Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Celta na svém stadionu po třech dnech opět sledovala vítězné oslavy Realu Sociedad

Celta Vigo se nedokázala pomstít za několik dnů starou porážku a ve čtvrtfinále Copa del Rey prohrála s Realem Sociedad 1:2. K postupu zavelel už ve druhé minutě Mikel Oyarzabal, v nedávném ligovém střetnutí přitom Baskové potřebovali ke vstřelení úvodní trefy jen o devět minut více. Na brzký zásah kapitána po změně stran navázal novic v sestavě Sheraldo Becker, jenž se prosadil při svém premiérovém startu po příchodu z Unionu Berlín.

Bleskový návrat a vyřazení Barcelony. Vyšlo to perfektně, radoval se Williams

Barcelona prohrála dramatické čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Athleticu 2:4 po prodloužení. O postupu baskického týmu přes úřadujícího ligového šampiona rozhodli brankami ve 105. a 120. minutě bratři Iňaki a Nico Williamsové.

Sociedad nasměroval k tříbodovému zisku nádherný projektil odchovance Celty

Real Sociedad zvládl utkání 21. kola LaLigy, v němž porazil Celtu Vigo 1:0. O rozhodující zásah se postaral ranou z necelých 30 metrů Brais Méndez, který strávil právě v dresu Los Celestes většinu své kariéry. Jeho trefa znamenala pro hostující tým již páté soutěžní vítězství na stadionu galicijského klubu v řadě. Svěřenci Rafaela Beníteze se kromě nepříznivé vzájemné bilance musí opět zamyslet i nad aktuálním postavením v tabulce, jelikož mají na 18. příčku nadále jen dvoubodový náskok.

Potvrdí Celta vzrůstající formu proti Realu Sociedad?

Hlavní večerní přenos v rámci španělské LaLigy bude tentokrát patřit možná ne tolik papírově zajímavému zápasu, který obstarají Celta Vigo a Real Sociedad, který do Viga přicestuje. Přestože je mezi oběma týmy propastný patnáctibodový rozdíl a nacházejí se v úplně odlišných patrech tabulky, z posledních čtyř zápasů má jednoznačně lepší formu galicijský celek. Získal z nich sedm bodů a navýšil tak svůj náskok na sestupové pásmo.

Od první chvíle se zde cítím jako doma, říká Becker po přestupu do Baskicka

Real Sociedad v zimě opustil Mohamed-Ali Cho a jeho místo v kabině zaujme Sheraldo Becker. Baskický klub dnes potvrdil příchod útočníka z Unionu Berlín, transakce vyšla na tři miliony eur.

Derby hrané v přátelské atmosféře rozhodl ve prospěch Bilbaa Berenguer

Athletic prokázal ve 20. kole LaLigy vynikající formu, když na svém stadionu porazil v baskickém derby Real Sociedad 2:1. Na tribunách Estadio San Mamés se již tradičně mísili fanoušci obou rivalů, kteří se po vstřelených gólech vzájemně špičkovali. V nikterak nevraživé atmosféře nakonec měli větší radost příznivci červeno-bílých barev, jež už v první půli dvakrát rozjásal Álex Berenguer. Lvi se dalším ziskem plného počtu bodů posunuli na třetí příčku tabulky, naopak celek ze San Sebastiánu potvrdil rapidně klesající tendenci výkonů.

Bilbao hostí baskické derby číslo 191

Sobotní podvečer v LaLize ozdobí velmi důležité a populární utkání, neboť se v Bilbau odehraje baskické derby! Do zápasu, ve kterém za posledních víc jak šest let pokaždé padla aspoň jedna branka, půjdou jako favorité hráči domácího Athleticu.

Cho se vrací do Francie, Real Sociedad vyměnil za OGC Nice

OGC Nice posílil Mohamed-Ali Cho, za něhož má Real Sociedad vyinkasovat 12 milionů eur. Devatenáctiletý útočník se svému novému zaměstnavateli upsal do roku 2028...

