Valencia CF Španělsko - Valencia CF - Zprávy

Splněný úkol jedničkáře de Marcose pomohl Bilbau k bodu. Obrana Valencie na konci propadla

Hráči Bilbaa remizovali v 11. kole LaLigy s Valencií 2:2, čímž si udrželi pozici na příčkách zajišťující účast v pohárech. Domácí na tom však mohli být ještě lépe, jelikož šli v první půli do vedení zásluhou Óscara de Marcose, jenž dorovnal své střelecké maximum z posledních devíti let, když s výjimkou sezony 2019/2020 vsítil v ročníku vždy jen jednu ligovou branku. Po pauze však dvojice Fran Pérez a Hugo Duro zařídila obrat Netopýrů, na který dokázal odpovědět už pouze Álex Berenguer.

Athletic Club bude hájit roli favorita v duelu s Valencií

Athletic se v neděli večer pokusí vrátit na vítěznou vlnu španělské nejvyšší soutěže, když na San Mames přivítá Valencii. Baskové nastoupí do zápasu po porážce 0:1 s úřadujícím mistrem Barcelonou, zatímco Valencia naposledy porazila Cádiz 2:0 a ukončila tak čtyřzápasovou sérii bez vítězství v lize.

Netopýři z Valencie vylétli ze stínů bídných výsledků. Cádizu zkomplikovalo situaci vyloučení

Fotbalisté Valencie v 10. kole LaLigy využili vlastního prostředí, ve kterém porazili Cádiz 2:0. Domácí odstartovali utkání tím nejlepším možným způsobem, když se již ve čtvrté minutě prosadil kapitán José Gayá, jenž si připsal svou první trefu v sezoně. Další klíčový moment zápasu přišel o 18 minut později, kdy se nechal kvůli nevybíravému faulu vyloučit Roberto Navarro. Netopýři přesilovku využili ke vstřelení pojišťovacího gólu a po sérii čtyř utkání v řadě bez vítězství si připsali tři body.

Valencia přivítá neoblíbený Cádiz

Od vítězství nad Atléticem to šlo s Valencií z kopce a kouč Rubén Baraja doufá, že reprezentační přestávka pomůže týmu vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Los Che se pokusí zastavit pád tabulkou na Mestalle proti neoblíbenému Cádizu.

Na Mallorce pálila typicky španělská jména. Valencii raketový start soupeře nesložil

Deváté kolo LaLigy nabídlo divákům na Baleárských ostrovech remízu 1:1 mezi Mallorkou a Valencií. Hosté se nenechali zaskočit bleskurychlým gólem Daniho Rodrígueze a naopak po bojovném výkonu ještě před přestávkou vyrovnali zásluhou Diega Lópeze. Góly držitelů tradičních příjmení, když obě patří ve Španělsku mezi pětici nejpočetnějších, byly těmi posledními, a Rumělky tak na svém stadionu nevyhrály počtvrté za sebou.

Mallorca visí nad propastí. Shodí ji do ní Valencia?

Valencia se musí vzpamatovat ze dvou porážek v řadě a jako ideální šanci na nápravu vnímá utkání s Mallorcou. Ani té se nedaří a v sobotu navečer by doma na stadionu Iberostar ráda ukončila sérii tří zápasů bez výhry.

Betis vyslal na Letnou jasný vzkaz. Hořký večer Valencie odstartoval objev z akademie

Real Betis dal částečně zapomenout na řadu zaváhání z minulých týdnů a v osmém kole LaLigy zdolal Valencii 3:0. Klub z Andalusie, který v příštím duelu Evropské ligy narazí na pražskou Spartu, svého soupeře od začátku utkání přehrával. Krátce před poločasovou přestávkou vstřelil úvodní a nakonec i vítěznou branku 18letý odchovanec Assane Diao, jenž se trefil i v minulém utkání při své prvoligové premiéře. Tyto zásahy z něj udělaly nejmladšího hráče, jenž se v tomto století střelecky prosadil ve svých dvou prvních startech ve španělské nejvyšší soutěži.

