Přátelské zápasy - mezistátní Přátelské zápasy - mezistátní - zprávy

Kapitán Souček chtěl hrát i v přípravě s Walesem, gól ho potěšil

Kapitán české reprezentace Tomáš Souček chtěl po čtvrtečním vyřazení se Švédskem v semifinále play off o mistrovství světa nastoupit i do dnešního přípravného duelu ve Walesu. Národní tým pro něj představuje obrovskou čest. Navíc ho potěšil devátý reprezentační gól, kterým se v Cardiffu podepsal pod remízu 1:1.

Součkova trefa na vítězství nestačila. Češi si z Walesu odvezli remízu

Čeští fotbalisté ve výrazně obměněné sestavě remizovali v přátelském utkání s Walesem 1:1. Nadějný ofenzivní výkon z prvního poločasu podpořil pohledným gólem z 32. minuty záložník West Hamu Tomáš Souček, domácí si však připravili bleskovou odpověď, o kterou se postaral první reprezentační trefou mladík Rubin Colwill.

Walesu máme co vracet, sraz chceme zakončit vítězně, řekl Jankto

Podle záložníka Jakuba Jankta mají čeští reprezentanti v úterním přípravném zápase ve Walesu soupeři co vracet. S ostrovním týmem se reprezentanti utkali v uplynulé kvalifikační skupině o mistrovství světa a po porážce a remíze za ním skončili třetí v tabulce. Jankto by chtěl po čtvrtečním zklamání a porážce 0:1 po prodloužení ve Švédsku v semifinále play off zakončit březnový sraz vítězně.

Češi si chtějí ve Walesu aspoň trochu zlepšit náladu po prohře ve Švédsku

Čeští fotbalisté v úterý zakončí březnový program přípravným zápasem ve Walesu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého si chtějí aspoň trochu zlepšit náladu po čtvrteční porážce 0:1 po prodloužení ve Švédsku v semifinále play off o mistrovství světa, po níž přišli o šanci na účast na šampionátu.

Eriksen měl radost z dokonalého návratu do reprezentace

Dánv Christian Eriksen měl radost z dokonalého návratu do reprezentace. Třicetiletý záložník si v sobotní přípravě v Nizozemsku za národní tým zahrál poprvé od červnové zástavy srdce a hned skóroval. Hosté přesto prohráli 2:4.

Z české reprezentace před utkáním ve Walesu vypadl Havel

Česku bude v úterním přípravném utkání ve Walesu chybět obránce Milan Havel. Sedmadvacetiletý plzeňský zadák se zranil na dnešním dopoledním tréninku národního týmu v Praze a s mužstvem odpoledne neodletí do dějiště zápasu Cardiffu. Na twitteru o tom informovalo vedení reprezentace.

Jurečka v pozvánku doufal, věří, že by mohl nastoupit ve Walesu

Vzhledem k tomu, že má v této sezoně životní formu, doufal Václav Jurečka v koutku duše, že by se mohl dočkat premiérové pozvánky do reprezentačního "áčka". Sedmadvacetiletý útočník Slovácka si už týden užívá svůj první sraz českého národního týmu a pochvaluje si, jak ho spoluhráči přijali. Věří, že by mohl nastoupit k úternímu přípravnému utkání ve Walesu...

Eriksen při svém návratu do národního týmu okamžitě skóroval

Dánský fotbalista Christian Eriksen se devět měsíců po zástavě srdce v úvodním utkání na mistrovství Evropy vrátil do sestavy národního týmu a dvě minuty po příchodu na hřiště i skóroval. Dánsko přesto podlehlo v přípravném zápase Nizozemsku 2:4. Anglie otočila utkání se Švýcarskem a na domácím hřišti ve Wembley zvítězila 2:1, Kane vyrovnal Sira Bobbyho Charltona...

Eriksen by v sobotu mohl poprvé od kolapsu nastoupit za dánskou reprezentaci

Dánský záložník Christian Eriksen by se přeci jen mohl v sobotní přípravě s Nizozemskem dočkat prvního startu za reprezentaci od červnové zástavy srdce. Třicetiletý fotbalista se po izolaci kvůli covidu dnes zapojí do přípravy s týmem.