Další články

Belgie chce první místo ve skupině, musí porazit Ázerbájdžán

Rudí ďáblové už jsou jistým účastníkem ME 2024 v Německu, ale svůj postup chtějí oslavit celkovým prvenstvím a k tomu nevede jiná cesta, než vyhrát nad Ázerbájdžánem.

Švédové nasadili v Baku zpackané kvalifikaci korunku, Ázerbájdžán získal historický triumf

Hráči Ázerbájdžánu v devátém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy zaskočili favorizované Švédy, nad nimiž v Baku zvítězili 3:0. Týmu ze Zakavkazska stačil k úspěchu drtivý vstup do utkání, když hned v šesté minutě zásluhou Emina Mahmudova a Renata Dadashova odskočil na dvoubrankový náskok. Hráči ze Země ohně tak zaznamenali vůbec první výhru ve vzájemných soubojích a dotáhli se na Seveřany v tabulce.

Ázerbájdžán se upíná k Lize národů, Švédsko už jen smutně dohrává

Ve čtvrtek od šesti hodin podvečerních se do sebe na Tofiq Bährämov Stadionu v Baku pustí dva týmy, které už mají všechno jisté. Domácí Ázerbájdžán se už nemůže přímo ze skupiny kvalifikovat na závěrečný turnaj a Švédsko je na tom stejně.

Rangnick v létě navštíví svou domovinu, Rakušané výhrou v Baku stvrdili postup na Euro

Rakousko zvítězilo v osmém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy v Ázerbájdžánu 1:0, a zajistilo si tím místenku na závěrečném turnaji. Favorit na svého soupeře vyvinul silný tlak, což krátce po změně stran přetavil v úvodní a zároveň vítěznou branku střídající Marcel Sabitzer. Svůj úkol na lavičce našich jižních sousedů tak splnil německý trenér Ralf Rangnick, jenž se může těšit na evropský šampionát pořádaný v jeho rodné zemi.

Rakousko má blízko k ME, poslední krok hodlá udělat v Ázerbájdžánu

Rakousko nebylo ve skupině F považováno za výrazného adepta na postup, ovšem v tuto chvíli to vypadá, že mu postup na nadcházející EURO 2024 konané v Německu již neuteče. Od začátku tohoto kvalifikačního cyklu totiž předvádí velmi dobré výkony a momentálně je druhé se třinácti body o tři body za vedoucí Belgií. Před třetím Švédskem nyní drží dostatečný sedmibodový náskok a teď mu stačí jediné - vyhrát na půdě podceňovaného Ázerbájdžánu.

Estonsko - Ázerbájdžán 0:2

Estonsko se nevzpamatovalo ze dvou zářijových pětigólových přídělů a v sedmém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy podlehlo Ázerbájdžánu 0:2. Souboj celků, jež dosud nepoznaly chuť vítězství, se od samého úvodu vyvíjel lépe pro hosty ze Zakavkazska, které už v deváté minutě poslal do vedení Toral Bayramov. Na mladého obránce ještě do poločasu navázal z penalty jeho zkušenější kolega Ramil Sheydayev, jenž dal razítko na vůbec první soutěžní triumf své země nad tímto pobaltským soupeřem.

Souboj o první kvalifikační výhru: Estonsko doma přivítá Ázerbájdžán

Estonsko se s Ázerbájdžánem nacházejí s jedním bodem na kontě na posledním místě tabulky skupiny F. Oba celky mají jenom minimální šanci na to postoupit ještě na závěrečný turnaj, a i proto bude hlavním cílem v následujících říjnových a listopadových zápasech dohrát nynější cyklus alespoň se vztyčenými hlavami. Především pak urvat třeba minimálně jedno vítězství.

Belgické obrození pod mladým koučem pokračuje. V Baku rozhodla šťastná teč Carrasca

Favorizovaná Belgie zvládla duel kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy na hřišti Ázerbájdžánu a po výhře 1:0 se bodově dotáhla na dosud vedoucí Rakušany. Ačkoliv se hostující tým od angažování Domenica Tedesca výrazně omladil, v tomto duelu se mohl spolehnout na jednu ze svých stálic. Ofenzivní ticho totiž prolomil ve 38. minutě svou 11. reprezentační trefou Yannick Carrasco, který s velkou dávkou štěstí tečoval do sítě projektil Johana Bakayoka.

Ázerbájdžán se pokusí o zázrak proti Belgii

Zápas s dost možná největším rozdílem v kvalitě obou kádrů se odehraje v prostředí Dalga Areny v Baku. Domácí Ázerbájdžán se pokusí o zázrak, kterým by tentokrát jakýkoli bodový příděl bezesporu byl. Dorazí totiž Belgie, která se dostala do fantastické formy.

Ázerbájdžán doma plichtil s Estonskem. Oba góly padly po rohových kopech

Dva úspěšné rohové kopy rozhodly o osudu tohoto kvalifikačního střetnutí o EURO 2024. Estonsku lépe vyšel první poločas, během něhož slavil vstřelenou branku Rauno Sappinen, ve druhé půli ovšem odpověděl za Ázerbájdžán po stejné standardní situaci Anton Krivocjuk. A oba celky tak svoje postavení v tabulce skupiny F zásadně nevylepšily. Aspoň mají první bod.

Domácí Ázerbájdžán i Estonsko cítí šanci na první body

Ázerbájdžán se poprvé v historii soutěžních utkání popere s Estonskem v souboji dvou týmů, které nezískaly ještě ani jeden bod. Oba týmy budou určitě souboj v Dalga Areně vnímat jako nutnou výhru.

Švédsko zdemolovalo Ázerbájdžán pěti góly

Reprezentace Švédska napravila porážku s Belgií a Ázerbájdžán po pomalejším rozjezdu nakonec ponížila pěti góly. Hosté přitom v Solně nehráli špatně a konečný výsledek je z jejich pohledu až příliš krutý. Švédové vyučovali efektivitu a brankáře Balajeva překonalo hned pět různých hráčů, včetně jednoho vlastního.

Švédsko a Ázerbájdžán začaly vyššími prohrami, kdo si spraví náladu?

Podobný program mají reprezentace Švédska a Ázerbájdžánu - domácí začínají kvalifikaci dvěma zápasy před vlastními fanoušky, hosté zase opět cestují ven. A podobně dopadla i jejich první vystoupení, v pátek oba týmy prohrály o tři branky.

Ralousko úvod kvalifikace zvládlo a nabuzený Ázerbájdžán zdolalo hladce o tři branky

Rakušané jsou považováni za možné kandidáty na postup na blížící se evropský šampionát v Německu a letošní kvalifikaci zahájili naprosto skvěle, když rozjetému Ázerbájdžánu nasázeli čtyři branky a nakonec se radovali z vysoké výhry 4:1. Jasného favorita nasměrovali k tříbodovému zisku Marcel Sabitzer s Michaelem Gregoritschem, po změně stran se Rakousko prosadilo ještě dvakrát. Naopak hosté přišli o svou pětizápasovou vítěznou šňůru.