Deportivo sahalo díky kiksu brankáře po první venkovní výhře, radost mu vzalo dlouhé nastavení

Real Sociedad remizoval v 19. kole LaLigy na svém hřišti s Deportivem 1:1. Dle předpokladů vstoupil do zápasu aktivně, jenže ve 36. minutě mu výrazně zkomplikoval situaci gólman Álex Remiro, který vyběhl daleko z vlastního vápna a nepochopitelně zahrál míč rukou, za což byl vyloučen. Světlemodří se sice s početní nevýhodou prali statečně, do vedení se však díky penaltě dostali hosté. Fanoušci hostů již plánovali oslavy premiérové venkovní výhry sezony, v šesté minutě nastavení ovšem do pokutového území vlétl defenzivní záložník Martín Zubimendi a srovnal.

Skončí s novým rokem střelecký půst? Real Sociedad se o to pokusí v baskickém derby

Real Sociedad zakončil rok 2023 třemi nerozhodnými výsledky 0:0 a najít střeleckou formu se pokusí v úterý. Tým ze San Sebastianu má jinak dobře rozehranou sezonu, i když na čtvrté místo už poměrně ztrácí. Úplně jiné starosti má Deportivo, které je jen tři body nad sestupovým pásmem.

Cádiz letitou noční můru nezahnal. Paralyzovaná ofenziva San Sebastiánu potřetí v řadě mlčela

Fotbalisté Realu Sociedad nepotvrdili v 18. kole LaLigy roli favorita, když na půdě Cádizu remizovali 0:0. Piráti pátou ligovou remízou za sebou prodloužili nelichotivou sérii právě proti soupeři z Baskicka, kterému popáté v řadě nedokázali dát gól a na jeho zdolání čekají od roku 1993. Ani San Sebastián ofenzivní formu na předvánoční čas nenaladil, když v posledních třech duelech neskóroval. Přesto se udržel na příčkách zaručujících účast v pohárové Evropě pro příští sezonu.

Cádiz má před sebou těžký úkol, zkusí potrápit Sociedad

Tým, který má před kratičkou vánoční pauzou rozhodně co napravovat, to je Cádiz. Jeden z trojice týmů, které na ligový triumf čekají už více než čtvrt roku, nyní vyzve na domácím Estádio Nuevo Mirandilla Real Sociedad. Ten se, jako ostatně i v minulých sezónách, zapojil hned od začátku do boje o Ligu mistrů, ale zatím v tomto měření spíše ztrácí.

Obrana Betisu si po kolapsu s Rangers zlepšila renomé. Sociedad připravily o vítězství ofsajdy

Atraktivní a vyrovnaný boj zakončený bezbrankovou remízou předvedli v 17. kole LaLigy Real Sociedad a Betis. V prvním poločase se hned dvakrát dokázal zdánlivě prosadit André Silva, oba jeho pokusy však musel sudí pro ofsajd zneplatnit a stejný osud potkal i Umara Sadiqa chvíli před koncem. Baskický celek přesto uhájil průběžnou šestou příčku, jež by na konci sezony znamenala postup do pohárové Evropy. Ještě více však budou s konečným výsledkem spokojení hosté, kteří zůstali za svým soupeřem v tříbodovém závěsu.

Náročný týden zakončí týmy Betisu a San Sebastiánu vzájemný soubojem

Zajímavé utkání dvou účastníků evropských pohárů a zároveň souboj mezi tabulkovými sousedy nabídne nedělní program španělské LaLigy. V baskickém San Sebastiánu se v něm utkají domácí Real Sociedad, který je s devětadvaceti body šestý, a o příčku horší Real Betis, který se musí vyrovnat s obrovským zklamáním z nepostupu do play-off Evropské ligy.

Real Sociedad udržel ve městě módy glanc, remíza na San Siru mu vynesla prvenství ve skupině

V přímém souboji o vítězství ve skupině D Ligy mistrů remizoval domácí Inter s Realem Sociedad 0:0, což vzhledem k lepšímu celkovému skóre znamenalo první příčku pro španělský celek. Zatímco hosté během duelu dominovali v držení míče, Nerazzurri častěji hrozili z rychlých protiútoků. Ani jedna z těchto filozofií ale v konečném důsledku ke vstřelení vítězného gólu nevedla.