UD Las Palmas Španělsko - UD Las Palmas - Zprávy

Las Palmas přeskočilo Valencii v tabulce díky mistrně zvládnutému závěru

Hráči Las Palmas vyhráli ve 24. kole LaLigy nad Valencií 2:0. Dle očekávání šlo o vyrovnanou, náročnou bitvu pro obě strany. Během ní se ani jednomu z týmů nepodařilo získat signifikantní herní převahu a ani si vypracovat větší počet gólových příležitostí. Duel ale přece jen rozuzlení našel, když v 89. minutě trefil týmu z Kanárských ostrovů tři body důrazný Alex Suárez.

Las Palmas se může ve vzájemném zápase s Valencií bodově dotáhnout

Fotbalisté Las Palmas přivítají v sobotu večer Valencii a pokud zvítězí, bodově se na svého soupeře dotáhnou. Oba celky jsou ve hře o pohárové šesté místo, ale lepší formou v tuto chvíli oplývají hosté.

Čerstvá posila z Jižní Ameriky smazala chybu parťáka, oslabená Granada brala bod

Granada remizovala ve 23. kole LaLigy na vlastním hřišti s Las Palmas 1:1. Utkání pro domácí nezačalo šťastně, když po 21 minutách hry musel opustit hřiště vyloučený Kamil Piatkowski. Prohřešek polského obránce, který navlékl dres Granaďanů teprve podruhé, pomohl krátce před pauzou zmírnit jeho kolega ze stoperské dvojice Bruno Méndez, jenž si po příchodu z brazilské ligy připsal vůbec první trefu na evropské scéně. Žlutomodří kontrovali až v 68. minutě, kdy se o nerozhodný výsledek po pěti minutách na trávníku zasloužil Pejiňo.

Granadu čeká Las Palmas

Na předposlední tým tabulky Granadu čeká celek z Kanárských ostrovů Las Palmas. Hosté jsou na tom v tabulce výrazně lépe a z devátého místa mají blíže k evropským pohárům nežli k záchranářským starostem.

Las Palmas opět nedotáhlo k bodům skvěle rozehraný duel s gigantem

Fotbalisté Las Palmas podlehli ve 22. kole LaLigy na domácí půdě Realu Madrid 1:2. Tým z Kanárských ostrovů poslal v 53. minutě do vedení přesným zakončením na bližší tyč Javi Muňoz. Pro středopolaře Pío Pío se jednalo o speciální moment, neboť svou kariéru začal právě v mládežnických týmech celku z hlavního města. Jeho trefa ale nakonec body neznamenala, jelikož favorit díky zásahům Viníciuse Júniora a střídajícího Auréliena Tchouaméniho skóre otočil. Žlutomodří tak prožili stejný průběh zápasu, který měl i jejich domácí duel s Barcelonou.

Las Palmas zlepšilo obranu. Bude to ale stačit na Real Madrid?

Krátce po čtvrté hodině v sobotu odpoledne se Las Palmas doma pustí do hodně náročného úkolu - přibrzdit slavný Real Madrid. A jakkoli se v této sezoně domácí příznivci těší z úspěchů a nečekaně vysokého postavení v tabulce, tak "Bílý balet" dokáže zpomalit jen máloco.

Chyba brankářské stálice a zahozené tutovky připravily Rayo proti Las Palmas o body

Vallecano prohrálo ve 21. kole LaLigy na svém hřišti s Las Palmas 0:2. O výhře týmu z Kanárských ostrovů rozhodla situace ze 35. minuty, kdy pod tlakem napadajících útočníků hostů udělal velkou chybu v rozehrávce brankář Stole Dimitrievski, jenž poslal míč přímo proti noze zakončujícího Alberta Moleira. Rayo navzdory velkým ofenzivním snahám gól nevstřelilo a protáhlo své čekání na domácí vítězství už na osm duelů v řadě.

Rayo musí zlepšit domácí formu, Las Palmas to na jeho půdě moc neumí

Las Palmas patří mezi ta nejpříjemnější překvapení tohoto ročníku LaLigy a nechybí mu moc, aby se zapojilo do boje o poháry! To by byla velká senzace, ale dokud je to aspoň trochu možné, Las Palmas věří. Další body si chce odvézt z půdy Raya Vallecano.

