Mistrovství Evropy do 21 let - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy do 21 let - kvalifikace 2025 - expres zprávy

26.03.202421:40

Suchopárek: Výsledek nám dává šanci

Česká jednadvacítka v kvalifikaci o postup na ME 2025 porazila Island a na čtvrtý pokus konečně naplno bodovala. "Necítím ani tak úlevu, jako spíš zadostiučinění. Dnes jsme byli od začátku aktivní, do 20. minuty jsme měli dvoubrankové vedení. Byl to povedený výkon z naší strany," řekl trenér českého týmu Jan Suchopárek. "Věřím, že jsme našlápli k tomu, abychom se poprali o postup. Dnešní výsledek znamená šanci. Kdybychom dnes nevyhráli, už ji nemáme," dodal bývalý obránce.

ČTK
23.03.202417:27

Kleine-Bekel v sezoně dohrál

Holsteinu Kiel v boji o postup do 1. Bundesligy dále nepomůže Colin Kleine-Bekel, jenž si v kvalifikačním zápase o postup na ME do 21 let 2025 s Kosovem (0:0) přetrhl přední zkřížený vaz v koleni. Talentovaný obránce by měl podstoupit operaci, po níž bude následovat minimálně půlroční rehabilitace.

transfermarkt.de
23.03.202415:47

Kleine-Bekel má problémy s kolenem

Německá jednadvacítka v kvalifikaci o postup na ME 2025 remizovala bez gólu s Kosovem, kvůli zranění navíc utkání nedohrál Colin Kleine-Bekel. Obránce druholigového Holsteinu Kiel si ještě v prvním poločase poranil koleno a čeká na výsledek podrobného vyšetření.

kicker.de
23.03.202413:07

Gray mezi nejmladšími střelci Anglie "21"

Kometa Archieho Graye, teprve 18letého univerzála ve službách Leedsu, nadále strmě stoupá. Mladík se včera trefil v kvalifikaci na "malé Euro" do sítě Ázerbajdžánu a stal se čtvrtým nejmladším střelcem Anglie v této kategorii. Před osmnáctými narozeninami, které Gray oslavil teprve před dvěma týdny, se na této úrovni stihli prosadit jen Jude Bellingham, Theo Walcott a Jamal Musiala, kteří následně dobývali i dospělou kategorii (byť Musiala v barvách Německa).

yorkshireeveningpost.co.uk
20.11.202315:25

Adeyemi naštval šéfa Neuendorfa

Na docela solidní průšvih v reprezentačních výběrech si do budoucna zadělal Karim Adeyemi. Ten se rozhodl odmítnout pozvánku do německé jednadvacítky pro listopadové kvalifikační boje o EURO 2025, protože chtěl raději zůstat u svého zaměstnavatele z Dortmundu, trénovat společně s týmem, a vydobýt si tak zase pozornost trenéra Edina Terzice, který mu v poslední době nedává na hřišti tolik prostoru. Tohle hráčovo rozhodnutí každopádně pořádně dopálilo Bernda Neuendorfa, prezidenta Německé fotbalové asociace (DFB). "Nemá cenu někoho nutit, aby sem přicházel. Týmu nikdy nepomůže, když se mu v kabině objeví někdo s myšlenkou hrát na polovic. Musí sem jít s přesvědčením a vášní,” uvedl. "Hráči by měli být hrdí na to, že nosí národní dres,” podotkl.

getfootballnewsgermany.com
18.11.202311:12

Poláci a Izraelci drželi minutu ticha

Reprezentanti Polska a Izraele nehráli úvodní minutu pátečního zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, aby uctili oběti útoku radikálního hnutí Hamás ze 7. října. UEFA podle médií neumožnila tradiční minutu ticha před začátkem utkání, takže se zástupci týmů v Lodži dohodli netypicky na minutě ticha po výkopu.

Evropská unie UEFA umožnila minutu ticha v říjnových kvalifikačních zápasech, tentokrát už povolení nedala. Polská jednadvacítka zápas vyhrála 2:1 a vede se čtyřmi výhrami skupinu, Izrael je s dvěma porážkami poslední.

Radikální palestinské hnutí Hamás zaútočilo na Izrael 7. října z Pásma Gazy a jeho výpad si podle izraelských údajů vyžádal 1200 obětí. Izraelci v reakci zahájili masivní útok na Gazu a na tomto území od té doby přišlo podle palestinských úřadů o život přes 12.000 lidí.