Real Betis čeká Evropská liga, nejdřív se musí vypořádat s Valencií

Další kolo Evropské ligy má před sebou Real Betis, ve čtvrtek totiž hostí pražskou Spartu. Ještě než se tak stane, musí odklidit z cesty jiného soupeře - Valencii. Ta zatím předvádí hodně nevyrovnané výkony. Každopádně jak Betis, tak i Valencia budou chtít zpět na vítěznou cestu.

Věčný marod naplnil sezonní kvótu branek, Baskům k výhře pomohla nedisciplinovanost soka

Real Sociedad uspěl v sedmém kole LaLigy ve Valencii, ze které si odvezl výhru 1:0. Jedinou branku utkání zapsal po půlhodině hry Carlos Fernández, jenž zužitkoval rychle rozehraný přímý volný kop. Španělský útočník tím vyrovnal svůj gólový účet z posledních dvou sezon, do nichž zasáhl, ročník 2021/2022 ale třeba zcela vynechal kvůli zdravotním trablům.

Valencia se utká s Realem Sociedad

Druhé domácí vítězství v řadě se pokusí přidal Valencia ve středečním duelu na domácím hřišti Mestalla proti Realu Sociedad. Ten se v nové ligové sezóně zatím spíše trápí a je jasné, že utkání vloženého kola proti silnému soupeři je pro něj velmi důležité.

Arribas odvracel další propadák Almeríe. Valencia si z Andalusie odvezla po boji bod

Almería remizovala v šestém kole LaLigy na vlastním hřišti s Valencií 2:2. Netopýři sice nebyli v utkání aktivnějším celkem, přesto se dvakrát propracovali do vedení. V obou trefách hostů měl prsty Javier Guerra, jenž nejprve asistoval u gólu Diega Lópeze a poté i sám skóroval. Aktivnější Almería však dokázala vždy zareagovat zásluhou Sergia Arribase, jehož zásahy sice zařídily Andalusanům druhý bod v ročníku, z posledního místa tabulky je ale neodrazily.

Almería sní o první výhře, Valencia má ale formu jak hrom

Valencia se drží poměrně vysoko, aspoň tedy na své tradiční poměry, a v sobotu večer má šanci posunout se ještě výš. Jejím oponentem se totiž stane domácí Almería, která má v tomto ročníku mimořádné herní i výsledkové potíže.

Valencia po devíti letech našla recept na Simeoneho družinu, zářili talentovaní Španělé

Hráči Valencie zvítězili v rámci pátého kola LaLigy na domácí půdě nad Atlétikem Madrid vysoko 3:0. Hvězdou utkání se stal 23letý Hugo Duro, jenž ještě v prvním dějství stihl vsítit dvě branky. Třetí gól pak přidal po změně stran výstavní dalekonosnou ranou ještě o tři roky mladší Javi Guerra. Domácí tak poprvé od roku 2014 přehráli Los Colchoneros, kteří kvůli tomu premiérově v aktuálním ročníku odešli ze zápasu bez bodů.

Valencia touží po odplatě, Atlético neporazila už devět let

Jeden z největších šlágrů kola se odehraje v sobotu odpoledne na slavném stadionu Mestalla, domově Valencie. Hrdí Netopýři dobře začali, ale poslední dobou se jim rozhodně nedaří tak, jak by si jejich příznivci představovali. Zlepší si svou bilanci proti silnému Atléticu, nebo se Colchoneros vrátí do Madridu se třemi body?

Alavés doma exceluje i mezi elitou. Valencii nestačila na body ani kouzla Mamardashviliho

Deportivo Alavés zvítězilo ve čtvrtém kole LaLigy na domácím hřišti nad Valencií 1:0. Již v páté minutě se hned dvojnásobně vytáhl hostující Giorgi Mamardashvili, jenž zlikvidoval opakovaný pokutový kop. Chvíli nato ovšem gruzínského gólmana nepotěšil Cenk Özkacar, který si do vlastní sítě nešťastně srazil centrovaný balon. Baskové tak prodloužili ligovou sérii neproher, kterou táhnou od minulého ročníku stráveného ve druhé nejvyšší soutěži, už na 14 klání v řadě.