Atlético Madrid Španělsko - Atlético Madrid - Zprávy

Rozjetý Sociedad v madridské pevnosti narazil. Cesta Atlétika k další výhře vedla přes penaltu

Atlético zvítězilo v devátém kole LaLigy na vlastním hřišti nad Realem Sociedad 2:1. Duel gólově otevřel ve 22. minutě Samuel Lino, který se v dresu Los Colchoneros prosadil vůbec poprvé. Na trefu talentovaného Brazilce ovšem odpověděl zkušený Mikel Oyarzabal, jenže když už se zdálo, že utkání spěje k remíze, dostali domácí možnost zahrávat pokutový kop. Ten proměnil Antoine Griezmann, a tým z hlavního města tak na svém stadionu ovládl už 13. ligový zápas po sobě.

Šlágr kola nabídne souboj Atlética s Realem Sociedad

Dva účastníky Ligy mistrů svede k vzájemnému duelu deváté kolo španělské LaLigy. Šlágr obstarají celky Atlética Madrid a Realu Sociedad. V tabulce je dělí pouhý jeden bod a co se posledních výsledků týče, mají rozhodně na co navazovat. V Madridu tak jistě bude k vidění velmi vyrovnaný souboj a rozhodovat bude každý detail.

Přelétavá paní Štěstěna nakonec sedla na Atlético. Feyenoordu nestačil ani první gól Hancka

Atlético Madrid porazilo ve druhém kole skupiny E Ligy mistrů Feyenoord 3:2, a na svém hřišti tak vyhrálo už 13. soutěžní klání za sebou. Zápas pro něj přitom začal smolným vlastním gólem, jen o chvíli později se k němu však štěstí otočilo čelem. Obránce Mats Wieffer se snažil zamezit přihrávce na v jasném ofsajdu stojícího protihráče, míč se od něj ale odrazil k Álvaru Moratovi, který srovnal. Ačkoliv se poté ze své první trefy v milionářské soutěži radoval hostující Dávid Hancko, hrdinou duelu se stal kapitán španělské reprezentace, jenž bleskově po změně stran vstřelil rozhodující gól. Ondřej Lingr se na trávník dostal v 74. minutě.

Atlético po úvodní remíze v Římě chce vyzrát na rozjetý Feyenoord

Atlético Madrid dlouhodobě patří mezi stálice španělské ligy i evropských poháru a nyní po loňském kolapsu v základní skupině Ligy mistrů opět hodlá proniknout do osmifinálové fáze, nicméně vstup mu úplně nevyšel a v Římě s Laziem pouze remizoval 1:1. Teď bude plnit úlohu favorita proti nizozemskému mistrovi z Rotterdamu, ale proti Feyenoordu ho nic jednoduchého čekat nemusí, jelikož jeho protivník se nachází ve vynikající formě.

V Madridu došlo k přestřelce Jihoameričanů. Famózní obrat Atlétika řídila argentinská legie

Atlético Madrid zvrátilo nepříznivý vývoj duelu osmého kola LaLigy proti Cádizu, který na svém hřišti nakonec udolalo 3:2. Skvělý start hostů demonstrovaný dvěma trefami rozjel Lucas Pires, jenž se stal prvním Brazilcem, který ve 21. století skóroval v dresu "Žluté ponorky". Po odehrané půlhodině však převzali iniciativu argentinští hráči v dresu Rojiblancos, konkrétně pak Nahuel Molina a dvougólový Ángel Correa, jejichž zásahy přinesly domácímu týmu první úspěšný obrat dvoubrankového manka od ledna roku 2022, kdy se mu totéž podařilo v zápase proti Valencii.

Nedělní večer nabídne souboj Atlética s Cádizem

Překvapivě dobře se zatím v novém ročníku LaLigy prezentuje Cádiz. Teď jej však prověří soupeř z kategorie nejkvalitnějších. Atlético je navíc na vlně. Po úspěšném madridském derby smázlo i Osasunu a přidalo se tak k pronásledovatelům nečekaného lídra, Girony. V současné chvíli je sice až páté, má ale zápas k dobru. Jak se vyvine zápas Atlética s Cádizem a bude tak gólový, jak je pro vzájemné souboje zvykem?

Osasuna madridský komplex nezlomila. Griezmann se po derby veze na střelecké vlně

Atlético Madrid navázalo v sedmém kole LaLigy na úspěch v madridském derby a ze hřiště Osasuny si po výsledku 2:0 odvezlo všechny body. O rozhodující trefu se postaral ve 20. minutě dorážkou z takřka nulového úhlu Antoine Griezmann, který si po víkendovém souboji s Realem zapsal vítěznou branku v druhém utkání po sobě. Domácí byli zejména ve druhé půli aktivnějším celkem a téměř dokázali vyrovnat, zásahu Davida Garcíi však předcházel faul. Los Colchoneros tak potvrdili, že se jim proti týmu z Pamplony daří, když jej porazili už 11krát v řadě.

