Krejčí motivoval jednadvacítku útokem na mládežnický hattrick

Trenér české reprezentace do 21 let Karel Krejčí po postupu na mistrovství Evropy ocenil především skvělou chemii v českém týmu. Velkou roli podle něj hrálo i to, že řada hráčů v čele s kapitánem Matějem Chalušem už za sebou měla úspěšné kvalifikace na šampionáty v kategoriích do 17 a do 19 let.
19.11.2020 | Aktuality | 1 komentář

Trenér Krejčí přirovnal postup s jednadvacítkou k titulu s Plzní

Trenér Karel Krejčí přirovnal postup s reprezentací do 21 let na mistrovství Evropy k zisku prvoligového titulu s Plzní. Jednapadesátiletý kouč také přiznal, že při čekání na ostatní výsledky, které rozhodovaly o osudu jeho týmu, byl velmi nervózní.
17.11.2020 | Aktuality | 9 komentářů

Prohra Skotů v Řecku poslala jednadvacítku na ME

Čeští fotbalisté do 21 let si příští rok zahrají na mistrovství Evropy. Postup z prvního místa kvalifikační skupiny výběru trenéra Karla Krejčího zajistila dnešní ztráta Skotska, které prohrálo 0:1 v Řecku. Šampionát se uskuteční příští rok v Maďarsku a Slovinsku.
17.11.2020 | Aktuality | 70 komentářů

Jednadvacítka potřebuje k Euru jeden příznivý výsledek ze čtyř

Čeští reprezentanti do 21 let, kteří v pátek s předstihem uzavřeli své účinkování v kvalifikaci mistrovství Evropy, mohou v úterý nebo ve středu oslavit postup na šampionát. Svěřenci trenéra Karla Krejčího potřebují, aby jim nahrál aspoň jeden výsledek ze čtyř zápasů. Mladíci doufají v úterní bodovou ztrátu Skotska, Rumunska nebo Belgie či středeční zaváhání Švédska.
16.11.2020 | Aktuality | 80 komentářů

Trenér jednadvacítky Krejčí věří po výhře v Řecku v postup

Trenér reprezentace do 21 let Karel Krejčí věří, že po dnešní výhře 2:0 v Řecku bude i nadále českému týmu nakloněno štěstí. Jednadvacítka se totiž vítězstvím v posledním kole kvalifikace udržela ve hře o postup, ale potřebuje k tomu příznivé výsledky ostatních týmů.
13.11.2020 | Aktuality | 22 komentářů

Jednadvacítka vyhrála v Řecku a udržela šanci na ME

Čeští reprezentanti do 21 let zakončili kvalifikaci mistrovství Evropy vydřeným vítězstvím 2:0 v Řecku a udrželi šanci na postup. O výhře hostujícího celku, který hrál od 41. minuty v početní výhodě, rozhodl gólem z opakované penalty v 68. minutě záložník Pavel Bucha a v nastavení přidal pojistku Václav Drchal.
13.11.2020 | Komentáře a souhrny | 191 komentářů

Jednadvacítka bude v Řecku bojovat o naději na ME

S jasným cílem nastoupí česká reprezentace do 21 let v pátek v Řecku k poslednímu zápasu kvalifikace mistrovství Evropy. Aby totiž výběr trenéra Karla Krejčího udržel šanci na postup na šampionát, musí v Aténách zvítězit.
12.11.2020 | Previews | 191 komentářů

Zastavení ligy je velký handicap, týmu ale věřím, řekl Krejčí

Pozastavení české ligy kvůli opatřením v boji proti šíření koronaviru představuje podle trenéra Karla Krejčího pro národní tým do 21 let velký handicap před posledním kvalifikačním duelem v Řecku o postup na Euro 2021. Navzdory chybějící herní vytíženosti hráčů mužstvu věří a cítí z něj velké odhodlání na závěrečný turnaj postoupit.
03.11.2020 | Aktuality | 6 komentářů

Jednadvacítka vyhrála v Litvě a udržela vedení v kvalifikaci ME

Čeští reprezentanti do 21 let v předposledním utkání kvalifikace mistrovství Evropy vyhráli 1:0 v Marijampole nad Litvou a udrželi první místo v tabulce čtvrté skupiny. Výběr trenéra Karla Krejčího vede o bod před Skotskem, které má však odehráno o zápas méně.
13.10.2020 | Komentáře a souhrny | 157 komentářů

