26.10.202311:01

Češi jsou nejníže za téměř tři roky

Čeští fotbalisté po dvou říjnových zápasech klesli ve světovém žebříčku reprezentací FIFA o čtyři místa na 41. pozici a jsou nejníže za poslední téměř tři roky. Pořadí národních týmů nadále vévodí mistři světa Argentinci před poraženým finalistou loňského šampionátu Francií. FIFA zveřejnila nové vydání žebříčku na svých internetových stránkách.

ČTK
17.10.202318:14

Česko U19 čeká elitní fáze kvalifikace

Fotbaloví reprezentanti do 19 let zakončili úvodní fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy remízou 1:1 s Rumunskem. Svěřenci trenéra Davida Holoubka ovládli domácí skupinu o dva body právě před Rumuny.

České mladíky, kteří měli už jistý postup, poslal ve Frýdku-Místku do vedení v osmé minutě Krulich. Krátce po změně stran vyrovnal Pop. Jeho spoluhráč Florea byl v 71. minutě vyloučen po druhé žluté kartě, ale domácí přesilovku nevyužili a po výhrách 4:0 nad San Marinem a 1:0 nad Finskem poprvé ztratili body.

Elitní fáze kvalifikace se uskuteční na jaře, vítězové skupin se dostanou na letní šampionát v Severním Irsku.

ČTK
17.10.202316:57

Česko U19 udrželo vedení ve skupině

Český národní tým do 19 let remizoval s Rumunskem 1:1, v 10. kvalifikační skupině na mistrovství Evropy tak udržel dvoubodový náskok právě před dnešním soupeřem. V souběžně hraném utkání porazilo Finsko 8:0 San Marino.

livesport.cz
17.10.202315:39

Barák a Šilhavý se sejdou

Předseda Výkonného výboru FAČR Petr Fousek se na tiskové konferenci týkající se realizačního týmu české reprezentace krátce věnoval i záložníkovi Antonínu Barákovi, který byl z výběru národního týmu odstaven. "Trenér nás informoval, že je s Antonínem Barákem v kontaktu. Chystá se mezi nimi schůzka," řekl.

isport.cz
17.10.202315:30

Fousek: Se Součkem jsme mluvili

"Hráči mají hrát, trenéři mají trénovat a funkcionáři mají funkcionařit," pronesl předseda Výkonného výboru FAČR na tiskové konferenci po dotazu, zda se na rozhodování podílel i kapitán české reprezentace Tomáš Souček. Potvrdil ovšem, že ke kontaktu došlo a výbor si udržuje přehled o situaci v kabině týmu.

isport.cz
17.10.202315:24

Upravené smlouvy pro realizační tým

Při jednání Výkonného výboru FAČR došlo k úpravě smluv realizačního týmu české fotbalové reprezentace, informoval na tiskové konferenci 1. místopředseda VV FAČR Jiří Šidliak. Kontrakty Jaroslava Šilhavého a jeho spolupracovníků nově vyprší hned po odehrání listopadových kvalifikačních utkání, opatřeny jsou ale oboustrannou opcí na jejich prodloužení.

isport.cz
17.10.202315:20

Šilhavý zůstává ve funkci

Trenérem české fotbalové reprezentace zůstává i nadále Jaroslav Šilhavý. Národní tým povede minimálně ve zbývajících zápasech kvalifikace na mistrovství Evropy 2024. Na tiskové konferenci po jednání Výkonného výboru FAČR to potvrdil mluvčí Petr Šedivý.

isport.cz
17.10.202315:15

Souček radil ohledně Šilhavého

Podle webu infotbal.cz telefonoval jeden z členů Výkonného výboru FAČR s reprezentačním kapitánem Tomášem Součkem, aby zjistil názor kabiny na trenéra Jaroslava Šilhavého. Záložník West Hamu už po výhře 1:0 nad Faerskými ostrovy vyslovil kouči podporu.