"Žlutou ponorku" potopil na Kanárských ostrovech dvougólový Rodríguez

Las Palmas prolomilo sérii tří ligových duelů v řadě bez vítězství a podruhé v sezoně si poradilo s Villarrealem, který na vlastním hřišti porazilo 3:0. O překvapivě pohodové výhře domácích rozhodl jejich kapitán Kirian Rodríguez, jenž zaznamenal dva přesné zásahy. Defenziva Žluté ponorky tedy inkasovala už ve 12. ligovém klání v řadě, což se jí stalo naposledy v roce 2002. Na vítězství přidal razítko i 19letý Juanma Herzog, pro kterého to byla při debutu v nejvyšší španělské soutěži premiérová trefa.

Las Palmas a Villarreal touží po první výhře v novém roce

Las Palmas začalo nový rok porážkami jak v lize, tak i ve Španělském poháru a ve víkendovém zápase s Villarrealem bude chtít zjednat nápravu. Úplně stejně je na tom i Žlutá ponorka, která je jen čtyři body od sestupového pásma.

Barceloně ztížila zápas souhra z La Masie. Při obratu debutovala nová hvězdička z Brazílie

Barcelona zvítězila v 19. kole LaLigy na půdě Las Palmas 2:1. Proti celku z Kanárských ostrovů přitom museli dotahovat, jelikož ve 12. minutě zafungovala souhra dvou hráčů, kteří prošli slavnou barcelonskou akademií La Masií, když přihrávku Sandra Ramíreze zužitkoval Munir El Haddadi. Blaugranas se srovnání dočkali po necelé hodině hry a obrat završili v nastavení z pokutového kopu. Penaltě Ilkaye Gündogana již přímo z hřiště přihlížel i nově příchozí 18letý Vitor Roque, jenž ve svém mladém věku stihl debutovat v brazilském národním týmu a má být budoucností Katalánců.

Dokáže Las Palmas na domácí půdě využít kolísavé formy mistra?

Úřadující mistr Barcelona zahájí nový rok výletem na Gran Canarii, kde se ve čtvrtek utká v LaLize s Las Palmas. Katalánští giganti začínají rok 2024 na čtvrtém místě ligové tabulky, zatímco jejich nově postoupivší soupeři jsou na deváté pozici.

Penaltová nadšení střídala zklamání. Fanoušky Bilbaa uvrhl do extáze mladík z akademie

Hráči Bilbaa porazili v 18. kole LaLigy na vlastní půdě Las Palmas 1:0. První půle nabídla odpískané pokutové kopy pro oba celky. Hostům však diskutabilně vzal radost videorozhodčí, a za domácí poté nechal gólmana vyniknout Gorka Guruzeta. Žádný přesný zásah diváci neviděli ani ve zbytku normální hrací doby, na konci nastavení druhého poločasu se ale trefil 20letý produkt akademie Basků Unai Gómez. Jeho gól rozhodl o čtvrté domácí výhře Los Leones v řadě.

Do Baskicka přiletí Las Palmas, s Bilbaem se utká po takřka šesti letech

Jednoznačně pozitivním překvapením jsou v letošní sezóně výkony nováčka z ostrova Gran Canaria. Las Palmas se drží na skvělé deváté příčce, přičemž na sestupové pásmo má náskok už slušných dvanácti bodů. Přitom úvod sezóny zdaleka nevypadal tak slibně. Pět zápasů, jen dva body a pouze jediný vstřelený gól. Od konce září ale přišel zlom a ostrované pravidelně zapisují do tabulky tříbodový zisk. Dokážou nyní překročit vlastní stín a obrat o body Athletic Club?

Cádiz se ocitl ve smyčce stejných výsledků. Premiérový zásah Pejiňa stačil Las Palmas na bod

Hráči Cádizu remizovali v duelu 17. kola LaLigy s Las Palmas 1:1. Po premiérové trefě domácího záložníka Pejiňa ve španělské nejvyšší soutěži se dlouho zdálo, že klub z Kanárských ostrovů dotáhne utkání ke třetímu vítězství s čistým kontem v řadě. Pár minut před koncem základní hrací doby však za hosty udeřil Chris Ramos, jenž tak výraznou měrou přispěl ke čtvrté ligové remíze Žluté ponorky za sebou.