Jednadvacítka po neúspěchu ve Skotsku potřebuje v Litvě zvítězit

Čeští fotbalisté do 21 let v úterý nastoupí k předposlednímu zápasu kvalifikace mistrovství Evropy v Litvě a nutně potřebují zvítězit. Výběr trenéra Karla Krejčího minulý týden ve Skotsku poprvé ve skupině prohrál a zkomplikoval si boj o postup na šampionát.
12.10.2020 | Previews | 157 komentářů
12.11.2020 Německá "21" bude postrádat Hacka
Robin Hack nepomůže německé jednadvacítce v nadcházejících mezistátních zápasech se Slovinskem a Walesem. Mladého křídelníka Norimberku vyřadily z nominace žaludeční problémy. (kicker.de)
03.11.2020 Nominace jednadvacítky na Skotsko
Nominace české reprezentace do 21 let na utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Řecku (13. listopadu):
Brankáři: Martin Jedlička (Dunsjská Streda), Petr Mikulec (Mladá Boleslav), Matouš Trmal (Vitória SC Guimarães).
Obránci: Libor Holík (Jablonec), Jakub Klíma (Mladá Boleslav), David Heidenreich (Teplice), Dominik Plechatý (Sparta), David Zima (Slavia), Daniel Souček (Dukla), Denis Granečný (Emmen).
Záložníci: Pavel Bucha (Plzeň), Adam Karabec, Filip Havelka, Ladislav Krejčí (všichni Sparta), Dominik Janošek (Mladá Boleslav), Tomáš Ostrák (Karviná), Matěj Polidar (Sparta), Ondřej Lingr (Slavia), Jan Matoušek (Liberec), Antonín Vaníček (Bohemians 1905), Patrik Žitný (Teplice).
Útočníci: Václav Drchal (Mladá Boleslav), Ondřej Šašinka (Ostrava). (ČTK)
30.10.2020 Gabbia se zotavil z koronaviru
AC Milán se vrátil do přípravy Matteo Gabbia. Italský mládežnický reprezentant se vyléčil z koronaviru, jenž mu byl diagnostikován během minulé reprezentační přestávky. (football-italia.net)
17.10.2020 Drăguş se nakazil koronavirem
Crotone proti Juventusu nepomůže Denis Drăguş. Člen rumunské jednadvacítky měl po reprezentačním srazu pozitivní test na koronavirus. (football-italia.net)
14.10.2020 Maçon vynechá zbytek sezóny
Saint-Étienne do konce sezóny nepomůže Yvann Maçon. Francouzský mládežnický reprezentant si na srazu jednadvacítky přetrhl přední zkřížený vaz v koleni a po zítřejší operaci ho čeká minimálně šestiměsíční přestávka. (lequipe.fr)
13.10.2020 Krejčí: Bylo to šťastné vítězství
Česká jednadvacítka napravila porážku ze Skotska a v dalším utkání kvalifikace o postup na ME 2021 vyhrála v Litvě. "Dali jsme první gól a až na dvě výjimky, kdy jsme soupeře pustili do standardek, jsme úvodní poločas kontrolovali. Po přestávce soupeř ožil, zjednodušil hru nákopama a v závěru byl blízko vyrovnání, kdy jednu hlavu dali vedle a Jedlička chytil gól," řekl po utkání trenér Karel Krejčí. "Po tom druhém poločase to beru jako šťastné vítězství, ale potřebovali jsme tři body a jsem rád, že za měsíc máme o co hrát," dodal. (ČTK)
13.10.2020 Česká "21" vyhrála v Litvě
Utkání kvalifikace ME do 21 let v Edinburghu:
Litva - ČR 0:1 (0:1)
Branka: 22. Šašinka. Rozhodčí: Krogh - Dahl, Mastrup (všichni Dán.). ŽK: Šatkus, Kloniunas, Stočkunas, Ramanauskas, Milašius - Sadílek, Bucha.
Sestavy:
Litva: Krapikas - Stočkunas, Šatkus (61. Armalas), Kloniunas, Širvys - Anisas (46. Milašius), Ramanauskas, Čyžas (86. Malžinskas) - Kružikas (76. Petkevičius), Banevičius, Jankauskas. Trenér: Vencevičius.
ČR: Jedlička - Plechatý, Chaluš, Zima - Vaníček (76. Žitný), Janošek, Bucha, Sadílek, Granečný (84. Havelka) - Matoušek (88. Drchal), Šašinka. Trenér: Krejčí.
13.10.2020 Jednadvacítka po poločase vede v Litvě
Poločasový výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME do 21 let 2021: Litva - Česko 0:1 (22. O. Šašinka).
12.10.2020 Maçon střídal se zraněným kolenem
Francouzská jednadvacítka vyhrála kvalifikační utkání o postup na ME 2021 nad Slovenskem, přišla však o Yvanna Maçona. Obránce Saint-Étienne před koncem prvního poločasu vyřadilo zraněné koleno. (lequipe.fr)
12.10.2020 Ache bude chybět Frankfurtu
Eintracht Frankfurt se musí několik týdnů obejít bez Ragnana Acheho. Německý reprezentant do 21 let si z kvalifikačního utkání o postup na ME 2021 v Moldavsku (5:0) odnesl zraněný stehenní sval. (transfermarkt.de)