Mistrovství Evropy - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy - kvalifikace 2012

0 : 0
(0:0)

Irsko - Slovensko 0:0

Důležitý souboj mezi Irskem a Slovenskem sliboval napínavou bitvu, což se nakonec také potvrdilo. Diváci se ale bohužel branek nedočkali.

Úvodní minuty zápasu byly na zajímavé momenty poměrně chudé. Mírně aktivněji sice působili domácí Irové, gólman Mucha ale moc práce neměl. Slováci to zkoušeli především z dálky, jenže Čech i Stoch byli značně nepřesní. Až v 19. minutě přišla první skutečná gólová šance. Po rychlém protiútoku se na hranici šestnáctky dostal k zakončení Vladimír Weiss, míč ale poslal přesně do středu brány, kde stál připravený gólman Given.

Otěže zápasu následně převzali jednoznačně hostující fotbalisté, kteří místy Irům způsobovali hodně nepříjemné problémy. Blízko brance se ocitl především útočník Hološko, jenž hlavičkoval po centru Stocha přesně k tyčce, po míči se ale včas natáhl Shay Given a vyrazil jej do zámezí. V 37. minutě přišla největší šance Irska za celý první poločas. Muchu vystrašil nepříjemnou dělovkou Duff, slovenský gólman ovšem míč vyrazil.

Po změně stran se dokázali domácí fotbalisté opět dostat do zápasu a diváci byli svědky vyrovnané podívané, které však chyběly gólové šance. Až v 56. minutě zahrozili Slováci. V rohu šestnáctky si udělal prostor ke střele Weiss, jenže jeho následná rána byla jemně tečována a letěla asi metr vedle domácí brány. Na druhé straně naopak vyzkoušel své štěstí zkušený Damien Duff, ale ani on nemířil přesně.

Přesně po hodině hry přišla obrovská šance Slovenska. Hološko využil chyby Duffa, potáhl míč po levé straně hřiště, následně poslal centr před bránu, kde našel ve výborné pozici Hamšíka. Ten sice dokázal vypálit, do střely se mu ale vrhl obránce St. Ledger a gólman Given nakonec nemusel vůbec zasahovat. V 68. minutě dostali Slováci po chybě Givena možnost zahrávat nepřímý kop zhruba z patnácti metrů, ale ani tuto příležitost nevyužili, jelikož Kuckovi se povedlo nastřelit pouze neprostupnou zeď.

Zanedlouho bylo naopak hodně horko na druhé straně hřiště. Výborného centru Duffa chtěl využít Keane, jenže svou hlavičku poslal těsně nad. Velkou dávku štěstí měli hosté také v 83. minutě, kdy Keane postrčil míč na střídajícího Coxe, ten si udělal prostor ke střele, avšak chyběla mu přesnost. V samotném závěru neuspěl ani hlavičkující Dunne a zápas tak vítěze nepoznal.

Autor: Tomáš Honajzer