37. KOLO FR. LIGY: LYON MISTREM!

I přes porážku se Lyon stal na 99% potřetí za sebou (a potřetí ve své historii) mistrem Francie (což před ním dokázaly pouze týmy Saint-Etienne a Marseille). Hlavní protivník Olympiku, Monako, totiž vyhořelo s Rennes (1:4) a nakonec tak může už jen shodou neuvěřitelných náhod Lyonu titul sebrat Paříž Saint-Germain.

AC MILÁN? DHORASOO A STAM!

Ještě není dohrána sezóna 2003/04 a již jsou zde první přestupy. Asi nejpilněji si v těchto dnech počínal mistr Itálie, AC Milán. Podíval se do Říma a kousek dál, do Lyonu. A nakoupil víc než dobře...

36. KOLO FR. LIGY: PSG TITUL NEZÍSKÁ

Paříž Saint-Germain, tým, kterému odborníci a fanoušci věřili v dostizích za mistrovským titulem nejvíce, nakonec kýženého úspěchu nedosáhne. Prohrál totiž drtivě v Bordeaux a nezbývá mu než vyhrát oba zbývající zápasy, doufat ve dvě porážky Lyonu, alespoň jednu remízu Monaka a navíc navýšit svůj brankový rozdíl o neskutečných 17 kousků.

PRŠO POSÍLÍ OD PŘÍŠTÍ SEZONY GLASGOW RANGERS

Dado Pršo podle předpokladů zamíří po letošní sezoně na ostrovy. Nikoliv však do Anglie, jak většina fotbalové veřejnosti očekávala. Podpis devětadvacetiletého útočníka francouzského Monaka totiž nakonec získali Glasgow Rangers.

35. KOLO FR. LIGY: LE MANS ŠPLHÁ ZA ZÁCHRANOU

Největší zájem 35. kola přitahovalo utkání dvou úspěšných francouzských pohárových vyslanců – Monako hostilo Marseille. Hosté měli po celý zápas převahu, v 57. (střela Marleta) a 77. minutě (šance Koka) předvedl neuvěřitelné zákroky brankář Flavio Roma.

34. KOLO FR. LIGY: ČECH S DALŠÍ NULOU

Rennes, klub, ve kterém hraje reprezentační brankář Petr Čech, lehce smázlo ve 34. kole nejvyšší francouzské soutěže neškodnou Bastii 4:0, přičemž dvakrát se radoval švýcarský kanonýr Frei. Čech si příliš nezachytal, ale když bylo třeba, prokázal své umění a připravenost.

NEJLEPŠÍ STŘELCI V EVROPĚ (8)

Thierry Henry především v posledních kolech střelecky ovládl Premier League, což se projevilo i na jeho náskoku na čele tabulky střelců. Francouzský útočník má nyní na druhého Alana Shearera sedmibrankový náskok a zřejmě nikdo již nepochybuje o tom, že na konci sezony získá Zlatou kopačku. Svůj náskok naopak prohospodařil Shevchenkno, Francesco Totti jej stáhl na jedinou branku.

33. KOLO FR. LIGY: LYON UPEVŇUJE VEDENÍ

Olympique Lyon si v nejvyšší francouzské soutěži pojistil první místo a zdá se, že neohroženě kráčí za ziskem třetího titulu v řadě. Nezabránil mu v tom ani výborně chytající český reprezentační brankář v dresu Rennes Petr Čech. Celý poločas odolával tlaku domácích útočníků, kapituloval až po penaltě Juninha.

32. KOLO FR. LIGY: OL A MONAKO JAKO NA HOUPAČCE

Olympique Lyon se rychle otřepal z vyřazení v Lize mistrů Portem a vítězstvím 1:0 ve Štrasburku se opět vyhoupnul na první místo tabulky. Jeho uhájení a zisk triplu (což se doposud podařilo pouze Saint-Etienne a Marseille) zůstává po rozplynutí evropských snů hlavním cílem týmu trenéra Paula Le Guena ve zbytku sezóny.

31. KOLO FR. LIGY: DALŠÍ PLAŠILŮV GÓL

Do čela francouzské nejvyšší soutěže se po dvou kolech znovu vrátilo Monako, i když docela šťastným způsobem. Proti Ajacciu zahájilo velkým náporem, Giuly brzy nastřelil břevno, jenže do poločasu prohrávalo nečekaně vysoko 0:3.

NEJLEPŠÍ STŘELCI V EVROPĚ (7)

Ani poslední týdny nepřinesly žádné převratné změny na vedoucích příčkách tabulek nejlepších střelců v evropských fotbalových soutěžích. Své náskoky tak i nadále udžují nebo zvyšují Henry, Shevchenko, Larsson, Ronaldo, Cisse, Ailton, Kežman a Heinz. V tomto vydání našeho přehledu najdete 12 soutěží – k těm z minula přibyly ještě Slovensko a Polsko.

30. KOLO FR. LIGY: ČECHŮV NÁVRAT, ÚSPĚCH I BOLEST

V napínavém zápase týmů, za něž nastupují čeští reprezentanti, překvapivě ve Štrasburku dominovalo Rennes 3:0. Hlavní zásluhu na tom opět měl švýcarský střelec Alexander Frei, autor dvou branek (v minulém kole čtyřikrát pokořil marseillského strážce svatyně Bartheze).

29. KOLO FR. LIGY: LYON SESADIL MONAKO

Zasloužil se o to hráč Sochaux Mathieu, který se trefil z přímého kopu v posledních vteřinách zápasu v Monaku. Výsledek 1:1 znamenal pro domácí nejen ztrátu dvou bodů, ale i prvního místa v tabulce. Vedoucí branku knížecího celku zaznamenal z penalty Morientes.

28. KOLO FR. LIGY: NÁSKOK MONAKA SE TENČÍ

Ve 28. kole francouzské ligy vyhrál Paříž Saint-Germain i Lyon a to znamená, že oba celky stáhly náskok vedoucího Monaka na 5, resp. 2 body. Tým z hlavního města si po šedivém výkonu odvezl plný bodový zisk za nejtěsnější výhru na hřišti posledního Le Mans a prodloužil svou sérii bez porážky na 16 zápasů..

27. KOLO FR. LIGY: DEBAKLY RENNES A MARSEILLE

Další šok utrpěli fotbalisté Marseille. Po třech remízách v řadě propadli na stadiónku průměrné Bastie a do zpátečních zavazadel si z Korsiky přibalili nadílku 1:4, když všechny branky obdrželi v rozmezí 35 minut. Porážka zároveň znamenala ukončení série Fabiena Bartheze bez obdržené branky na hřišti soupeře, která trvala 290 minut.