Španělsko - LaLiga - zprávy

Celta mění trenéra, Mohameda střídá Miguel Cardoso

Jenom čtyři a půl měsíce vydržel Antonio Mohamed ve funkci trenéra Celty Vigo. Galicijský celek v úvodní třetině sezony nepůsobil jistým dojmem a jeho kouč byl nyní na základě špatných výsledků odvolán, vedení španělského klubu už má nového kormidelníka...
12.11. | Aktuality | 25 komentářů

Češi v zahraničí: Čechům v Itálii se dařilo. Schick skóroval, Krejčí asistoval

Patrik Schick využil bezezbytku možnost nastoupit v základu AS Řím a skóroval proti Sampdorii. V Itálii se vedlo také Ladislavu Krejčímu, jenž asistoval u vyrovnávacího gólu Bologni. Gólovou přihrávku zapsal do statistik i Vladimír Darida, jenž ale s Herthou na tak pěkný výsledek nedosáhl. A útočník Zdeněk Ondrášek znovu seřídil mířidla v polské lize.

Solari povede Real Madrid až do konce sezony

Trenér Santiago Solari povede Real Madrid až do konce sezony. Dvaačtyřicetiletý kouč měl původně u týmu po odvolání Julena Lopeteguiho působit pouze dočasně, vedení Bílého baletu ho však dnes angažovalo nastálo. Stanici ESPN to potvrdil Španělský fotbalový svaz.
12.11. | Aktuality | 110 komentářů

Solari by měl Real Madrid převzít natrvalo

Podle zpráv, které se objevily ve španělských médiích by se Santiago Solari mohl stát trenérem Realu Madrid natrvalo. Argentinský bývalý hráč Realu se mužstva ujal poté, co byl propuštěn Julen Lopetegui, mělo ale jít pouze o dočasnou záležitost.
12.11. | Aktuality | 72 komentářů

LaLiga - souhrn 12. kola

Barcelona překvapivě doma nestačila na Real Betis, přesto zůstává na čele před Sevillou, která nakonec přece jen vybojovala tři body proti Espanyolu. Deportivo Alavés si poradilo s Huescou a je na průběžné čtvrté pozici. Atlético Madrid vydřelo tři body nad Bilbaem a vítězství zapisuje rovněž Real Madrid...
11.11. | Komentáře a souhrny | 239 komentářů

LaLiga - preview 12. kola

Barcelona hraje doma s Betisem a hodlá si pojistit vedení v tabulce. Zajímavou podívanou slibuje souboj Sevilly s Espanyolem a nic snadného nečeká ani na Real Madrid, ten cestuje do Viga. Rayo bude měřit síly s Villarrealem, Deportivo Alavés je favoritem zápasu s Huescou...
11.11. | Previews | 720 komentářů

Llorente myslí na odchod z Tottenhamu, rád by se vrátil do Španělska

Svou třetí a pravděpodobně poslední sezonu v anglické Premier League zřejmě kroutí Fernando Llorente. Vytáhlý útočník nepatří do základní sestavy Tottenhamu a se svou situací není spokojen, vyhlíží tak změnu dresu a nejreálněji z jeho pohledu vypadá návrat do španělské ligy...
07.11. | Aktuality | 37 komentářů

LaLiga - souhrn 11. kola

Real Madrid zabral a před vlastními fanoušky zdolal Valladolid. Barcelona ještě tři minuty před koncem prohrávala na půdě Raya, nakonec ale dokázala vydolovat tři body a udržela se v čele tabulky. Sevilla veze pouze bod za bezbrankovou remízu ze hřiště Realu Sociedad, přesto se posunula na druhou příčku.
05.11. | Komentáře a souhrny | 209 komentářů

Nejlepší trenér, řekl bek Realu Carvajal o odvolaném Lopeteguim

Obránce Realu Madrid Dani Carvajal se zastal odvolaného trenéra Julena Lopeteguiho, kterého minulý týden nahradil kouč rezervy Santiago Solari. Podle Carvajala je Lopetegui nejlepší kouč, pod kterým kdy působil.
05.11. | Aktuality | 107 komentářů