infotbal.cz
17.10.202314:56

iSport: Šilhavý zůstane ve funkci

Jaroslav Šilhavý podle informací serveru "isport.cz" zůstane pro zbývající dva zápasy kvalifikace o postup na ME 2024 trenérem Česka, nemá však jistotu, že by v případě postupu vedl tým na Euru. Jednání Výkonného výboru nadále pokračuje, posléze je na programu tisková konference.

isport.cz
17.10.202314:15

Jednání Výkonného výboru se protahuje

Tisková konference po jednání Výkonného výboru FAČR, kde se řeší budoucnost reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého, začne nejdříve o hodinu později, než se plánovalo, tedy v 15 hodin.

twitter.com/SprynarRadek, isport.cz
17.10.202308:51

Výkonný výbor rozhodne o Šilhavém

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes bude na mimořádném zasedání jednat o reprezentačním trenérovi Jaroslavovi Šilhavém. V průběhu kvalifikace o postup na Euro opakovaně vyjádřil kouči důvěru, ale pod tlak se Šilhavý dostal po čtvrteční porážce 0:3 v Albánii. Tisková konference začne dnes ve 14 hodin.

Výkonný výbor FAČR mimořádnou schůzi svolal už v pátek po debaklu v Albánii. O víkendu Češi zdolali v Plzni 1:0 outsidera skupiny E Faerské ostrovy a i díky překvapivému zaváhání Polska s Moldavskem (1:1) mají blízko k jedné ze dvou postupových příček na ME.

Jednašedesátiletý kouč, který na minulém Euru překvapivě dovedl tým do čtvrtfinále, má smlouvu do konce této kvalifikace. V případě postupu do Německa by se Šilhavému kontrakt automaticky prodloužil i na šampionát.

ČTK
16.10.202312:54

Výkonný výbor FAČR bude jednat v úterý

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR bude jednat o reprezentačním trenérovi Jaroslavu Šilhavém na mimořádném zasedání v úterý 17. října. FAČR o tom informovala v tiskové zprávě.

Výkonný výbor v čele s předsedou FAČR Petrem Fouskem svolal mimořádnou schůzi už v pátek po porážce 0:3 v Albánii, po které si český výběr zkomplikoval postup na Euro v příštím roce. Dnes asociace upřesnila termín.

"Výkonný výbor se nemohl sejít hned v Albánii, protože výjezdu na utkání se účastnila pouze polovina jeho členů. Zásadní otázky tohoto typu projednává výkonný výbor vždy pouze prezenčně, a proto bylo úterý 17. října nejdřívějším možným termínem jednání," stojí v tiskové zprávě.

ČTK
15.10.202323:38

Česku stačí k postupu skolit Moldavsko

Česko sice před několika dny podlehlo venku jasně Albánii, notně si tak zkomplikovalo cestu na EURO 2024, po neděli se každopádně situace zdá být daleko klidnější. Polsko totiž večer krátce poté, co Češi skolili před vlastními fanoušky Faerské ostrovy, nečekaně remizovalo s Moldavskem, a nahrálo tak do karet právě mužstvu kouče Jaroslava Šilhavého.

To se představí v listopadu v Polsku a poté uzavře skupinu doma proti Moldavsku. K postupu na šampionát mu přitom bez ohledu na další výsledky stačí porazit moldavský tým. Není na každý pád jisté, zda u toho ještě bude zrovna Šilhavý, jehož pozicí se bude v příštím týdnu zabývat výkonný výbor FAČR.

ČTK
15.10.202323:26

Ericson: Jsem hrdý, že jsme odolávali

Faerské ostrovy dlouho držely v kvalifikačním duelu o postup na EURO 2024 remízu na půdě Česka, nakonec však favorit tři body přece urval ve svůj prospěch. A své svěřence pochválil za odvedenou práci hostující kouč Hakan Ericson, a to především za druhou půli. "Prvních 35 minut se dělo to, co jsme od českého mužstva očekávali. Víme, že Češi začínají intenzivně, náporem, což první polovina potvrdila. Ve druhém poločase jsme se zvedli. Viděli jsme, že se Češi dostávají pod tlak, že začínají být nervózní,” uvedl. "Po 70. minutě se stalo to, co se stalo, podobně jako při našem zápase v Polsku přišla v podobném čase penalta. Měli jsme pak ještě pár dobrých brejků, ale musím uznat, že česká výhra je zasloužená. Jsem však hrdý na tým, jak dlouho odolával."