ČTK
17.11.202314:14

Henryho znepokojuje stav Ugochukwua

Devatenáctiletý středopolař Lesley Ugochukwu byl sice nominovaný na reprezentační sraz francouzské jedenadvacítky na kvalifikační duel v boji o postup na EURO 2025 proti Rakousku a následný přátelák proti Jižní Koreji, Thierryho Henryho, trenéra Les Espoirs, každopádně znepokojuje, jaký herní prostor od přestupu do Chelsea v Anglii dostává. Bývalý hráč Rennes odehrál v Premier League do této chvíle jen 140 minut. "V Londýně jsou na jeho postu hráči jako Enzo Fernández či Moises Caicedo. On prostě nehraje, je pak těžké, abyste si udrželi rytmus,” pronesl nešťastně šestačtyřicetiletý bývalý francouzský reprezentant. "Na začátku sezóny můžete těžit z fyzické kondice z předsezónní přípravy. Výhody z toho však postupně mizí. Já doufám, že bude moci, co se fyzické stránky týče, pokračovat ve své práci.”

getfootballnewsfrance.com
16.11.202321:04

Millot si poranil kolenní čéšku

Francouzská jednadvacítka sehraje v pátek proti Rakousku kvalifikační duel o postup na EURO 2025 a v pondělí narazí v přátelském utkání na Jižní Koreu. Thierry Henry, kouč Les Espoirs, každopádně nebude moci počítat se záložníkem Enzem Millotem. Hráč, patřící na klubové úrovni Stuttgartu, si totiž ve středu na tréninku poranil koleno, má se konkrétně jednat o šrám v oblasti čéšky. Francouzská fotbalová federace (FFF) následně v tiskové zprávě uvedla, že nominaci za indisponovaného Millota nikdo nedoplní.

lequipe.fr
15.11.202321:14

Colombo nepomůže italské "21"

Italské reprezentaci do 21 let v zápasech kvalifikace o postup na ME 2025 proti San Marinu a Irsku nebude k dispozici Lorenzo Colombo. Talentovaného útočníka AC Milán, jenž hostuje v Monze, vyřadily neupřesněné zdravotní problémy.

football-italia.net
19.10.202313:43

Dortmund v Brémách bez Moukoka

Youssoufa Moukoko nepomůže Borussii Dortmund v zítřejším zápase na půdě Werderu Brémy. Osmnáctiletý útočník si ze srazu německé reprezentace do 21 let přivezl pochroumaný stehenní sval.

kicker.de
17.10.202309:40

Lvíčata chtějí proti Dánům první výhru

Čeští reprezentanti do 21 let nastoupí dnes ve třetím kvalifikačním utkaní o postup na mistrovství Evropy 2025 doma proti Dánsku. "Lvíčata" budou usilovat o první výhru ve skupině I a zároveň o to, aby se na svého soupeře dotáhli. V úvodních dvou zápasech svěřenci trenéra Jana Suchopárka ztratili body vždy v nastavení. Duel má výkop v Českých Budějovicích v 18:00.

Čeští mladíci v pátečním utkání nad Walesem vedli od 39. minuty, v šesté minutě nastavení však hosté srovnali. Také na Islandu inkasovali v přidaném čase a prohráli 1:2. Ve skupině, kterou doplňuje Litva, jsou předposlední. Na Dánsko ztrácejí tři body a na vedoucí Wales čtyři, Ostrované ale odehráli o zápas víc.

Na šampionát přímo postoupí vítězové devíti skupin a tři celky s nejlepší bilancí na druhých příčkách. Další šestice mužstev z druhých pozic zamíří do baráže, v níž se utká o zbylá tři místa na turnaji. Slovensko má coby pořadatel účast na mistrovství jistou.

ČTK
13.10.202321:40

Nasti zlomil spoluhráči nos

Útočník Marco Nasti z Bari byl vyřazen z italské fotbalové jedenadvacítky poté, co v rozmíšce během týmového srazu udeřil obránce Bergama Mattea Ruggeriho a zlomil mu nos. Informovala o tom agentura ANSA. Nastimu nepomohla ani omluva.

Svěřenci Carmineho Nunziaty se připravují na úterní zápas kvalifikace mistrovství Evropy proti Norsku, které je v tabulce skupiny A se dvěma výhrami před nimi na druhém místě. Italové mají na kontě vítězství a remízu. V čele je Irsko, které absolvovalo tři zápasy a všechny vyhrálo.