Češi v zahraničí: Střelecky vydařený víkend. Skórovali Mareček, Rada i Lecjaks

Českým fotbalistům se o víkendu střelecky dařilo. Za belgický Lokeren se trefil Lukáš Mareček a o vítězství Lokomotivy Záhřeb v chorvatské lize rozhodl Jan Lecjaks. K výhře Trnavy přispěl na Slovensku Jakub Rada a dvakrát se dokonce prosadil Tomáš Petrášek z Czestochowé, s níž vede druhou polskou ligu. Asistencí se blýskli v bundeslize Pavel Kadeřábek a také v polské Ekstraklase Adam Hloušek...
05.11. | Aktuality | 40 komentářů
09.12. LaLiga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů španělské ligy: Eibar - Levante 4:4 (8. Enrich, 57. Escalante, 61. z pen. a 65. Charles - 9. Morales, 25. Rober, 75. Toňo, 90.+2 Mayoral), Huesca - Real Madrid 0:1 (8. Bale), Real Sociedad - Real Valladolid 1:2 (63. Oyarzabal - 16. Toni, 54. Antonito), Betis - Rayo 2:0 (59. Lo Celso z penalty, 76. Sidnei).
09.12. Getafe se bude muset obejít bez Ndiayeho
Amath Ndiaye v pátek odehrál poslední zápas letošní sezony. Ofenzivní fotbalista Getafe nedohrál duel proti Leganésu, poranil si koleno a podrobné vyšetření odhalilo přetržený přední zkřížený vaz, zítra ho čeká operace a po ní dlouhá pauza. (marca.com)
09.12. Filipe Luís se znovu zapojil do tréninku
Na dnešním tréninku Atlética Madrid se objevil i Filipe Luís. Brazilský obránce je v pořádku po svalovém zranění, které si přivodil koncem listopadu. (marca.com)
09.12. Bale ukončil nejdelší čekání na gól v LaLize
Real Madrid dnes nastoupil proti Huesce a o jeho nejtěsnější výhře 1:0 rozhodl už v osmé minutě Gareth Bale. Ten se ve španělské lize trefil po dlouhých 802 minutách, tak dlouho na gól v LaLize ještě nikdy nečekal. (sportskeeda.com)
09.12. Dembélé prý znovu přišel pozdě
Francouzský křídelník Ousmane Dembélé podle některých španělských médií znovu dorazil pozdě na trénink Barcelony. Přesně s tím samým měl údajně problémy i v nedávné minulosti a byl za to kritizován. Dembélé měl prý zaspat, dorazit o dvě hodiny později a trénoval tedy individuálně. (lequipe.fr)
09.12. Barcelona monitoruje Platu
Osmnáctiletý ekvádorský talent Gonzalo Plata z klubu Independiente del Valle prý zaujal i pozorovatele Barcelony. "Za pár let se vidím v některém z předních evropských klubů. Vždycky jsem se chtěl dostal mezi nejlepší," prohlásil talentovaný mladík. "Situaci okolo Gonzala sleduje spousta klubů. Vzhledem k jeho herním charakteristikám zvažujeme, že by se brzy mohl přesunout do Evropy," dodal Platův agent Manuel Sierra. (football-espana.net)
09.12. Machín: Bod je méně, než bychom si zasloužili
Velkou smůlu měla včera Sevilla. Ve Valencii vedla 1:0 a sahala po třech bodech, dva jí ovšem sebrala třetí minuta nastavení, v níž domácí vyrovnali na konečných 1:1. "Kdybych zápas neviděl, řekl bych, že bod na půdě tak silného týmu je dobrý. Každopádně vzhledem k výkonu v prvním poločase, gólu ve druhém a tomu, že jsme inkasovali tak pozdě, cítíme, že bod získala Valencia a my dva ztratili. Mestalla je jedním ze stadionů, kde se Seville nedaří vyhrávat. Byli jsme hodně blízko a cítíme, že bod je méně, než bychom si zasloužili," řekl po utkání kouč Pablo Machín. (football-espana.net)
09.12. Lucas Hernández v tomto roce dohrál
Zhruba měsíc bude mimo hru Lucas Hernández. Obránce Atlética Madrid má zraněné kolenní vazy, problém utrpěl v zápase s Deportivem Alavés. (lequipe.fr)
08.12. Barcelona potvrdila pauzu pro Malcoma
Dva týdny bude Barceloně chybět Malcom, brazilské křídlo si z pohárového souboje s CD Leonesa odneslo zraněný kotník a rok 2018 pro něj tak s velkou pravděpodobností skončil. (football-espana.net)
08.12. Messi znovu přepisoval rekordy
Lionel Messi se dvěma góly podepsal pod výhru Barcelony 4:0 na půdě Espanyolu a stal se prvním fotbalistou v historii, který dal ve španělské lize přes deset branek ve třinácti sezonách. Vedle toho si přivlastnil ještě jeden rekord, katalánskému konkurentovi dal už dvacet gólů, více jich v nějakém derby žádný hráč ve Španělsku nenastřílel. (sport-express.ru)