UD Las Palmas Španělsko - UD Las Palmas - Zprávy

SD Eibar - UD Las Palmas 1:0

K tomu, aby Eibar nakonec skončil v první desítce, nakročil v předposledním kole tou správnou nohou. A před vlastními fanoušky nejtěsnějším možným způsobem skolil již sestupující Las Palmas. To naopak bojuje o to, aby ještě na konci sezóny nebylo na samotném dně tabulky, jenže na brzkou trefu Charlese nedokázalo vůbec zareagovat.

Preview: SD Eibar - UD Las Palmas

Na Las Palmas se v poslední době valí jedna pohroma za druhou a již nyní je jisté, že si celek z Kanárských ostrovů zahraje jen druhou nejvyšší ligu. Las Palmas by moc rádo dohrálo ligový ročník se vztyčenou hlavou, ale proti domácímu Eibaru to bude hodně těžké.

UD Las Palmas - Getafe CF 0:1

V souboji Las Palmas s Getafe padla jediná branka, o kterou se zasloužil dvě minuty před koncem Ángel Rodríguez. Předposlední tým LaLigy měl sice drtivou územní převahu, ale bez vstřelené branky mu to bylo k ničemu. Dvakrát se za Guaítou ozvala branková konstrukce.

Preview: UD Las Palmas - Getafe CF

Nedělní podvečer bude ve Španělsku patřit duelu domácího Las Palmas s Getafe. Zatímco domácí celek už je mimo hru a zachránit se nemůže za žádných okolností, hosté mají o co hrát. Rádi by se totiž kvalifikovali do Evropy.

Espanyol Barcelona - UD Las Palmas 1:1

Fotbalisté Espanyolu si na definitivní záchranu ještě musí počkat. Katalánci totiž předposlední Las Palmas obrali jen o bod. Již jistý sestupující se dostal v prvním poločase do vedení zásluhou proměněné penalty Calleriho, ale konečné slovo měl Gerard Moreno.

Preview: Espanyol Barcelona - UD Las Palmas

Espanyol Barcelona se zatím pomalu sune k záchraně a snaží se co možná nejvíc vylepšit pokaženou sezonu. Vedení katalánského celku se rozhodlo pro zajímavý a možná nečekaný tah před koncem sezony, ale zatím mu vychází. Proti domácím se postaví Las Palmas, které už se zachránit nemůže.

UD Las Palmas - Deportivo Alavés 0:4

Loučení s prvoligovou příslušností proběhlo v Las Palmas hrubě nevyvedeným způsobem. Ostrované totiž na vlastním stadionu podlehli Deportivu Alavés 0:4, a tak zatímco baskický celek mohl oslavovat definitivní jistotu setrvání v La Lize, domácí před poloprázdnými tribunami neslavně stvrdili svůj sestup o patro níže.

Real Betis - UD Las Palmas 1:0

Páté místo si pojistil Betis, který se proti Las Palmas dlouho trápil a užuž to vypadalo, že doma ztratí body, když v tom ve čtvrté minutě nastavení rozhodl Firpo. To už hráli Kanárci bez Míchela, který čtyři minuty před koncem uviděl druhou žlutou kartu.

Preview: UD Las Palmas - Deportivo Alavés

V neděli v podvečer se na stadionu Gran Canaria pokusí domácí Las Palmas ještě odvrátit svou porážku a sestup do druhé ligy. Na současné 19. příčce se mu ale dobře nežije a nyní jej přijede vyzkoušet taktéž ohrožené mužstvo z Alavésu.

Preview: Real Betis - UD Las Palmas

Už jen v rovině teoretické se pohybuje záchrana Las Palmas. Ve zbývajících šesti kolech potřebuje dohnat markantní desetibodovou ztrátu na sedmnácté Levante, a to bude pro něj zajisté hodně složitý úkol. Teď se navíc představí na půdě Betisu, který má aktuálně jednu z nejlepších forem v LaLize a který útočí na účast v evropských pohárech.

UD Las Palmas - Real Sociedad 0:1

Real Sociedad pod novým trenérským vedením nadále stoupá tabulkou. Ani v třetím zápase tým Imanola Alguacila neinkasoval a takřka po celých devadesát minut na půdě Las Palmas plně dominoval, díky čemuž si zaslouženě odváží tři body za výhru 1:0. Konečné skóre mohlo být mnohem jednoznačnější nebýt kombinace bídné koncovky a kvalitních zákroků domácího brankáře Leandra Chichizoly, jenž jako jediný z utrápeného ostrovního týmu nabídl výkon prvoligových parametrů.

Preview: UD Las Palmas - Real Sociedad

Las Palmas se nadále trápí a zdá se, že s LaLigou se minimálně na rok rozloučí. Stále se mu totiž nedaří dostat se z pásma sestupu a aktuálně je až na předposledním místě. Jeho už tak špatnou obranu by nyní rád zatížil Real Sociedad.

Levante UD - UD Las Palmas 2:1

Fotbalisté Levante zvládli veledůležitý záchranářský souboj s Las Palmas a i když ještě zdaleka nemají vyhráno, zvýšili svůj náskok na La Coruňu na osm bodů! Výhra se vůbec nerodila lehce, rozhodující trefa na 2:1 padla až v nastaveném čase a navíc v době, kdy domácí hráli již bez vyloučeného Cokeho. Nutno podotknout, že vítězná trefa Josého Campani byla pastvou pro oko diváka.

Preview: Levante UD - UD Las Palmas

Jestli se ještě Las Palmas chce udržet mezi nejvyšší španělskou smetánkou, je pro něj utkání v Levante možná poslední nadějí, jak toho dosáhnout. Oba celky v tabulce dělí sice pouhá jedna příčka, ale zároveň také propastných sedm bodů. Pokud domácí naopak svého protivníka porazí, udělají možná rozhodující krok k záchraně.

UD Las Palmas - Real Madrid 0:3

Při absenci Cristiana Ronalda na výjezdu do Las Palmas bylo zapotřebí, aby se zodpovědnosti v útoku Realu Madrid chopily další hvězdy, a přesně to se také povedlo. O poklidné vítězství v poměru 3:0 se postaral především Gareth Bale jakožto autor dvou branek, jehož jedním zásahem doplnil Karim Benzema.