Mistrovství Evropy do 21 let - kvalifikace UEFA - Mistrovství Evropy do 21 let - kvalifikace 2023 - zprávy

Lvíčata jdou do závěru kvalifikace o Euro "21" i se čtyřmi nováčky

Český výběr do 21 let se před červnovými závěrečnými kvalifikačními duely na "malé Euro” sejde i se čtyřmi nováčky, z nichž dva patří Baníku Ostrava. Svěřenci Jana Suchopárka mají už teď jasnou alespoň baráž, 3. června v Českých Budějovicích však s Anglií v přímém souboji zabojují o přímý postup...

Lvíčata si výhrou v Andoře zajistila nejhůře druhé místo

Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli v osmém z deseti utkání kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy na hřišti poslední Andorry 3:0 a drží naději na první místo v tabulce a přímý postup. Navíc si výhrou zajistili minimálně druhou pozici ve skupině, která zaručuje baráž. "Lvíčata" rozhodla o výhře v úvodních deseti minutách, kdy se trefili Adam Karabec a Daniel Fila.

Jednadvacítka si výhrou v Andoře může zajistit minimálně druhé místo ve skupině

Čeští fotbalisté do 21 let se v úterním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2023 představí v Andoře, která prohrála všech šest zápasů. V případě vítězství "Lvíčata" obsadí ve skupině G nejhůře druhé místo. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka se na hřišti outsidera musí vyrovnat s umělou trávou. Duel má výkop v 18:00.

Lvíčata v Albánii vydřela důležité tři body do tabulky

Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v sedmém z deseti utkání kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy v Albánii 1:0 a drží naději na první místo v tabulce a přímý postup. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka rozhodli v 35. minutě, kdy si vstřelil vlastní gól domácí Sergio Kalaj. "Lvíčata" navázala na úvodní podzimní výhru 4:0 nad Albánií z Českých Budějovic.

Jednadvacítku čeká v pátek kvalifikační utkání v Albánii

Čeští fotbalisté do 21 let v pátek odehrají v Albánii sedmý z deseti zápasů kvalifikační skupiny o mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka potřebují navázat na úvodní domácí výhru 4:0 z loňského září, aby si nezkomplikovali boj o postup. O čtyři dny později uzavřou "Lvíčata" březnový program utkáním v Andoře.

Jednadvacítka si chce vytvořit co nejlepší pozici před závěrem kvalifikace o ME

Trenér Jan Suchopárek doufá, že si česká jednadvacítka v následujících dvou březnových duelech vytvoří co nejlepší pozici před červnovým závěrem kvalifikace o mistrovství Evropy 2023. V Albánii očekává těžký zápas, jelikož výhra "Lvíčat" 4:0 z úvodního vzájemného zápasu je podle něj zavádějící. V Andoře se zase mužstvo bude muset vyrovnat s umělým trávníkem.

Nominace české "21" na kvalifikaci

Nominace Česka na zápasy kvalifikace o postup na ME do 21 let 2023 proti Albánii a Andoře:

Bod jsme si zasloužili, mínil Suchopárek po remíze ve Slovinsku

Čeští fotbalisté do 21 let remizovali ve Slovinsku v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2023 navzdory hodinovému oslabení 1:1. "Lvíčata" hrála od 30. minuty bez vyloučeného Adama Karabce, domácí ihned přesilovku využili díky Davidu Zecovi. Bod Čechům zařídil v 59. minutě Tomáš Čvančara.

Jednadvacítka navzdory dlouhému oslabení remizovala ve Slovinsku 1:1

Jednadvacítka prohrála v Anglii a poprvé v kvalifikace o ME nebodovala

Čeští reprezentanti do 21 let prohráli v Burnley s Anglií 1:3 a v pátém duelu kvalifikace o mistrovství Evropy 2023 poprvé nebodovali. "Lvíčata" prohrávala po půlhodině hry 0:3 po vlastní brance Martina Vitíka a trefách Anthonyho Gordona a Folarina Baloguny. Do konce úvodní dějství snížil z penalty Adam Karabec.

Jednadvacítka bude v Anglii hájit stoprocentní bilanci v kvalifikaci o ME

Česká reprezentace do 21 let se ve čtvrtek v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2023 představí v Anglii. "Lvíčata" proti papírově největšímu favoritovi skupiny G budou hájit stoprocentní bilanci z úvodních čtyř zápasů, v nichž navíc neinkasovali. Duel v Burnley má výkop ve 20:00 SEČ.

Na Ronalda se mě pořád ptají, jsem za to rád, řekl gólman Kovář

Brankář Matěj Kovář je rád, že se ho spoluhráči z české reprezentace do 21 let stále ptají na portugalského útočníka Cristiana Ronalda, s nímž v Manchesteru United trénuje. Přestože se "Rudým ďáblům" v současnosti nedaří, Kovář bere jako skvělou zkušenost, když vidí, jak se hvězdy týmu v nepříznivém období chovají. Po působení v rezervě United by si rád našel angažmá v "dospělém" fotbale.

V nominaci jednadvacítky na Anglii a Slovinsko jsou čtyři nováčci

Trenér české reprezentace do 21 let Jan Suchopárek povolal na listopadové zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Anglii a ve Slovinsku 23 hráčů včetně čtyř nováčků. Premiérovou pozvánku dostali brankář Adam Stejskal, obránce Robin Hranáč, záložník Michal Ševčík a útočník Tomáš Čvančara. Suchopárek považuje listopadový program za nejtěžší v celé kvalifikaci.

Jednadvacítka zdolala Kosovo 3:0 a v kvalifikaci o ME vyhrála i počtvrté

Čeští fotbalisté do 21 let porazili Kosovo 3:0 a v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2023 bodovali naplno i ve čtvrtém duelu, navíc opět bez inkasované branky. V prvním poločase skórovali hráči sparťanského B-týmu Václav Sejk a Adam Gabriel, po změně stran se prosadil střídající Daniel Fila.

Suchopárek doufá, že jednadvacítka si doma s Kosovem připíše čtvrté vítězství

Trenér české reprezentace do 21 let Jan Suchopárek doufá, že jeho svěřenci v úterním domácím zápase s Kosovem potvrdí stoprocentně úspěšný vstup do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2023 a počtvrté zvítězí. "Lvíčata" podle kouče mají dobré výsledky, ale jejich hra zatím ideální není.