ČTK
15.10.202322:21

Šilhavý: Hodně jsme si oddychli

Trenér Jaroslav Šilhavý nakonec přece dovedl své mužstvo ke kvalifikační výhře nad Faerskými ostrovy, pořád se každopádně neví, zda vydrží u kormidla i pro následující listopadové zápasy, které definitivně rozhodnou o účasti Česka na velkém turnaji v roce 2024. Po utkání proti celku ze severu Evropy každopádně hovořil v pozitivním slova smyslu, co se předvedeného výkonu týče. "Myslím, že první poločas byl z naší strany výborný až na zakončení. Měli jsme pět vyložených šancí a soupeře jsme pomalu nepustili k míči. Chyběl tomu jen gól," hodnotil. "Ve druhém poločase jsem na hráčích viděl, že jak moc chtěli, o to více kazili. Neřešili situace klidně. Naštěstí nás zachránil pokutový kop. Přiznávám, že jsme si všichni oddychli, že jsme udělali povinné tři body."

ČTK
15.10.202321:25

Souček: Důležité bylo udržet nervy

Byla to pořádná dřina, nakonec se však Česko radovalo z povinného vítězství nad outsiderem z Faerských ostrovů v kvalifikačním utkání o postup na EURO 2024. O jedinou branku se přitom postaral kapitán týmu Tomáš Souček, který proměnil penaltu ve druhém poločase. "Bylo velmi důležité udržet pevné nervy. Za poslední rok jsme s Faerskými ostrovy hráli třikrát a dnešní zápas byl rozhodně nejtěžší,” hodnotil. "Vstoupili jsme do toho dobře. V prvním poločase jsme si tvořili šance, drželi jsme balon a dali jsme dvě tyčky, gól ale nepřišel. Jsem rád, že jsme dali gól, i když z penalty. Věřil jsem, že i kdyby nebyla penalta, jsme všichni připraveni udělat všechno pro to, abychom zápas zvládli."

15.10.202318:48

Česko zatím branku nevstřelilo

Poločasový výsledek dnešního kvalifikačního zápasu o postup na ME 2024: Česko - Faerské ostrovy 0:0.

15.10.202317:03

Češi proti Faerům na čtyři vzadu

Základní sestava české reprezentace pro kvalifikační utkání o postup na ME 2024: Mandous - Douděra, Holeš, Krejčí, Jurásek - Souček, M. Sadílek, Lingr - Černý, Čvančara, Hložek.

15.10.202308:59

Česko se střetne s Faerskými ostrovy

Čeští reprezentanti dnes v Plzni nastoupí v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy proti Faerským ostrovům. Aspoň částečně se pokusí napravit dojem po čtvrteční porážce 0:3 v Albánii.

Může jít o poslední zápas trenéra Jaroslava Šilhavého u týmu. Pozicí jednašedesátiletého kouče se totiž bude po skončení srazu v příštím týdnu zabývat výkonný výbor FAČR.

ČTK
13.10.202316:55

Deník Sport hledá náhrady za Šilhavého

Po kvalifikační prohře o postup na EURO 2024 s Albánií se nahlas hovoří o odvolání kouče Jaroslava Šilhavého, jeho pozice je ale zatím aktuálně neměnná, a povede tak mužstvo ještě do druhého říjnového utkání proti Faerským ostrovům. Deník Sport tvrdí, že "správným výstupem mělo být okamžité odvolání trenérského štábu” a k tomu sesumíroval seznam možných nových kandidátů, pokud by nakonec k propuštění Šilhavého opravdu došlo. Jako první by měl být oslovený Jindřich Trpišovský (Slavia), dále pak Michal Bílek (bez angažmá), Ivan Hašek (bez angažmá) a Martin Svědík (Slovácko).