Ukázali jsme charakter, řekl Kane, který se přiblížil Rooneymu na tři góly

Kapitán Anglie Harry Kane po šlágru druhého kola Ligy národů v Německu vyzdvihl charakter Albionu, který díky jeho proměněné penaltě z 88. minuty zachránil remízu 1:1. Útočník Tottenhamu si připsal jubilejní 50. reprezentační gól a na historicky nejlepšího anglického střelce Waynea Rooneyho ztrácí už jenom tři branky.

Německo nevyzrálo ani na Anglii a stejně jako s Itálií bere pouze bod za remízu 1:1

Německo oproti utkání s Itálií (1:1) netahalo proti vicemistrům Evropy z Anglie za kratší konec a díky trefě z kraje druhé půle dlouho drželo jednobrankový náskok, ovšem kvůli proměněné penaltě kanonýra Harryho Kana necelých deset minut před koncem nakonec o výhru přišlo a do tabulky třetí skupiny Ligy A si připsalo druhý nerozhodný výsledek v poměru 1:1. Albion naopak alespoň částečně odčinil úvodní senzační prohru z Maďarska (0:1).

Anglie hodlá odčinit poslední neúspěch. Německo s ní ale má nevyřízené účty

Anglickému týmu se premiéra v tomto ročníku Ligy národů vůbec nepovedla a šokujícím způsobem přenechal všechny tři body Maďarům. Svěřenci trenéra Garetha Southgatea mají šanci na odčinění téhle smolné chvíle v dalším utkání, kdy se postaví Němcům. Ani ti nejsou ve zcela ideální formě.

Výhra po šedesáti letech! Maďarsko doma skolilo Anglii, rozhodl Szoboszlai

Vůbec poprvé od roku 1962 se fotbalisté Maďarska dopracovali k vítězství nad Anglií. Hosté odvedli před převážně dětským publikem v Budapešti výkon silně pod vlastní očekávání, za devadesát minut nevsítili jedinou branku a směrem dopředu opravdu hodně tápali. Naopak na opačné straně využil pokutový kop Dominik Szoboszlai, jenž tento mač Ligy národů rozhodl.

V Budapešti budou fandit děti. Maďarsko v Lize národů přivítá Anglii

Maďarsko, podobně jako na EURO 2020, vyfasovalo v Lize národů nadstandardně těžkou skupinu. Porvat se o udržení se na nejvyšší áčkové úrovni v konkurenci Německa, Itálie a Anglie představuje předem opravdu dost náročný úkol. Svou pouť teď započne proti třetímu jmenovanému, pro něhož tahle soutěž představuje také přípravu před světovým šampionátem.

Nominace Anglie na Ligu národů

Nominace Anglie na zápasy Ligy národů proti Maďarsku, Německu a Itálii:

Anglie může podle Southgatea vyhrát MS, s týmem trénuje penalty

Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate před dnešním losováním základních skupin mistrovství světa věří, že výběr Albionu může na konci roku v Kataru ukončit dlouhé čekání na velký titul. Podle jednapadesátiletého kouče ale budou muset jeho svěřenci předvést výkon na hranici svých možností a také se zlepšit v pokutových kopech. Anglie vyhrála MS jedinkrát v roce 1966.

Na Maguirea bučeli vlastní fanoušci, kouč Southgate se ho zastal

Trenér Anglie Gareth Southgate se zastal obránce Harryho Maguirea, který čelí kritice fanoušků za své výkony v Premier League. Reakci diváků, kteří před i během přípravného utkání s Pobřežím slonoviny na devětadvacetiletého obránce bučeli, označil za směšnou. Na stranu devětadvacetiletého hráče Manchesteru United se přidali i jeho spoluhráči.

Southgate vyzval anglické hráče, aby začali důkladně trénovat penalty

Trenér Gareth Southgate se rozhodl v předstihu bojovat se starým prokletím anglické reprezentace. Jednapadesátiletý kouč vyzval hráče, aby důkladně začali trénovat pokutové kopy.

Nominace Anglie na přátelské zápasy

Nominace Anglie na přátelské zápasy proti Švýcarsku a Pobřeží slonoviny:

Southgate prodloužil smlouvu, Anglii povede další tři roky

Trenér Gareth Southgate zůstává u anglické fotbalové reprezentace. Smlouvu prodloužil do konce roku 2024. Národní tým, který letos získal stříbro na mistrovství Evropy, tak povede na dalších dvou velkých turnajích. Příští rok budou Angličané na světovém šampionátu v Kataru obhajovat čtvrté místo a v roce 2024 se pokusí navázat na letošní úspěch na Euru v Německu.

Splněná povinnost a ještě něco navíc. Anglie nasázela San Marinu deset kousků

Ještě jednoznačněji, než se čekalo, skončilo utkání mezi trpaslíkem ze San Marina a favoritem z Anglie. Hosté si zajistili postup na mistrovství světa vítězstvím 10:0, čtyřmi góly se na něm podílel Kane. Další trefy přidali Maguire, Smith-Rowe, Mings, Abraham a Saka, jedna byla vlastní.

To nejlehčí na konec, Anglie stvrzuje postup v San Marinu

Anglie ještě nemá jistý postup na světový šampionát do Kataru, je ovšem hodně blízko a razítko na něj hodlá dát v pondělí večer. Albion se představí na půdě trpaslíka ze San Marina a jen hodně těžko si někdo může představit, že nezíská potřebný bod.

Anglický obránce Maguire rozčílil experty oslavou gólu

Stoper anglické reprezentace Harry Maguire způsobil oslavou gólu v pátečním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa proti Albánii rozhořčení mezi experty. Po vstřelení branky se sklouzl po kolenou, přičemž si přidržel prsty u uší, jako by chtěl utišit kritiky, kteří zpochybňují jeho výkony v Manchesteru United. Maguire však prohlásil, že gestem na nikoho nemířil.

Pět gólů už do poločasu. Anglie doma napráskala Albánii a je blízko účasti na MS v Kataru

Anglie je jen krůček od přímého postupu na světový šampionát do Kataru. V posledním kole na půdě San Marina jí bude stačit uhrát bod a o první příčku jí nikdo nepřipraví. V měření sil s Albánií se famózně prezentovala hlavně v první půli, v níž zaznamenala všech pět branek, přičemž hattrick zaregistroval do svých už tak bohatých statistik nezastavitelný Harry Kane.