Chorvati si přejí setrvání Biliče

Podle chorvatských fotbalistů byl právě trenér Slaven Bilič klíčem k úspěchu na Euru ve Švýcarsku a Rakousku a proto si přejí jeho setrvání ve funkci. Chorvati měli na dosah postup do semifinále, ale závěr zápasu s Tureckem nezvládli a s turnajem se nečekaně rozloučili.

21.06.2008 Aktuality 15 komentářů
Zaujalo nás

Kovač ještě váhá, v reprezentaci ale nejspíš skončí

Jedno rozhodování před sebou má Niko Kovač, kapitán chorvatské reprezentace dá v následujících dnech definitivní odpověď na otázku, zda uzavře svou kariéru v národním týmu. Vše zatím nasvědčuje tomu, že 36letého záložníka v reprezentačním dresu již nikdy neuvidíme...

Bilič už myslel na Němce, přesto zůstal nad věcí

Chorvati měli turecké soupeře v hrsti, minutu před koncem čtvrtfinálového prodloužení jim vstřelili branku. Zdálo se, že rozhodující, jenže Turci jsou na Euru mužstvem neuvěřitelných obratů. A radovali se i včera.

Turci zázračně otočili zápas s Chorvatskem a jsou v semifinále

Druhým semifinalistou se stali fotbalisté Turecka, kteří zdolali Chorvatsko až v penaltovém rozstřelu. V základní častí branka nepadla a muselo se prodlužovat. Ve 119. minutě přiblížil postup Chorvatů Ivan Klasnič, ale pak si z nimi zle pohrál fotbalový bůh. V nastaveném čase srovnal Semih Sentürk a dílo dokonal Rüştü Reçber, který v penaltách vychytal chorvatské střelce.

Turky naladil obrat s Čechy, teď myslí na skalp Chorvatska

Pokud si čeští fotbalisté v pátek večer zapnou televizi, zřejmě si někteří z nich představí, jaké by to bylo stát na trávníku stadiónu ve Vídni. Zatím suverénnímu Chorvatsku se totiž postaví Turecko, které se mezi nejlepších osm týmů Eura dostalo až díky památnému obratu v poslední čtvrthodině nedělního utkání právě proti českému týmu.

Klasnič dopsal příběh jako z Hollywoodu

Chorvatský útočník Ivan Klasnič dopsal další kapitolu svého pohádkového příběhu. Po návratu na trávník po transplantaci ledviny vstřelil v zápase proti Polsku na mistrovství Evropy jediný gól svého týmu.

Beenhakker už vzhlíží k ME 2012

Kouč Poláků Leo Beenhakker ocenil kvalitu Chorvatů, kteří přehráli jeho tým i s náhradníky. Jeho protějšek Slaven Bilič pak své muže z lavičky pochválil. Zejména Ivana Klasniče, který dopsal pohádkový příběh. Po transplantaci ledviny se nejen vrátil na trávník, ale teď vstřelil branku na mistrovství Evropy.

Chorvaté i potřetí nezaváhali a postupují bez ztráty bodu

Chorvaté i po třetí ve skupině zvítězili, i když v zcela proměněné sestavě. Poláci svým výkonem rozhodně nijak nepřesvědčili o touze postoupit, což se jim vymstilo v 52. minutě, kdy jinak výtečného Boruce překonal Klasnič.

Chorvati budou šetřit hráče, Poláci toho chtějí využít

Pro fotbalisty Chorvatska a Polska bude závěrečný zápas ve skupině B na mistrovství Evropy naprosto odlišný. Zatímco Chorvati již mají postup do čtvrtfinále jistý, Poláci o něj v Klagenfurtu budou usilovat a navíc musejí spoléhat na pomoc Rakouska.

Beenhakker chce na chorvatském hrotu Biličovu tchýni

Kouč polské reprezentace Leo Beenhakker si je vědom, že jeho mužstvo nemá před posledním utkáním základní skupiny proti Chorvatsku postup ve svých rukou. Naděje se však nevzdává. Dokonce prý poprosí svého přítele a trenéra Chorvatů Biliče, aby před zápasem zavolal svojí tchýni...

První překvapení Eura: Chorvati porazili Německo

Chorvatská reprezentace udělala velký krok k postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Po gólech Srny a Oliče totiž porazila favorizované Němce. Ti dokázali pouze snížit zásluhou Lukase Podolského. V závěru se nechal hloupě vyloučit německý záložník Schweinsteiger.

Chorvaté i Němci chtějí předvést lepší výkony

Úvodní vítězné zápasy pasovaly do role favoritů ve skupině B na mistrovství Evropy fotbalisty Německa a Chorvatska. Vítěz čtvrtečního vzájemného duelu v Klagenfurtu se posune téměř jistě do čtvrtfinále, ale i remíza by oběma týmům mohla vyhovovat.

Chorvatský kapitán Niko Kovač po ME skončí s reprezentací

Mistrovství Evropy bude pro kapitána chorvatské reprezentace Niko Kovače rozlučkou s národním týmem. Šestatřicetiletý záložník dnes své rozhodnutí oznámil německému listu Berliner Morgenpost.

Rakouský tisk: prohra s Chorvaty byla nešťastná

Rakouský tisk v komentářích k úvodnímu vystoupení domácích fotbalistů na Euru 2008 proti Chorvatsku shodně soudí, že jejich těsná prohra 0:1 byla nešťastná. Lituje hlavně penalty hned na začátku zápasu, která zmařila taktické plány Rakušanů a nakonec rozhodla o výsledku.

Penalta Modriče zajistila Chorvatsku nejtěsnější výhru

Rakušané dnes předvedli kvalitní výkon, ve druhé půli byli jasně lepší, přesto podobně jako včera Švýcaři odchází ze zápasu bez bodu. Jediný gól chorvatské reprezentace vsítil už ve čtvrté minutě z penalty Luka Modrič.