Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Real Sociedad bojuje o Ligu mistrů v souboji s oslabeným Villarrealem

Šestadvacáté kolo LaLigy se otevře v páteční předehrávce hodně třaskavým duelem svou slavných značek španělského fotbalu. Real Sociedad cílí na poháry a pozval si k sobě domů Villarreal. Hosté se naopak v této sezoně opět trápí a patří až do druhé poloviny tabulky.

Kapitán Mallorky opět neudržel jazyk za zuby. Sociedad sejmul soupeře v nastavení

Hráči Realu Sociedad zvítězili ve 25. kole LaLigy na hřišti Mallorky po dramatickém závěru 2:1. Hned v úvodu šel sice outsider do vedení, nicméně náskok ostrovního celku nevydržel ani do přestávky. Za hosty se totiž trefil po necelém měsíci gólového půstu Basků bývalý hráč domácích Takefusa Kubo. Rumělky navíc musely dohrávat zápas v oslabení po dětinském vyloučení kapitána Antonia Raílla, který stejně jako v nedávném utkání Copa del Rey obdržel červenou kartu za protesty. V emotivním nastavení druhého dějství pak přetavil početní výhodu hostů ve vítězný zásah Mikel Merino.

Mallorca změří znovu po dvanácti dnech síly s Realem Sociedad

Real Sociedad čeká na výhru v soutěžním utkání už dlouhých pět duelů a o protržení této nelichotvé série se bude snažit v nedělním utkání pětadvacátého kola na Mallorce. Zde jej ale nečeká nic jednoduchého. Na největším ostrově Baleárů zatím povětšinu sezóny platilo pořekadlo můj dům - můj hrad. Malločané zde v lize padli pouze dvakrát a nyní se budou snažit výrazným způsobem promluvit do boje o záchranu a případně získat až devítibodový náskok na v současnosti osmnáctý Cádiz.

Nejpevnější obrana Ligy mistrů v Parku princů nepochodila. Pálil i rekordman Mbappé

PSG přehrálo v úvodním osmifinále Ligy mistrů na své půdě Real Sociedad 2:0. Defenziva španělského celku, která byla s pouhými dvěma inkasovanými góly a čtyřmi čistými konty ve skupinové fázi vůbec nejlepší, držela útočná esa soupeře na uzdě jen v první půli. Po změně stran totiž hosté dvakrát inkasovali, když se společně s Bradleym Barcolou prosadil Kylian Mbappé. Ofenzivní hvězda Paříže tak skórovala v 10. po sobě jdoucím domácím utkání v milionářské soutěži, což se nikomu jinému v historii nepovedlo.

Proletí se Mbappé do vesmíru? Real Sociedad chce v osmifinále Ligy mistrů potrápit PSG

Na to, že PSG skončilo na podzim ve skupině až na druhém místě, chytlo pro osmifinále dost příznivý los. Nenarazí na některého z evropských velikánů, nýbrž na Real Sociedad, který se naopak v hlavní fázi Ligy mistrů prezentoval parádně. Papírové predikce bezpochyby stojí za francouzským klubem, ten španělský už však jasně potvrdil, že poměřovat se umí i s giganty.

Kubo zůstává v Baskicku. Real Sociedad si Japonce pojistil do roku 2029

Novou smlouvu si svými výkony v dresu Realu Sociedad vysloužil Takefusa Kubo. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál s baskickým celkem prodloužil o dva roky až do léta 2029, jeho výstupní klauzule přitom zůstává v původní výši 60 milionů eur.

Budimir ukončil 12leté čekání Osasuny na vítězství nad Realem Sociedad

Fotbalisté Realu Sociedad neskórovali již ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě, v duelu 24. kola LaLigy navíc ke své smůle ani neudrželi čisté konto a padli s Osasunou 0:1. Trápení domácího celku v ofenzivě náležitě potrestal Ante Budimir, jenž se trefil krátce po návratu ze šaten. Mužstvo z Pamplony tak svého soka porazilo po čekání trvajícím dlouhých 17 zápasů.

