Celta Vigo Španělsko - Celta Vigo - Zprávy

Celta Vigo zlákala kanonýra z Eredivisie, Utrecht inkasoval rekordní částku

Pokladníci jásají, fanoušci si drbou hlavu. Utrecht do nového ročníku Eredivisie nevstoupil vůbec dobře, po třech kolech nemá na svém kontě ani bod, přesto pustil svou velkou oporu, která loni v nizozemské nejvyšší soutěži nastřílela hned 19 branek. Řecký útočník Anastasios Douvikas se za zhruba 12 miliónů eur, rekordní sumu pro Domstedelingen, přesunul do Viga.

Španělský talent Veiga míří do Saúdské Arábie, za 40 miliónů eur ho získalo Al-Ahli Saudi

Španělský fotbal má nové téma číslo jedna. Je jím přestup, v sobotu už oficiálně stvrzený, talentovaného záložníka Gabriho Veigy ze Celty Vigo do saúdskoarabského klubu Al Ahli Saudi. Přitom ještě před pár týdny měl objev La Ligy namířeno do kádru italského šampiona z Neapole.

Flotila Viga doplatila na absenci mladé hvězdičky, tři body pro Real znovu vylovil Bellingham

Celta Vigo podlehla ve třetím kole LaLigy na domácím hřišti Realu Madrid 0:1. Výhra se ovšem pro Bílý balet nerodila snadno. Nejprve přidělalo vrásky na čele Carlu Ancelottimu zranění Viníciuse Júniora, jenž musel střídat už po čtvrthodině hry. Temperamentní kouč byl ve varu i v 68. minutě, kdy pro změnu Rodrygo zahodil penaltu. Ofenzivu Los Blancos tak až v závěru musel opět spasit Jude Bellingham. Klub z města největšího rybářského přístavu na světě se ani napodruhé doma gólově neprosadil, na čemž měla jistě podíl i absence Gabriho Veigy, jenž je údajně na odchodu do Saúdské Arábie.

Celta se pokusí zaskočit stoprocentní Real Madrid

Real Madrid zatím vstoupil do sezony naprosto výborně a dominuje nad ostatními. Trenér Carlo Ancelotti věří, že jeho svěřenci nohu z plynu jen tak nesundají a že si proti Celtě Vigo připíšou třetí výhru v řadě. Mají k tomu všechny předpoklady, vždyť Celtě se úvod sezony zatím moc nepovedl a spíše výsledkově tápe.

Sociedad si zopakoval nedávnou historii. O body se nechal obrat i Celtou Vigo

Hráči Realu Sociedad znovu nedokázali udržet hubený náskok, když remizovali ve druhém kole LaLigy na vlastním hřišti s Celtou Vigo 1:1. Úvodní gól zápasu padl ve 22. minutě, v níž se po oku lahodící individuální akci Takefusy Kuba dostal míč k Anderu Barrenetxeovi, jenž utěšenou ranou k bližší tyči zasel gólové semínko. Stejný hráč mohl na konci první půle svůj zápis v utkání rozšířit i o další branku, trefil však pouze tyč. Domácí to muselo mrzet dvojnásob ve čtvrté minutě závěrečného nastavení, neboť tým z Galicie vyrovnal zásluhou Óscara Minguezy.

Celta chce v San Sebastiánu zabrat po nevydařené premiéře

Stadion Anoeta v San Sebastiánu uvidí v sobotu odpoledne duel dvou týmů, které chtějí napravit svá zaváhání z prvního kola. Domácí La Real získal jen bod s Gironou, zatímco Celta Vigo nechala Osasuně rovnou všechny tři.

García přeměnil břevno ve zvonek štěstí. Osasuna vstoupila do ligy výhrou ve Vigu

Fotbalisté Celty Vigo nezvládli na domácím hřišti duel s Osasunou, když v úvodním kole LaLigy prohráli 0:2. Klíčový moment zápasu se odehrál na sklonku 24. minuty. Dobrý centr do vápna si nejprve našel vytáhlý chorvatský útočník Ante Budimir, ten však míč s přispěním brankáře nasměroval pouze do břevna a z následné dorážky vstřelil vítězný gól Rubén García. Osud týmu z Navarry měl na své kopačce ve druhém dějství kapitán Iago Aspas, ale jindy neomylný střelec ve své stoprocentní šanci selhal.

Celta už o záchranu hrát nechce, v 1. kole přivítá Osasunu

Loňská sezona je pryč a Celta Vigo ji v žádném případě nechce opakovat. I z tohoto důvodu angažovala na trenérskou lavičku zkušeného Rafu Beníteze. Jaká bude jeho premiéra proti pohárovému zástupci z Pamplony? A dokáže Osasuna znovu bojovat o Evropu?

Benítez se vrací do práce, zkušený trenér usedne na lavičku Celty Vigo

Slavný trenér Rafael Benítez se stal novým koučem Celty Vigo a po roce a půl se vrací na lavičku. Třiašedesátiletý Španěl naposledy vedl Everton, který ho loni v lednu kvůli špatným výsledkům odvolal.

Celta se zachránila v LaLize, přesto rozvázala spolupráci s Carvalhalem

Celta Vigo bude po několika měsících znovu hledat nového trenéra. Na lavičce španělského klubu nepokračuje Carlos Carvalhal, jemuž byla předčasně ukončena smlouva, z Galicie odcházejí i jeho asistenti.

Celta Vigo díky klenotu Veigovi porazila Barcelonu

Celta zažila skvělý večer, protože porazila slovutnou Barcelonu a před vlastními fanoušky si připsala skalp, o jakém se mnoha týmům jen zdá. Hlavním hrdinou se stal domácí klenot Gabriel Veiga, pro něhož tohle byla dost možná stylová rozlučka s týmem.

Celta visí nad propastí a potřebuje porazit mistra

Večerní utkání na Estadio Balaídos může být pro Celtu Vigo možná poslední v rámci nejvyšší soutěže. Domácí celek je pouhý bod od sestupu a pokud neuspěje proti mistrovské Barceloně, může spadnout. Situace u dna tabulky je nepřehledná a samozřejmě dost bude záviset i na dalších výsledcích. Katalánský gigant se bude loučit se svými dlouholetými oporami Sergiem Busquetsem a Jordim Albou.

Cádiz porazil Celtu a zatáhl ji do bojů o záchranu

Boj o záchranu bude ve Španělsku napínavý až do poslední minuty. Cádiz se díky výhře nad Celtou přiblížil setrvání a naopak zvýšil šance na sestup Celtě. Situace v dolních patrech tabulky je však i po tomto kole nepřehledná. Jedinou branku vstřelil Sobrino.

Bitka na ostří nože. Cádiz doma hraje s Celtou o vše

Cádiz v minulém kole zklamal a nepřipsal si na konto ani jeden bod, což ho staví dvě kola před koncem ligy do velmi nepříjemné situace. Aby si zachoval naději na záchranu, musí bodovat proti Celtě. I ta ale hraje o samotné přežití.

Celta vedení neudržela, z opakované penalty srovnal Stuani

Celta si na potvrzení záchrany bude muset počkat, protože v domácím utkání jen remizovala s Gironou. Tím jen potvrdila, jak moc se jí v poslední době nedaří. Hosté se ale také chtěli vrátit na vítěznou vlnu, což se jim každopádně nepovedlo.