Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

07.10.2011 20:15 CET
0 : 1
(0:0)

Slovensko nestačilo ani na Rusko a může tak na Euro zapomenout

Slovensko v domácím prostředí opět zklamalo, tentokrát nestačilo na Rusko a vyřadilo se tím z boje o postup. Rusové si naopak díky brance Dzagojeva pojistili první příčku, kterou by si měli udržet i v závěrečném duelu s Andorrou, v němž jim stačí neprohrát.

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu. První zajímavou příležitost si vypracovali v sedmé minutě domácí. Škrtel dlouhým pasem našel Hamšíka, ten před vápnem posunul na Jendrišeka, kterému ještě za obránce zabíhal Hološko, bývalý střelec Kaiserslauternu se však rozhodl vzít odpovědnost na sebe a z hranice pokutového území vypálil, trefil ale pouze jednoho z obránců.

Rusové odpověděli o pár chvil později. Širokov přenechal míč Pavljučenkovi, ten neváhal a okamžitě střílel, trefil ale pouze prostor, kde stál připravený Mucha. O něco nebezpečněji vypadala střela Kucky, jenž se skvěle protáhl středem pole a následně tvrdou ranou probudil Malafejeva. Byli to ale hosté, kdo začínal mít navrch. Do šance se dostával Pavljučenko, ale Mucha situaci dobře přečetl a z celé akce tak nic nebylo.

Další stoprocentní příležitost Rusů přišla ve 23. minutě. Své kvality předvedl v plné parádě Aršavin, jenž ukázkově prošel středem hřiště až před Muchu, ten ale znovu včas vyběhl, zmenšil úhel a následně si poradil i se zakončením hostujícího kapitána. Za pár minut napřáhl na opačné straně Stoch, jeho nebezpečnou ránu ale pozorný Malafejev vyrazil.

Slováci začínali postupně přitápět pod kotel. Sedm minut před koncem první půle posunul Pekarík balón na hranici pokutového území Hamšíkovi, ten ač všichni očekávali střelu, tak se ještě otočil a parádní přihrávkou hledal ve vápně osamoceného Stocha, ten ale nedokázal míč dobře zpracovat a Hološko už se potom ke střele nedostal. To sice za pár minut napravil Stoch, s jeho střelou si ale znovu poradil Malafejev.

I po obrátce se hrál oboustranně ofenzivní fotbal. Rusové dlouho drželi soupeře pod zámkem, potom ale ztratili míč, do protiútoku se tak hnala dvojice Hamšík - Hološko, akci zakončil druhý jmenovaný, i tentokrát si však hostující brankář bez problémů poradil. O moc lépe si na hostující straně nevedl ani Aršavin, jehož střelu Mucha pohotově vyrazil.

Svěřenci Dicka Advocaata začínali opět přitahovat oprátku. Po hodině hry předvedl pěknou individuální akci Dzagojev, který se prosmýkl po levé straně a následně přesným centrem našel ve vápně volného Širokova, ten ovšem, přestože nebyl atakovaný, tak branku vysoko přestřelil. V 71. minutě už se ale skóre měnilo. K míči se dostal Dzagojev a z velké dálky neváhal vypálit, míč ještě tečoval Ďurica a Mucha neměl šanci zasáhnout - 0:1.

Pro domácí se tak rázem naprosto změnila situace, ve zbývajících minutách se museli ještě více tlačit do útoku, neboť nutně potřebovali dnešní utkání zvládnout. Rusové si však závěr chytře pohlídali, kontrolovali hru, drželi míč na svých kopačkách a napůl rezignované Slovensko už do žádné šance nepustili.

Autor: Jiří Vojík / sport.aktuality.sk