Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

02.09.2011 20:30 CET
11 : 0
(3:0)

Nizozemsko - San Marino 11:0

Stylově oslavilo Nizozemsko nedávný posun na první místo žebříčku FIFA. Oranjes doma nedali žádnou šanci San Marinu, trpaslíkovi nasázeli jedenáct branek a už jenom zázrak by je mohl připravit o účast na závěrečném turnaji.

V zápasech s outsidery je důležité dát rychle první branku a to se Nizozemsku povedlo už v sedmé minutě. Střely Sneijdera a Kuyta se až k bráně nedostaly, účinnějším receptem se ale ukázala přihrávka Van Bommela, kterou zužitkoval Van Persie - 1:0.

Útočník Arsenalu měl prsty i ve druhé brance, o pět minut se po jeho akci trefil Sneijder a v 17. minutě už to bylo 3:0, to centroval Kuyt a hlavou přesně mířil Heitinga.

Domácí fanoušci se těšili na další branky, počkat si ale museli až do druhé půle. O čtvrtou branku se ještě v první půli marně snažili autoři prvních třech gólů, Van Persie byl neúspěšný dokonce dvakrát. Na druhé straně hřiště zkoušel štěstí z velké dálky nepřesně mířící Selva.

Nizozemsko odstartovalo rychle i druhou půli, ve 49. minutě centroval Huntelaar a Kuyt zvýšil na 4:0.

Následovala střela nad v podání Sneijdera, branka Huntelaara na 5:0 a hattrick Robina Van Persieho. Ten v 65. minutě zužitkoval centr Kuyta, o dvě minuty později se pak do role nahrávače převtělil Huntelaar - 7:0.

Domácí bavili fanoušky a v 77. minutě se po centru Strootmana podruhé zapsal do listiny střelců Huntelaar. Za další dvě minuty už to bylo 9:0, svůj čtvrtý zásah si připsal Van Persie.

Van Persiemu jeho poslední zásah v utkání připravil Sneijder, který si pak pro sebe rezervoval jubilejní desátý gól. A na ten mu přihrál Van Persie. Konečnou podobu výsledku pak dal v nastavení Wijnaldum, který v branku přetavil spolupráci střídajících hráčů s Madurem.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com