Celta Vigo Španělsko - Celta Vigo - Zprávy

Villarreal připravil pro fanoušky test nervů. Poklidný duel se změnil ve strach do poslední minuty

Fotbalisté Villarrealu si v 18. kole LaLigy zahrávali s pohodlným třígólovým náskokem, nakonec jej ale uhájili a Celtu Vigo před svými fanoušky porazili 3:2. Když krátce po změně stran zvyšoval domácí Dani Parejo z penalty již na rozdíl tří branek, zdálo se, že body jednoznačně zůstanou na Estadio de la Cerámica. Následovala ale skvostná pětiminutovka hostů, během které dvakrát skórovali a přinutili hráče ve žlutých dresech strachovat se o výsledek. Comeback se jim však dovršit nepodařilo, celek z provincie Castellón dosáhl na své první vítězství od listopadu a vzdálil se sestupovým příčkám.

Villarreal chce ukončit sérii porážek proti Celtě, ta je ale na vzestupu

Ve středu večer se do boje pustí i Villarreal, který hodlá konečně znovu vyhrát. Doma na Estadio de la Cerámica by se mu to mohlo podařit, protože ani jeho oponent nezažívá zrovna ideální časy. Celta totiž stále nedokázala opustit sestupové příčky.

Kouzelná patička Larsena vytáhla Celtu ze zóny sestupu. Granada protáhla čekání na výhru

Hráči Celty Vigo si v 17. kole LaLigy poradili s nováčkem soutěže z Granady 1:0, a připsali si tak druhou výhru v letošním ročníku. Jediný a rozhodující zásah obstaral již v první půli pohlednou patičkou Jörgen Strand Larsen, jenž posunul svůj celek minimálně do neděle ze sestupového pásma.

Vigo uvidí souboj ze spodku tabulky, Celtu vyzkouší Granada

V sobotu odpoledne se do sebe pustí dva týmy, které jsou přímo ohrožené sestupem. Ve Vigu, kam dorazí Granada, se dá čekat hodně divoká a dramatickoá podívaná, neboť oběma týmům v červené zóně se záchrana začíná při jejich formě vzdalovat.

Rayo tuhý odpor soupeře z Viga nezlomilo. Herní převaha domácích ztroskotala na zakončení

Rayo Vallecano nevyužilo skvělé vzájemné bilance nad trápící se Celtou Vigo a v dohrávce 16. kola LaLigy získalo jen bod za remízu 0:0. Výrazněji aktivnější domácí narazili zejména na dva problémy, a to nepohlídaná ofsajdová postavení a důležité zákroky brankáře hostů Vicenta Guaity. Raúl de Tomás, povzbuzen nedávnou pohárovou výhrou a zaznamenaným vítězným gólem, byl několikrát blízko teprve druhé trefě sezony v soutěžních kláních, té se ale nedočkal. Vigo tak i zásluhou nepřesností soupeře získalo cenný bod, čímž udrželo kontakt s týmy nad sestupovým pásmem.

Podnělní večer bude patřit souboji Raya se Celtou

Dohrávka šestnáctého kola španělské nejvyšší soutěže se odehraje na stadionu Vallecas na předměstí Madridu ve Vallecanu. Domácí zde budou proti Celtě usilovat o pátou výhru v sezoně a zároveň o návrat na vítěznou vlnu, vždyť naposledy se ze zisku tří bodů radovali na konci října v utkání s Las Palmas. Jejich soupeř je na tom ale ještě podstatně hůř. S devíti body je osmnáctý, v dosavadním průběhu sezóny porazil v lize pouze Almeríi a pod trenérem Benítezem se tak začíná pomyslná židle povážlivě kymácet.

Žlutá ponorka setrvala po červeném zkratu ve spodních vodách. Celta vytěžila z přesilovky jen bod

Hráči Celty Vigo remizovali v 15. kole LaLigy na svém hřišti s Cádizem 1:1. Hosté sice začali zápas dobře, když je už v 16. minutě poslal do vedení povedenou hlavičkou Chris Ramos. Následný ráz duelu však ovlivnil Victor Chust, který za faul před vlastní šestnáctkou viděl ještě před poločasovou pauzou červenou kartu. Bleděmodří nabídnutou přesilovku využili po změně stran, kdy jim alespoň bod zajistil Jörgen Strand Larsen.

