CA Osasuna Španělsko - CA Osasuna - Zprávy

Betis si porážkou v Pamploně komplikuje boj o čtvrtou příčku

Hrůzostrašný vstup do zápasu stál Real Betis nakonec důležité body v Pamploně. Osasuna hrála proti pátému celku LaLigy dobře a nakonec zvítězila v pětigólovém trháku 3:2 a živí šance na evropské poháry. Dvěma brankami se blýskl Ante Budimir.

Osasuna hraje o definitivu záchrany s Realem Betis

Osasuna se nachází na velmi příjemném desátém místě, ale za ní se v krátkém rozestupu tísní několik dalších soupeřů, kteří čekají na jakékoli zaváhání. Celek z Pamplony potřebuje bodovat i proti kvalitnějším týmům a tím Real Betis rozhodně je.

Famózní závěr poločasu vynesl Rayu výhru. Osasunu akrobaticky knockoutoval Palazón

Rayo Vallecano udělalo svým fanouškům po více než dvou měsících tříbodovou radost, když na domácím stadionu porazilo v duelu 29. kola LaLigy Osasunu 2:1. Souboj celků pokukujících po evropských pohárech rozhodla závěrečná pětiminutovka první půle. Nejdříve si vstřelil smolnou vlastní branku Aridane Hernández, na nějž navázal jen o chvíli později nádherným akrobatickým kopem expert na krásné góly Isi Palazón. Hostům následně nepomohla k remíze ani další náramná trefa, o kterou se po změně stran postaral dalekonosným pokusem Moi Gómez.

Osasuna si chce vylepšit skóre s Rayem, které přestalo vyhrávat

Páteční předehrávka 29. kola LaLigy nabídne střet dvou tabulkových sousedů, které do sebe dělí jediný bod. Domácí Rayo se pokusí nad návštěvou z Pamplony vyhrát poprvé od roku 2014, i když příliš dobrou formou zrovna neoplývá.

Osasuna díky fantastickému Ezzalzoulimu otočila utkání s Elche

Elche v Pamploně na chvíli šokovalo, když zvládlo lépe první poločas a díky Morentemu se ujalo vedení. Jenže domácí Osasuna se nevzdala a díky dvěma trefám skvěle hrajícího mladíka Ezzalzouliho dokázala otočit utkání ve svůj prospěch.

Budoucí finalista Copa del Rey očekává poslední Elche

Osasuna musí rychle nabrat síly a trochu zklidnit enormní radost po postupu v Copa del Rey. Nemá totiž moc času, protože v sobotu po obědě se na stadion El Sadar v Pamploně dostaví Elche. A to stále ještě nevzdává boj o záchranu v první lize.

Osasuna senzačně dokráčela do finále, v Bilbau udeřila v prodloužení

Prvním finalistou Copa del Rey se překvapivě stala Osasuna, která v odvetě na baskické půdě sice prohrála 0:1, ale v prodloužení vstřelila vyrovnávací gól, a to jí v součtu obou utkání stačilo. Hrdinou hostujícího celku se stal ve 117. minutě Pablo Ibáňez.

Athletic musí doma otočit utkání s Osasunou, ta vede o jednu branku

Baskický Athletic má s Copa del Rey zkušeností jako málokdo, což bychom měli brát na zřetel. Jenže jeho forma a nevyrovnanost mohou být důkazem, že ani Osasuna není bez šance. A to tím spíš, když si do Bilbaa přiveze jednogólovou výhodu.

Zápas mezi Mallorcou a Osasunou skončil bezbrankovou remízou

V páteční předehrávce 27. kola španělské LaLigy mezi Mallorcou a Osasunou bylo k vidění spousta hrubých zákroků, branky se nicméně diváci na Visit Mallorca Estadi nedočkali.

Trápící se Mallorca cítí šanci přeskočit Osasunu

Reprezentační pauza je pryč a k životu se opět vrací ligové bitvy. V pátek večer se jedna taková odehraje na Mallorce, kam se dostaví Osasuna. Tenhle souboj slibuje hodně dramatickou podívanou i proto, že oba týmy od sebe v tabulce dělí jen jeden bod.

Villarreal třemi góly smetl Osasunu

Nabitý nedělní program španělské LaLigy s sebou přinesl mimo jiné utkání mezi Osasunou a Villarrealem, které se uskutečnilo na stadionu El Sadar ve městě Pamplona. Hosté museli v týdnu zkousnout poměrně nečekané vyřazení z Konferenční ligy belgickým Anderlechtem a na hřišti aktuálně nepříliš dobře hrající Osasuny chtěli rozhodně naplno bodovat. A to se jim i podařilo. Díky gólu Chukwuezeho a dvěma trefám Moralese si domů vezou vítězství 3:0.

Villarreal se chce v Pamploně revanšovat za vyřazení z Konferenční ligy

Fotbalisté Villarrealu vypadli z Konferenční ligy a v LaLize se budou chtít revanšovat výhrou na hřišti Osasuny. Ta zrovna neoplývá neotřesitelnou formou a navíc v minulém kole prohrála. Osasuna zároveň nevstřelila gól ve dvou zápasech v řadě.

Valencia urvala těsnou výhru nad Osasunou, rozhodl Kluivert

Velmi důležitého vítězství dosáhla na vlastním stadionu Mestalla Valencia a stačil jí na to jediný gól Justina Kluiverta. Los Che měli v zápase několik šancí, ale drtivou většinu z nich, včetně pokutového kopu zneškodnil brankář Sergio Herrera.

Valencia doufá v kouzlo domácího prostředí, dorazí Osasuna

Valencia bojuje o záchranu v lize a její bitva bude pokračovat na domácí půdě stadionu Mestalla. V sobotu večer se na něm představí Osasuna, která naopak prožívá skvělou dobu a nemá tak daleko ani k pohárovým příčkám.

Osasuna ani po vší námaze nedokázala brankáře Villara překonat

Zpočátku nudné utkání v Pamploně nakonec nabídlo zajímavou podívanou a domácí se opravdu hodně snažili dostat míč za Villarova záda, ale nakonec se jim to i kvůli ofsajdu nepovedlo ani jednou.