EVROPA NA FOTBALOVÉM EVERESTU

Nejvyšší hora světa má prý "čepici" 8 850 metrů nad mořem. Ale ten fotbalový vrchol světa je mnohem výše! A na rozdíl od Everestu se nenachází v asijských Himalájích, ale někde mezi Německem, Itálií, Francií a Portugalskem. Kolikrát v historii se do semifinále probojovaly pouze evropské týmy? A jak jejich souboje dopadly? Co na to Brazílie, Argentina a Anglie? Mnoho zajímavostí najdeme v historii MS!

ITÁLIE - UKRAJINA: OHLASY

"Jsem s vítězstvím velmi spokojen, ale nekončíme, ještě jsme nedosáhli svého cíle," hlásá spokojeně a sebevědomě zároveň italský kouč Marcello Lippi. K radosti má důvod - Squadra Azzurra porazila Ukrajinu a postoupila do semifinále.

ITÁLIE VYPRÁSKALA UKRAJINU

Překvapení se ve čtvrtfinálovém zápase mezi Itálií a Ukrajinou nekonalo a zaslouženě postupuje tým z Apeninského poloostrova. Velkou zásluhu na vítězství 3:0 měl kanonýr Fiorentiny Luca Toni, který zaznamenal ve druhém poločase dvě gólové trefy.

PREVIEW: ITÁLIE - UKRAJINA

Ukrajina při své první účasti na světovém šampionátu dosáhla velkého úspěchu, postupu do čtvrtfinále. Půjde ještě dál? V boji o semifinále dnes večer Ševčenka a spol čeká Itálie, přemožitel českého týmu ve skupině.

ITÁLIE - AUSTRÁLIE: OHLASY

Australané sehráli s favorizovanou Itálií poměrně vyrovnaný zápas a prohráli jen vinou velmi sporné penalty, kouč vítězů Marcello Lippi však viděl jen dobrý výkon svých svěřenců a Fabia Grossa, jenž penaltu svým přifilmovaným pádem zařídil, pochválil.

SPORNÁ PENALTA SKOLILA KLOKANY

Guus Hiddink tentokrát nedotlačil svůj tým do čtvrtfinále MS. Australané hráli téměř celý poločas v početní převaze, Tottiho penalta z poslední minuty zápasu jim však zlomila vaz. Diváci namlsaní ze včerejších karetních hodů si přišli na své i dnes. Španělský rozhodčí Cantalejo ukázal jednu červenou a šest žlutých.

PREVIEW: ITÁLIE - AUSTRÁLIE

"Squadra azzura" narazí v osmifinále mistrovství světa znovu na tým vedený Guusem Hiddinkem. Před čtyřmi lety v dramatickém zápasu podlehla v prodloužení Koreji, nyní vede nizozemský trenér Austrálii, příjemné překvapení turnaje.

ČESKO - ITÁLIE: OHLASY

Česká republika prohrála s Itálií a na mistrovství světa končí. "Italové nedělali nic neobvyklého, nedělali chyby a když potřebovali, tak dali gól," soukal ze sebe na pozápasové tiskové konferenci Karel Brückner. Český tým nesplnil cíl postoupit ze skupiny a vrátí se domů jako jeden z velkých poražených.

ČEŠI PODLEHLI ITÁLII A NA MS KONČÍ

Je konec, Česká republika se do osmifinále mistrovství světa nepodívá. V rozhodujícím zápase nestačili svěřenci Karla Brücknera na Itálii a podlehli jí 0:2. Branky zaznamenali dva střídající fotbalisté Marco Materazzi a Filippo Inzaghi. Český tým podruhé za sebou dohrával v oslabení, těsně před koncem první půle byl po druhé žluté kartě vyloučen Jan Polák.

PREVIEW: ČESKO - ITÁLIE

Trenér české reprezentace Karel Brückner oznámil nominaci na dnešní utkání s Itálií, na hrotu se poprvé na turnaji objeví uzdravený Milan Baroš. Zápas rozhodne o tom, zda se bude české vystoupení v Německu hodnotit jako povedené. Výhra, nebo za určitých okolností i remíza, znamená euforii z postupu, v případě prohry bude následovat odjezd domů.

BUDE PROTI ITÁLII BAROŠ?

Dobrou zprávu přineslo dnešní vyšetření poraněné nohy Milana Baroše - jeho stav se výrazně zlepšil a už v pondělí by měl začít běhat. U Jana Kollera naopak nic nového není...

ITÁLIE - SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ: OHLASY

Američané v devíti udrželi na uzdě v deseti hrající Italy a kouč Bruce Arena už ví, že má v týmu skvělé hráče. "Tým hrál dnes fantasticky, v devíti proti deseti," rozplýval se Arena. "Nehráli jsme tak, jako proti Ghaně," posteskl si Marcello Lippi na druhé lavičce.

AMERIČANÉ VYVÁLČILI S ITÁLIÍ BOD

Po prohře českého týmu s Ghanou došlo ve skupině E k dalšímu překvapení, když Itálie pouze remizovala se Spojenými Státy 1:1. Téměř celý druhý poločas hráli Italové v deseti mužích proti devíti, ovšem ani početní výhoda nepomohla týmu z Apeninského poloostrova ke vstřelení vítězné brány.

PREVIEW: ITÁLIE - SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

Druhé kolo v naší skupině E večer uzavře souboj Itálie s USA. Po výsledcích a výkonech z prvních zápasů se zdá být jasné, kdo je v utkání favoritem, Italům se navíc uzdravili marodi Gattuso se Zambrottou. Vyplní se papírové předpoklady nebo se Američané vzepřou a ještě promluví do boje o postup?

ITÁLIE - GHANA: OHLASY

Italský kouč Marcello Lippi po vítězném utkání s Ghanou pochválil své svěřence a vyzdvihl fakt, že se poslední dobou nenacházeli v jednoduché situaci. "Byl to pohledný zápas, uhráli jsme dobrý výsledek a podali dobrý výkon," usmíval se Lippi.