Real Sociedad potřebuje najít do sil na odpočinutou Osasunu

Reale Arena se stane dějištěm zajímavého klání mezi domácím Realem Sociedad a Osasunou. Návštěva z Pamplony prohrála už dvě poslední utkání a i když domácí nemají kdovíjakou formu, měli by si s ní snadno poradit.

Outsider z Mallorky se postaví proti favoritovi ze San Sebastiánu

Mallorca se v semifinále Copa del Rey pokusí využít faktu, že hraje na domácí půdě, kam ji přijede vyzkoušet hodně náročný sok. Do finále si totiž přes domácí chce proklestit cestu Real Sociedad, který má nepopiratelně lepší formu než domácí Mallorca.

Girona do čela neposkočila, útočné akce pokulhávaly i kvůli zraněnému kolenu Dovbyka

Fotbalisté Girony hráli ve 23. kole LaLigy na své půdě s Realem Sociedad nerozhodně 0:0. V dresu Katalánců dostal míč do sítě jen Yangel Herrera, radost domácích příznivců však ve 24. minutě zchladil videorozhodčí, který odhalil ofsajd. Kvůli postavení mimo hru následně nemohl platit ani zásah Mikela Oyarzabala na druhé straně, a diváci na Estadio Municipal de Montilivi tak poprvé v sezoně neviděli ani jeden gól. Gironistes tedy nevyužili šanci dostat se alespoň dočasně do čela tabulky, k čemuž jistě přispěla i absence zraněné útočné hvězdy Gironistes Arťoma Dovbyka. Některá média přitom spekulovala o možném konci Ukrajincovy sezony.

Do Girony míří Real Sociedad

Girona bude v sobotu odpoledne na Estadi Montilivi usilovat o své 18. vítězství v LaLize. Druhý tým tabulky přivítá Real Sociedad. Domácí jsou v současné době ve skvělé fazoně a ztrácejí pouze dva body na první Real Madrid, zatímco Real Sociedad je na šesté pozici o dva body před sedmým Realem Betis.

Absencemi zmítaný San Sebastián doma s oblíbeným Vallecanem pouze remizoval

Fotbalisté Realu Sociedad remizovali ve 22. kole LaLigy na domácí půdě s Vallecanem 0:0. Na ztrátu San Sebastiánu měly vliv absence důležitých opor ze základní sestavy včetně Takefusy Kuba, který jako jeden z nejproduktivnějších hráčů světlemodrých reprezentuje Japonsko na Asijském poháru. Rayo naopak využilo této příležitosti a vybojovalo cenný bod. Na vítězství nad Basky v soutěžním utkání však čeká více než devět let.

Rayo chce porazit Real Sociedad poprvé od roku 2015

Real Sociedad se zapojí do bojů 22. kola LaLigy v sobotu odpoledne, když se na domácí půdě Reale Areny pustí do Raya. La Real touží po čtvrté soutěžní výhře v řadě a proti mužstvu z Vallecas bude jasným favoritem. Hosté se musí ohlížet za sebe, protože pásmo sestupu je nedaleko.

Celta na svém stadionu po třech dnech opět sledovala vítězné oslavy Realu Sociedad

Celta Vigo se nedokázala pomstít za několik dnů starou porážku a ve čtvrtfinále Copa del Rey prohrála s Realem Sociedad 1:2. K postupu zavelel už ve druhé minutě Mikel Oyarzabal, v nedávném ligovém střetnutí přitom Baskové potřebovali ke vstřelení úvodní trefy jen o devět minut více. Na brzký zásah kapitána po změně stran navázal novic v sestavě Sheraldo Becker, jenž se prosadil při svém premiérovém startu po příchodu z Unionu Berlín.

Bleskový návrat a vyřazení Barcelony. Vyšlo to perfektně, radoval se Williams

Barcelona prohrála dramatické čtvrtfinále Španělského poháru na hřišti Athleticu 2:4 po prodloužení. O postupu baskického týmu přes úřadujícího ligového šampiona rozhodli brankami ve 105. a 120. minutě bratři Iňaki a Nico Williamsové.