Další články

Andorra v souboji o čest hostí Izrael

Izrael už přišel o naději na kvalifikaci ze skupinových bojů a hodlá se spoléhat na to, že si vstupenku do Německa vybojuje v play-off. V posledním duelu kvalifikačního cyklu čeká na Izrael výlet do Andorry, která zakončí skupinu opět na posledním místě.

Bělorusové na turisty z Pyrenejí nakonec vyzráli. Pevná hradba Andorry padla až v závěru

Fotbalisté Běloruska vyhráli v devátém kole skupiny I kvalifikace o postup na mistrovství Evropy nad Andorrou 1:0. Bílá křídla si dle očekávání užívala míče na kopačkách více než jejich protějšek z Pyrenejí, nicméně k rozdílové brance to dlouho nevedlo. Aktivně působil 15gólový střelec Dinama Minsk Vladislav Morozov, mladý útočník ovšem ve všech příležitostech selhal. O vítězství Bělorusů tak rozhodl až v samotném závěru utkání střídající Denis Laptev, kterému na gól stačilo pouhých devět minut na hřišti.

Andorra by ráda proti Bělorusku poprvé v kvalifikaci vyhrála

Ve skupině I jsou dva týmy, které už dávno ztratily jakoukoli možnost kvalifikovat se na nadcházející evropský šampionát v Německu. A právě předposlední Bělorusko přivítá v azylu poslední tým skupiny z Andorry.

Andorra rumunskému posunu na špici nevzdorovala. Požár v obraně soupeře zažehl Stanciu

Rumunský národní tým naplno využil zaváhání Švýcarů a díky vítězství 4:0 nad Andorrou se po osmém kole kvalifikace na mistrovství Evropy posunul do čela skupiny I. Domácí si zajistili důležité tři body již v prvním poločase, ve kterém se prosadili hned třikrát. Rozhodující zásah si ve 23. minutě připsal bývalý hráč obou pražských "S" Nicolae Stanciu. Rumuni tak v kvalifikačním cyklu stále nepoznali hořkost porážky a udělali důležitý krok k Euru.

Rumunsko nebere nic jiného než tři body, doma uvítá Andorru

Od roku 2000 se Rumunsko na evropský šampionát prokousává vždycky s odstupem jednoho turnaje. Dalšího se účastnilo v roce 2008, pak v roce 2016 a teď to vypadá, že by se znovu po osmi letech mohlo na této velké akci objevit. Je ovšem pravda, že o druhé postupové místo se ještě musí poprat hlavně s Izraelem. Teď je každopádně potřeba povinná výhra nad Andorrou.

V Andoře se fanoušci znovu neradovali. Kosovu tři body z Pyrenejí zajistil Rashica

Kosovo porazilo v sedmém kole kvalifikace o mistrovství Evropy Andorru 3:0. Hosté o své výhře rozhodli především zásluhou Milota Rashici, jenž se podepsal pod první dva góly svého mužstva. Trefy útočníka Besiktase ovšem posunuly Kosovany jen na čtvrté místo ve skupině I, ze kterého na postup pomýšlet nemohou. Tým z Pyrenejí se potřetí za sebou v zápase neprosadil a zůstal se dvěma body na posledním místě tabulky.

Oba celky stále bez výhry: Zaskočí Andorra znovu Kosovo?

Andorra i Kosovo ještě živí jakousi teoretickou naději na postup na EURO 2024, prakticky se ale stěží budou moci ještě zapojit do boje o účast na závěrečný turnaj. Oba celky zatím na své konto neurvaly jediné vítězství a budou se o něj zajisté pokoušet právě ve vzájemném utkání. Roli favorita přece budou plnit hosté, kteří mají dle papírových predikcí jistě zvučnější kádr.

Kritika kapitána na úrodnou půdu nepadla, utrápené výhře Švýcarů přihlížela i končící legenda

Švýcarsko se v domácím duelu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Andorrou dlouho trápilo, nakonec si ale připsalo vítězství 3:0. Hráči ze země helvétského kříže si podle očekávání vytvořili územní převahu, ta však celou první půli nevedla k vážnějšímu ohrožení branky soupeře. To změnila až poločasová přestávka, po které favorit duelu zabral a ve 49. minutě Cedric Itten zaznamenal rozhodující trefu...

Švýcarsko očekává další snadné body proti Andoře

Švýcarsku tenhle blok reprezentačních povinností zatím vůbec nevychází a po dvou klopýtnutích se budou chtít svěřenci trenéra Murata Yakina konečně znovu naplno obout do boje o první příčku. A proti komu jinému by se jim to mělo podařit, než proti beznadějně poslednímu mužstvu celé skupiny?

Andorra v Pyrenejích ustrážila bod. Běloruské akce ochromil neuznaný gól bývalého baníkovce

Domácí Andorra v rámci pátého kola kvalifikační skupiny I o postup na mistrovství Evropy remizovala s Běloruskem 0:0. Bílá křídla se hned od úvodního hvizdu chtěla ujmout vedení a již v páté minutě se střelou z dálky prosadil Artem Kontsevoy, k čemuž mu pomohl velmi nejistý zákrok Ikera Álvareze. Gól někdejšího hráče ostravského Baníku ale neplatil kvůli předcházejícímu ofsajdovému postavení. Tímto výrokem sudího jako by byl hráčům obou celků sebrán ofenzivní vítr z plachet a další brankové příležitosti přicházely pouze sporadicky.

Andorra hostí Bělorusy

Hlavním outsiderem skupiny I je sice Andorra, ale její dosavadní vystupování budí respekt. I když má fotbalový trpaslík na kontě jediný bod, důstojně dokázal sehrát zápasy s favorizovanými Izraelem, Švýcarskem a Rumunskem. V Kosovu pak přišla šokující remíza 1:1. Podaří se Andoře bodovat i proti Bělorusku?

Izrael nezářil, ale vyhrál. Urputná Andorra znovu uměla potrápit

Možná je Andorra v tabulce skupiny I očekávaně poslední. A má po čtyřech střetnutích této kvalifikace na svém kontě jen jeden bod. Jestliže si však před začátkem tohoto cyklu dala za svůj cíl trápit soupeře, co nejvíce to půjde, pak tuhle ambici plní do puntíku. Izrael sice uzmul před vlastními fanoušky vítězství, dost se ovšem nadřel. O úspěchu rozhodl až ve druhé půli.

Izrael s Andorrou cílí na druhé místo, Andorra čeká na první výhru

Izrael sice sídlí až na třetím místě, ale právě teď cítí velkou šanci na zlepšení. Druhé Rumunsko totiž hraje svůj duel s prvními Švýcary a Izrael by se v případě výhry nad Andorrou mohl dostat hodně blízko vysněnému druhému místu.

Andorra připravila Švýcarsku první inkasování v kvalifikaci, favorit si výhru i tak pohlídal

Ani Bělorusko, ani Izrael nedokázaly nynějšímu lídrovi skupiny I v bitvách o kvalifikaci na evropský šampionát vsítit branku. Ve třetím utkání v pořadí se to paradoxně podařilo zřejmě tomu nejnepravděpodobnějšímu soupeři vůbec, a to Andoře. I tak si nakonec favorit dokráčel k očekávanému vítězství, Švýcarsko o něm rozhodlo dvěma přesnými zásahy v první půli.