Celta Vigo přivítá na Balaídos Cádiz

Dohrávku patnáctého kola obstarají v pondělí od devíti hodin týmy Celty a Cádizu. V tabulce je dělí pouhé tři body a dvě místa, lépe je na tom mužstvo z jihu Španělska, které drží šestnáctou příčku, naopak Celta je v zóně sestupu. Oba celky pojí také dlouhé čekání na ligové vítězství. Shodně se jim to podařilo naposledy prvního září, od té doby naplno nebodovaly desetkrát.

Celta Vigo cestu k vyloupení Mestally nenašla. Taktické šachy ve Valencii vyústily v dělbu bodů

Hráči Valencie remizovali ve 14. kole LaLigy se Celtou Vigo 0:0. Oba celky po návratu do ligového rytmu po reprezentační pauze předvedly značně pasivní výkon, který vedl k minimu šancí. Netopýři tak neodčinili vysokou porážku z předchozího utkání s Realem Madrid a ztratili důležité body v boji o evropské poháry. Alespoň je mohl těšit fakt, že s Los Celestes neprohráli již osmý domácí zápas v řadě.

Domácí Valencia chce proti Celtě získat šestou výhru v řadě

Valencia zažila v minulém kole obrovský šok po debaklu od Realu Madrid. Naštěstí pro Los Che se do jejich chmur vložila reprezentační přestávka a Valencia bude obnovený harmonogram chtít využít k lepším výkonům. Jako první se proti ní po pauze postaví Celta.

Sága Aspase se sudími dostala další kapitolu. Celta nespoutanou přestřelku v Bilbau nezvládla

Athletic Club porazil ve 13. kole LaLigy Celtu Vigo 4:3. Zápas odstartoval ve velkém stylu, když už v první půli nabídl dvě branky na obou stranách. V týmu hostů byl vidět zejména Iago Aspas, jenž úvodní gól vstřelil a následně měl podíl i na obou následujících trefách svého celku. Zároveň ale těžce nesl rozhodnutí sudích a kvůli nesportovnímu chování byl téměř vyloučen.

Athletic bojuje o poháry proti matné Celtě. Benítezův tým se mimořádně trápí

Ve Španělsku začne třinácté kolo a už v pátek večer se dočkáme prvního duelu. Ten se odehraje na stadionu San Mamés v Bilbau, kde své domácí duely hrává Athletic. A teď cítí šanci vylepšit svou domácí formu, až se večer utká s návštěvou z Viga.

Trenér Alonso si do Sevilly přinesl „remízové koště“. Přesilovku využil ke srovnání En Nesyri

Celta Vigo remizovala ve 12. kole LaLigy na vlastním hřišti se Sevillou 1:1, což znamenalo, že vzájemné utkání nepoznalo vítěze už počtvrté v řadě. Los Celestes otevřeli skóre díky hlavičce Carla Starfelta, který se po letním příchodu ze Celtiku premiérově prosadil na Pyrenejském poloostrově. Cestu za první domácí výhrou jim však značně zkomplikovalo vyloučení ze 65. minuty, jehož nakonec v závěru využil k vyrovnání Youssef En Nesyri. V říjnu jmenovaný trenér hostů Diego Alonso tak se svými novými svěřenci zapsal nerozhodný výsledek i ve třetím odkoučovaném ligovém duelu.

Celta se pod Benítezem pořád trápí. Vzchopí se proti Seville?

V sobotu navečer se proti sobě na stadionu Balaídos postaví dva týmy, které dohromady zaznamenaly jen tři ligové výhry. Negativní bilanci si pokusí vylepšit Sevilla a domácí Celta, která se nachází v přímém ohrožení sestupu.

Defenzivní taktika zkušeného stratéga rozjetou Gironu nezbrzdila. Celtu potopil v závěru Herrera

Girona dokázala potřetí v řadě zvítězit, když v 11. kole LaLigy porazila na vlastní půdě Celtu Vigo 1:0. Hosté si sice pod taktovkou Rafaela Beníteze plnili skvěle defenzivní pokyny a dlouho nepouštěli jasně aktivnější domácí do gólových šancí. V nastavení druhého poločasu se však přece jen prosadil Yangel Herrera, který bíločerveným zachránil tři body. Gironistes se tak opět vyhoupli na první místo v tabulce, kde je může po sobotním El Clásicu předběhnout pouze Real Madrid. Hosté naopak se sérii sedmi klání v řadě bez výhry zůstávají ve spodních patrech ligy.