Osasuna se pokusí zaskočit Atlético

Hráči Osasuny se ve čtvrtek večer představí domácímu publiku v souboji s favorizovaným Atléticem a konečně chtějí získat tři body. Atlético je ale nabuzeno výhrou v madridském derby, navíc se mu proti Los Rojillos dlouhodobě daří.

Hlavičkující Atléti našli v obraně Realu Achillovu patu. Madridské derby si podmanil Morata

Atlético Madrid zvládlo utkání šestého kola LaLigy, když na svém stadionu porazilo v městském derby Real 3:1. Diváci na Estadio Metropolitano nečekali na úvodní branku dlouho, neboť hned na začátku čtvrté minuty uplatnil své centimetry přesně hlavičkující Álvaro Morata, jenž si svůj počin zopakoval i na startu druhé půle. Drtivou dominanci Rojiblancos ve vápně soupeře potvrdil ještě Antoine Griezmann, který se rovněž trefil ze vzduchu a zároveň zaznamenal první trefu v konfrontaci s Bílým baletem po svém návratu z Barcelony.

Madridské derby nabídne souboj neporaženého Realu s o to hladovějším Atléticem

El Derbi Madrileño s pořadovým číslem 233, duel zatím neporaženého Realu Madrid, který zavítá na půdu svého rivala, jenž mu má rozhodně co vracet. Atlético se navíc potřebuje rychle vzpamatovat ať už z hrůzostrašného zápasu s Valencií, tak i z takřka vyhraného utkání s Laziem, ze kterého nakonec byla remíza. Mírným favoritem budou hosté, ti se ale kromě horkého trávníku Wanda Metropolitano budou muset možná vypořádat také s absencí Judeho Bellinghama.

Na tenhle večer nezapomenu, řekl brankář Lazia Provedel po gólu do sítě Atlética

Nečekaného gólového hrdinu měl zápas úvodního kola Ligy mistrů Lazio Řím - Atlético Madrid. Domácí brankář Ivan Provedel srovnal hlavičkou v páté minutě nastavení na konečných 1:1 a stal se teprve druhým gólmanem v historii soutěže, který skóroval ze hry. Devětadvacetiletý Ital po utkání prohlásil, že na moment z úterního duelu do konce života nezapomene.

Osvědčený recept Atlétika nezafungoval. Za střelce Lazia na poslední chvíli zaskočil brankář

Lazio hrálo v prvním utkání skupiny E Ligy mistrů doma s Atlétikem Madrid nerozhodně 1:1. Španělé přijeli do Říma se svou osvědčenou taktikou, kdy se soustředí spíše na obranu a rychlé protiútoky. A přesně po takové akci padla úvodní branka duelu, když se šťastným střelcem stal 20letý Pablo Barrios, pro kterého to byl vůbec první gól v milionářské soutěži a teprve třetí v seniorském dresu Los Colchoneros. Vše nasvědčovalo tomu, že si španělský tým odveze všechny body, jenže v páté minutě nastavení zajistil Římanům remízu senzační trefou gólman Ivan Provedel.

Simeone se s Atléticem vrací na místo činu. Čeká ho Lazio

V úterý večer na nás čekají první zápasy Ligy mistrů a diváci se na ni pohrnou i v Římě. Proti domácímu Laziu však bude stát velmi těžký soupeř, do Věčného města se vrací stará známá tvář. O první body do tabulky se tady bude prát Atlético Madrid s koučem Diegem Simeonem.

Lemar si přetrhl achilovku, Atléticu Madrid nepomůže až půl roku

Atléticu Madrid bude několik měsíců chybět záložník Thomas Lemar. Mistr světa z roku 2018 si při sobotní ligové prohře 0:3 ve Valencii přetrhl Achillovu šlachu a musí na operaci. Klub o tom informoval na webu.

Valencia po devíti letech našla recept na Simeoneho družinu, zářili talentovaní Španělé

Hráči Valencie zvítězili v rámci pátého kola LaLigy na domácí půdě nad Atlétikem Madrid vysoko 3:0. Hvězdou utkání se stal 23letý Hugo Duro, jenž ještě v prvním dějství stihl vsítit dvě branky. Třetí gól pak přidal po změně stran výstavní dalekonosnou ranou ještě o tři roky mladší Javi Guerra. Domácí tak poprvé od roku 2014 přehráli Los Colchoneros, kteří kvůli tomu premiérově v aktuálním ročníku odešli ze zápasu bez bodů.