UD Las Palmas Španělsko - UD Las Palmas - Zprávy

Vallecano pokračuje v poctivém sběru bodů. Na hřišti Las Palmas rozhodla úspěšnost penalt

Las Palmas padlo v 10. kole LaLigy na vlastním hřišti s Vallecanem 0:1. Tým z Kanárských ostrovů tradičně trápila ofenzivní složka hry, což potvrdil ve 34. minutě Munir El Haddadi neproměněným pokutovým kopem, při němž ztroskotal na brankáři. Zákrok Stoleho Dimitrievského nabyl na ještě větší důležitosti v samém závěru utkání, kdy kopali penaltu i hosté a Bebé, jenž byl v tu chvíli na trávníku jen několik desítek vteřin, se nemýlil. Rayo tak neprohrálo už šestý ligový duel za sebou, teprve podruhé ovšem během této série získalo všechny body.

Poveze se Las Palmas na vlně dobrých výsledků? V cestě stojí Rayo

O třetí triumf v řadě se bude v neděli krátce po poledni na svém domácím stadionu pokoušet Las Palmas. Na ostrov Gran Canaria přiletí k utkání desátého kola Rayo Vallecano. To je v současné chvíli osmé, o dva body před svým sokem, přičemž v posledních týdnech zažívá výhradně remízová utkání. I tak ale muselo pachuť porážky zkousnout naposledy druhého září.

Nelichotivou ofenzivu Las Palmas podpořil obránce od rovníku. Villarreal zůstává zklamáním

Las Palmas porazilo v devátém kole LaLigy Villarreal 2:1, a navíc na hřišti soupeře zaznamenalo vůbec první gólový zápis v sezoně. O ten se chvíli před přestávkou postaral obránce z Rovníkové Guiney Saúl Coco, jenž výstavním premiérovým zásahem mezi španělskou elitou přiblížil klub z Kanárských ostrovů výhře. Rozdílovou branku ovšem zaznamenal až po změně stran Marc Cardona. Hosté sice zůstali se šesti trefami nejhůře skórujícím týmem soutěže, posunuli se však v tabulce do její první poloviny. Naopak celek z Valencijského společenství zaplul až k sestupovým vodám.

Villarrealu se nedaří, proti Las Palmas chce tři body

Rozporuplný začátek prožívá v LaLize Villarreal, jenž po osmi zápasech má na kontě jen dvě výhry. O tu třetí se pokusí v neděli odpoledne proti Las Palmas. Co se získaných bodů týče, jsou na tom hosté stejně.

Ostrov Gran Canaria zůstal nedobyt. Celtě protáhl sérii nezdarů zpackaný závěr i smůla Larsena

Hráči Las Palmas porazili v osmém kole LaLigy Celtu Vigo 2:1 a stále na domácím stadionu v letošní sezoně nepoznali přemožitele. Byli to sice hosté, kteří se po změně stran jako první dostali do vedení, v 84. minutě ovšem dokázal z penaltového puntíku srovnat Jonathan Viera. V dlouhém nastavení se nakonec stal hrdinou Marc Cardona, jenž rozhodl o senzačním obratu. Naopak smolařem Los Celestes byl Jörgen Strand Larsen, který během necelých 90 minut stihl trefit tyč a břevno, přičemž radost ze vstřeleného gólu mu sebral i zásah videa. Vigo tak už počtvrté v řadě neokusilo chuť vítězství.

Souboj trápících se celků na závěr osmého kola: Las Palmas hostí Celtu

Pondělní večer přinese ve Španělsku, konkrétně na Kanárských ostrovech, dohrávku osmého kola tamní nejvyšší soutěže. Na ostrově Gran Canaria se proti místnímu Las Palmas představí celek Celta Vigo. Oba týmy dělí v tabulce jen skóre, které má aktivnější Celta, proto je o jednu příčku výše, tedy sedmnáctá.

Real Madrid zasypal nováčka salvou střel. Šanci v základu dokonale využil navrátilec z Itálie

Real Madrid porazil v sedmém kole LaLigy před vlastními fanoušky Las Palmas 2:0. Bílý balet se při dolování tří bodů pořádně nadřel, neboť brankář hostů Álvaro Valles předvedl zejména v první půli, kdy favorit vyslal osm střel na bránu, několik skvělých zákroků. Nicméně ani jeho hbité ruce nebyly všemocné, a tak jej ještě před přestávkou překonal Brahim Díaz klinicky přesnou ranou do šibenice. Pro navrátilce z AC Milán se jednalo o premiérovou trefu v dresu Bílého baletu po přesunu zpět do Španělska. Po změně stran favorit z tempa ubral, přesto z minima šancí vytěžil pojišťovací gól Joselu.

