Neymar s bolavým kolenem opustil první trénink před Copou América

Útočník Neymar nedokončil první plnohodnotný trénink s brazilskou reprezentací před mistrovstvím Jižní Ameriky. Největší hvězda týmu opustila hřiště s bolavým kolenem a je v péči lékařů.

Tite nominoval na Copa América, v týmu chybí obránce Marcelo

Brazilští fanoušci už vyhlížejí letošní jihoamerický šampionát a jejich trenér Tite dnes zveřejnil konečnou třiadvacetičlennou nominaci na domácí turnaj. V té se překvapivě neobjevil obránce Realu Madrid Marcelo, na akci se nepodívá ani jeho klubový spoluhráč Vinícius Júnior...

Nominace Brazílie na Copa América

Nominace Brazílie na Copa América:

Brazilcům může na Copě América chybět bývalý kapitán Thiago Silva

Kapitán Paris Saint-Germain Thiago Silva je po operaci pravého kolena a není jisté, zda bude brazilské reprezentaci k dispozici na Copě América. Mistrovství Jižní Ameriky se v Brazílii uskuteční od 14. června.

Tite: Češi nás zaskočili agresivitou, ale věřili jsme v obrat

Trenér Brazílie Tite připustil, že ho čeští fotbalisté v prvním poločase přípravného utkání v Edenu zaskočili agresivitou. I za stavu 1:0 pro domácí byl ale přesvědčený, že jeho tým skóre otočí. Po změně stran po prostřídání už byl kouč "Kanárků" s výkonem spokojený a pochválil autora dvou branek Gabriela Jesuse. Brazilci v Praze zvítězili po obratu 3:1.

Češi vedení neudrželi a slavné Brazílii podlehli 1:3

Čeští reprezentanti podlehli v přípravném utkání v Praze hvězdné Brazílii 1:3 a po pátečním nejvyšším debaklu v samostatné historii 0:5 od Anglie na úvod evropské kvalifikace prohráli i s druhým gigantem. Reprezentanty poslal v Edenu do vedení v 37. minutě prvním gólem v národním týmu David Pavelka, pětinásobní mistři světa ale po pauze otočili stav. V 49. minutě srovnal Roberto Firmino a v 83. a 90. minutě se dvakrát prosadil střídající Gabriel Jesus.

Asistenta kouče "Kanárků" Sylvinha váže k Praze gól proti Spartě

Podle asistenta brazilského trenéra Sylvinha budou Češi na úterní přípravný duel v Edenu dobře připravení, debaklu svěřenců Jaroslava Šilhavého 0:5 v Anglii v úvodu kvalifikace na Euro 2020 nepřikládá význam. Čtyřiačtyřicetiletý Sylvinho se na zápas těší o to víc, že se z jeho hráčské kariéry váže k Praze příjemná vzpomínka.

Češi touží proti Brazílii napravit dojem z debaklu v Anglii

České fotbalisty čeká v úterý velký svátek, v přípravném zápase přivítají pětinásobného mistra světa Brazílii, která se představí v Praze podruhé a po 63 letech. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého budou chtít v Edenu napravit dojem po pátečním debaklu 0:5 v úvodním utkáním evropské kvalifikace v Anglii, kde utrpěli nejvyšší porážku v samostatné historii.

Coutinho v brazilském týmu hledá ztracenou formu z Barcelony

Brazilec Philippe Coutinho se loni v lednu stal historicky nejdražší posilou Barcelony, ale ve španělském velkoklubu se po slibném začátku trápí a hledá někdejší formu. Šestadvacetiletý ofenzivní hráč by si rád zvedl sebevědomí během reprezentační přestávky, ale sobotní zápas s Panamou (1:1) mu příliš nevyšel. Další šanci by Coutinho měl dostat v úterní přípravě v Praze.

Brazilci mají za sebou v Edenu první trénink

První trénink po příletu do Prahy absolvovali v Edenu reprezentanti Brazílie. Přihlížely mu desítky novinářů, a to nejen českých, ale i brazilských. Na stadionu pražské Slavie se "Kanárci" zdrželi hodinu a čtvrt. V úterním přípravném souboji proti české reprezentaci se budou Brazilci snažit odčinit překvapivou sobotní remízu v přípravě 1:1 s Panamou.

Brazilci před zápasem v Praze pouze remizovali 1:1 s Panamou

Brazilští fotbalisté před úterním zápasem s českou reprezentací v pražském Edenu remizovali v přípravném utkání v Portu s Panamou 1:1.

Neres nebere cizí čísla a málem kvůli tomu promeškal nominaci

Nechybělo mnoho a útočník David Neres promeškal první nominaci do brazilské reprezentace k přípravným zápasům s Panamou a Českou republikou. Dvaadvacetiletý fotbalista Ajaxu totiž nevzal trenérovi národního týmu telefon, protože nebere neznámá čísla.

Utkání Česka s Brazílií doprovodí v Edenu výstava

K příležitosti nadcházejícího přípravného utkání českých fotbalistů s Brazílií se uskuteční ve slávistickém muzeu stadionu v Edenu, kde se bude hrát, speciální výstava. K vidění budou vedle nejrůznějších předmětů vztahujících se k zápasům s "Kanárky" také originály Zlatých míčů českých legend Josefa Masopusta a Pavla Nedvěda.

Útočník Vinícius z Realu si poranil nohu a nepřijede do Prahy

Útočník Realu Madrid Vinícius Júnior si v úterním prohraném osmifinále Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterodam (1:4) utrhnul vaz v pravé noze a bude chybět asi dva měsíce. Osmnáctiletý brazilský křídelník tak zmešká i přípravný zápas proti české reprezentaci, který se bude hrát 26. března v Praze.

Brazilci proti české reprezentaci poprvé povolali Viníciuse

V nominaci brazilské reprezentace na březnový přípravný zápas s Českem chybí zraněný kapitán Neymar, poprvé však byl povolán talentovaný Vinícius Júnior z Realu Madrid. Po roce se také do národního týmu vrací obránce Daniel Alves z Paris St. Germain.