Češky v kvalifikaci MS čeká i stříbrný tým minulého šampionátu Nizozemsko

České reprezentantky se v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2023 utkají s Nizozemskem, které na minulém šampionátu získalo stříbro a vyhrálo poslední Euro. Dalšími soupeři ve skupině C budou Island, Bělorusko a Kypr. Rozhodl o tom los ve švýcarském Nyonu.

Hodně to bolí, ale na holky jsem pyšný, řekl po penaltové prohře trenér Rada

Trenér českých fotbalistek Karel Rada byl po úterní porážce v penaltovém rozstřelu venkovní odvety play off kvalifikace mistrovství Evropy proti Švýcarsku obrovsky zklamaný, ale zároveň pyšný na to, co jeho svěřenkyně předvedly. Reprezentantky pochválil za herní posun z poslední doby a věří, že v něm budou pokračovat.

Češky prohrály ve Švýcarsku na penalty a na Euro nepostoupily

České fotbalistky premiérový postup na mistrovství Evropy a velkou akci nevybojovaly. Svěřenkyně trenéra Karla Rady prohrály ve venkovní odvetě play off se Švýcarskem na penalty 2:3, v normální hrací době i po prodloužení skončil zápas stejně jako úvodní utkání v Chomutově nerozhodně 1:1. Skóre v Thunu v 51. minutě otevřela Kateřina Svitková, hned za osm minut vyrovnala střídající Coumba Sowová.

Češky na úvod play off o ME remizovaly doma se Švýcarskem

České reprezentantky remizovaly v úvodním utkání play off kvalifikace o postup na mistrovství Evropy doma se Švýcarskem 1:1. Svěřenkyně trenéra Karla Rady poslala v Chomutově ve 49. minutě do vedení z penalty Kateřina Svitková, ale v 90. minutě z dalšího pokutového kopu srovnala Ana-Maria Crnogorcevicová. Odveta se hraje v úterý v Thunu.

Češky v pátek doma rozehrají baráž o ME se Švýcarskem

České reprezentantky v pátek zahájí baráž o postup na mistrovství Evropy proti Švýcarsku. Svěřenkyně trenéra Karla Rady dvojzápas o premiérovou účast na závěrečném turnaji rozehrají na chomutovském stadionu od 16:00. Úterní odveta v Thunu má výkop ve 20 hodin.

Fotbalistky si o premiérovou účast na ME zahrají se Švýcarskem

České fotbalistky si v play off kvalifikace mistrovství Evropy zahrají o premiérovou účast na závěrečném turnaji proti silnému Švýcarsku. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu. Dvojzápas, který je na programu v týdnu od 7. do 13. dubna, začnou svěřenkyně trenéra Karla Rady doma.

Češky si zahrají baráž o postup na mistrovství Evropy

České reprezentantky obsadily v kvalifikační skupině o mistrovství Evropy druhé místo a v dubnu si zahrají baráž o premiérový postup na šampionát. Svěřenkyním trenéra Karla Rady pomohla ke třetí účasti v play off v historii dnešní porážka třetího Polska na hřišti již jistého vítěze tabulky Španělska.

Češky v druhém duelu kvalifikace prohrály se Španělskem 1:5

České fotbalistky v druhém utkání kvalifikace mistrovství Evropy utrpěly doma debakl se Španělskem 1:5 a nenavázaly na úvodní výhru 7:0 v Moldavsku. Svěřenkyně Karla Rady proti favoritovi skupiny na stadionu Bohemians Praha 1905 v Ďolíčku zaostávaly ve všech směrech a o naději na bodový zisk přišly už během první půle, v níž inkasovaly čtyři góly.

Češky budou hrát o mistrovství Evropy i se Španělkami

České fotbalistky se v kvalifikaci mistrovství Evropy v roce 2021 utkají se Španělskem, Polskem, Moldavskem a Ázerbájdžánem. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu. Favoritkami skupiny D budou Španělky, dvanáctý tým světového žebříčku. Českým reprezentantkám, které na mistrovství Evropy ještě nikdy nehrály, patří v pořadí FIFA 31. příčka.

Češky budou hrát v Německu o udržení šance na postup

České fotbalistky čeká v sobotu zřejmě klíčové utkání kvalifikace o mistrovství světa. V Německu se střetnou s lídrem skupiny, na kterého ztrácejí dva body stejně jako Island, který ale má zápas k dobru. Pokud chtějí svěřenkyně Karla Rady zůstat v reálném boji o první dvě místa, potřebují v Halle bodovat.

Rada touží porazit Německo a zůstat v boji o postup na MS

Trenér české ženské reprezentace Karel Rada by rád v sobotním utkání kvalifikace mistrovství světa v Německu dosáhl na historický úspěch. Je si totiž vědom, že prohra s osminásobnými mistryněmi Evropy by výrazně snížila šance na postup. Proto by rád po předchozích čtyřech porážkách konečně Němky obral o body.

Češky vyhrály 4:0 ve Slovinsku, dva góly dala Divišová

České reprezentantky v kvalifikaci o mistrovství světa zvítězily 4:0 ve Slovinsku. Druhou výhrou ze tří zápasů se pozitivně naladily na možná klíčový duel v boji o baráž. V úterý přivítají Island, který dnes senzačně vyhrál v Německu. Dvěma góly se na českém vítězství podílela Petra Divišová, prosadily se také Tereza Kožárová a Lucie Voňková.

Češky se v kvalifikaci o MS utkají se silným Německem

České fotbalistky se v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v roce 2019 utkají s dvojnásobnými světovými šampionkami a osminásobnými mistryněmi Evropy z Německa. Pátou kvalifikační skupinu doplňují Island, Slovinsko a Faerské ostrovy. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

Trenér Rada převezme ženskou reprezentaci

Novým trenérem ženské reprezentace je Karel Rada. Vicemistr Evropy z roku 1996 tým poprvé povede tento týden na přípravném turnaji na Kypru. Nadále zůstává i trenérem reprezentační sedmnáctky, kterou čeká v květnu domácí mistrovství Evropy, a také fotbalistek Viktorie Plzeň.

Martínková věří, že jí angažmá ve Švédsku pomůže být ještě lepší

Nejlepší česká fotbalistka posledních dvou let Lucie Martínková věří, že v budoucnu bude ještě lepší. Pomoci ji má angažmá ve švédském Örebru, kde společně se sestrou Irenou sbírá první zahraniční zkušenosti. Doufá, že jí pomohou i v národním týmu, který chce jednou dostat na velký turnaj.