Las Palmas potřebuje najít střelce. Proti je Real Madrid

Ve středu večer nastane chvíle, kdy budou chtít hráči Bílého baletu odčinit velké zklamání z madridského derby. Domácí Real Madrid po porážce od Atlética nehodlá nechat Barcelonu odskočit na příliš velkou vzdálenost a od Las Palmas si hodlá vzít všechny tři body.

Nedisciplinovaný Marmol zpomalil nápor Las Palmas, Granada v závěru přece jen padla

Fotbalisté Las Palmas vyhráli v šestém kole LaLigy na vlastním hřišti nad Granadou 1:0. Duel dvou týmů ze spodních pater tabulky přinesl domácím řadu nepříjemných momentů. V prvním poločase byl totiž kvůli ofsajdovému postavení odvolán gól Muniru El Haddadimu, v tom druhém byl zase po druhé žluté kartě vyloučen Miky Marmol. Tým z Kanárských ostrovů však nepřízeň osudu nepoložila a utkání gólem Kiriana z druhé minuty nastavení nakonec přece jen převrátil na svoji stranu.

Utkání dvou nováčků bude k vidění v Osasuně

Pokud už v šestém kole můžeme hovořit o záchranářském souboji, pak je to právě ten nedělní, mezi Granadou a Las Palmas. Celky, krčící se na osmanáctém, respektive devatenáctém místě se budou chtít porvat o vítězství a zejména pak o to, který z nich alespoň na chvíli opustí sestupové pásmo.

Las Palmas vyšel výlet do Sevilly draho. Hosté si po odletu letadla nepohlídali ani Lukebakia

Sevilla si v pátém kole LaLigy připsala první tři body, když na vlastním hřišti porazila Las Palmas 1:0. Souboj celků, které v novém ročníku čekaly na výhru, nabídl množství příležitostí na obou stranách. Aktivně hrající Rojiblancos dlouho deptal skvěle chytající Álvaro Valles, hostující obrana však nakonec neuhlídala Dodiho Lukebakia, jenž se trefil hned při svém prvním startu po příchodu z Berlína. Na týmu z Kanárských ostrovů se dost možná podepsaly i dopravní problémy, jelikož 15 hráčů zmeškalo čas odletu letadla a ke kádru se připojilo až s časovým odstupem.

Odpoutá se Sevilla ze dna, nebo si první vítězství připíše Las Palmas?

O vůbec první bodový zisk do tabulky španělské LaLigy budou v nedělním utkání proti Las Palmas usilovat hráči Sevilly. Celek z Kanárských ostrovů se zdá být ideálním soupeřem pro "Los Nervionenses”, posbíral totiž zatím pouhé dva body a krčí se na osmnácté pozici, tedy jen o dvě místa výše.

Stuani neúspěšně bojoval s videorozhodčím, Gironě se vyplatil navrátilec Portu

Girona zvítězila ve čtvrtém kole LaLigy na vlastním hřišti nad Las Palmas 1:0. Hlavní zápletkou zápasu byl dlouhou dobu souboj zkušeného uruguayského útočníka Cristhiana Stuaniho s týmem rozhodčích. Ti totiž kapitánovi katalánského celku překazili v úvodní půli hned dvakrát gólovou radost. V prvním případě předcházel brankové situaci ofsajd, v tom druhém zase faul spoluhráče. Rozhodnutí tak přišlo až minutu před koncem, kdy přesnou hlavičkou z malého vápna rozhodl o porážce týmu z Kanárských ostrovů Portu. Ten si před sezonou musel sáhnout do vlastní kapsy, aby se vyplatil ze smlouvy a mohl se vrátit do týmu z Getafe.

Girona je ve formě, potvrdí to i proti Las Palmas?

Slušnou formu má v úvodu sezony Girona a v neděli odpoledne si může znovu přilepšit, protože hostí nováčka Las Palmas. Ten se zatím hledá, v domácím prostředí uhrál dvě remízy, venku prohrál.

Střelci si na Kanárech vzali dovolenou. Souboj Sociedadu s Las Palmas góly nepřinesl

Úvodní duel třetího kola LaLigy mezi Las Palmas a Realem Sociedad skončil smírně 0:0. Baskické tažení na ostrov Gran Canaria už zpočátku nebylo příliš ofenzivní, a tak se brankář týmu z hlavního ostrova Kanárů k čistému kontu dvakrát nenadřel. Naopak to byli právě žlutomodří, kteří dali zabrat defenzivě San Sebastiánu. Hrdinou se ale stal gólman Álex Remiro, jenž v největší šanci zápasu zneškodnil ránu Enza Loiodiceho a obrovskou měrou pomohl světlemodrým alespoň k remíze.