ČTK
13.10.202320:24

Český výběr do 21 let stále nevyhrál

Česká fotbalová reprezentace do 21 let remizovala ve druhém kole kvalifikace na mistrovství Evropy na Střeleckém ostrově s Walesem 1:1. Po aktivním výkonu v prvním poločase poslal domácí do vedení Matěj Jurásek, ve druhé půli však Lvíčata polevila a připustila srovnání, o které se postaral po uplynutí nastaveného času Clan Ashford. Čeští fotbalisté tak svým fanouškům náladu nespravili a na první výhru ve skupině si musí počkat minimálně do úterý.

livesport.cz
13.10.202319:59

Kvalifikace ME 2025 do 21 let - výsledek

Třetí utkání skupiny I kvalifikace mistrovství Evropy hráčů do 21 let: Česko - Wales 1:1 (38. M. Jurásek - 90+6. Ashford).

13.10.202309:37

Jednadvacítka bude hrát o první body

Čeští reprezentanti do 21 let se dnes v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2025 utkají s Walesem. "Lvíčata" budou v Českých Budějovicích usilovat o první body ve skupině I, na úvod kvalifikace před měsícem prohráli svěřenci trenéra Jana Suchopárka na Islandu 1:2. Zápas má výkop v 18:00.

ČTK
12.10.202311:36

Yildiz může debutovat za Turecko

Kenan Yildiz, teprve osmnáctiletý záložník, hájící aktuálně barvy Juventusu, v jehož dresu si zapsal už pár startů, si vysloužil pozvánku do turecké reprezentace. A údajně se může chystat jeho debut za áčkový nároďák, a to už ve čtvrtečním klání na půdě Chorvatska. "Znám ho už dlouho. Žiji v Mnichově, už předtím jsem viděl jeho zápasy v mládežnických kategoriích Bayernu,” vzpomínal na Yildizovy začátky v Bavorsku současný lodivod německé jedenadvacítky Antonio Di Salvo. Rodák z Německa si mimochodem mohl vybrat, kterou zemi nakonec bude reprezentovat, dosud každopádně nastupoval za turecké mládežnické týmy. "Nejednal jsem s ním, protože vím, že už hrál za tureckou jednadvacítku. Pokud hráč hraje za jinou zemi, pak je to pro nás signál, že se tak prostě rozhodl," vysvětloval Di Salvo, proč se rozhodl Yildize neoslovit.

10.10.202311:29

Völler by rád naturalizoval Tela

Osmnáctiletý útočník Mathys Tel se postupně čím dál více zapracovává do sestavy mnichovského Bayernu. Na reprezentační úrovni zatím reprezentoval v mládežnických kategoriích pouze svou rodnou zemi, tedy Francii. Rudi Völler, sportovní ředitel Německé fotbalové asociace (DFB), by každopádně rád hráče naturalizoval. "Samozřejmě je to skvělý útočník. Určitě se pokusíme o jeho zařazení do německého nároďáku,” prozradil plány do budoucna v rozhovoru pro německý deník Bild. "Ale nakonec je to sám hráč, kdo rozhoduje, a pochopitelně také jeho rodina. To by se nikdy nemělo podceňovat. Jeho kořeny jsou francouzské. Všichni však víme, že v Německu moc špičkových forvardů nemáme,” přiznával.

lequipe.fr
14.09.202316:57

Kalimuendo bude mimo hru pár týdnů

Francouzský útočník Arnaud Kalimuendo se zranil během plnění reprezentačních povinností za francouzskou jednadvacítku v utkání proti Slovinsku, podstoupil již podrobnější vyšetření a výsledky Brunovi Génésiovi, trenérovi Rennes, radost úplně neudělaly, byť je ve finále čekal horší. Nejenže jednadvacetiletý forvard bude chybět pro nejbližší sobotní zápas proti Lille, jeho absence se odhaduje ještě o něco déle. "Je to svalové zranění. Budeme vědět ještě více během tohoto týdne, je to ale méně vážné, než čeho jsme se mohli obávat. Plánuje se, že bude pár týdnů mimo hru,” uvedl lodivod bretaňského celku.

lequipe.fr
12.09.202320:25

Lvíčata v závěru padla na Islandu

Výsledek dnešního kvalifikačního zápasu o postup na ME 2025 do 21 let: Island - Česko 2:1 (44. A. Gudjohnsen, 90+4. Baldursson - 87. Kabongo).

12.09.202319:18

Češi inkasovali na Islandu v závěru půle

Poločasový výsledek dnešního kvalifikačního zápasu o postup na ME 2025 do 21 let: Island - Česko 1:0 (44. A. Gudjohnsen).