Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Getafe si přeje pokračovat v dobré fazoně i na San Mamés

Až se na stadionu San Mamés v sobotu odpoledne proti sobě postaví Athletic s Getafe, oba kluby budou chtít prodloužit svou sérii výher a navázat přesně tam, kde před reprezentační přestávkou skončily. Getafe bude v tomhle závodu mírným outsiderem, protože v Baskicku se mu právě moc nedaří.

Měsíční čekání na výhru je u konce. Vítězství Athleticu zařídil sváteční střelec i srdcař

Fotbalisté Bilbaa zvítězili v utkání 26. kola LaLigy nad Valladolidem 3:1, a přerušili tak čtyřzápasovou sérii bez vítězství. Baskický celek nasměroval ke třem bodům ve 30. minutě Iňigo Martínez, kterému k brance z přímého kopu pomohla nechtěná teč obranné hradby domácích. Pro 31letého stopera se navíc jednalo o premiérový zásah v letošní sezoně. Ve druhé půli se navíc Lvi prosadili ještě dvakrát, přičemž jeden gól vstřelil i Gorka Guruzeta, jenž červeno-bílý dres obléká už od roku 2014.

Athletic hledá cestu z krize ve Valladolidu

Tradiční páteční předehrávka 26. kola LaLigy se odehraje ve Valladolidu, kde domácí Real přivítá velkého favorita tohoto duelu, baskický Athletic. Domácí sice nemají kdovíjakou formu, ale právě na Basky mají spadeno.

Valverde označil fungování VARu za absurdní. Měl opravovat jen hrubé chyby, myslel si kouč

Trenér Athleticu Ernesto Valverde (59) po těsné prohře 0:1 s Barcelonou těžko hledal slova. Jeho tým v závěru vyrovnal, ale VAR branku Iňakiho Williamse kvůli sporné ruce odvolal. Baskický celek tak prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce La Ligy zůstal na deváté příčce.

Athletic padl, pokořil ho jedinou trefou Raphinha

Barcelona slaví tři body z náročné půdy baskického Athleticu, rozhodlo o nich čisté konto ve spolupráci s perfektní ranou Raphinhy. Domácí sice ke konci srovnali, ale jejich zásah VAR neuznal.

Athletic Club se na San Mamés pokusí přibrzdit Barcelonu

Ze stadionu San Mamés se vozí body obtížně a své o tom ví i vedoucí Barcelona. Na pozadí nových potíží si pokusí upevnit vedení proti Athletic Clubu. Ten se nevzdává možnosti evropských pohárů, ale po třech zápasech bez výhry potřebuje naplno bodovat. První zápas na Camp Nou jasně ovládli Katalánci v poměru 4:0.

Diváci na Vallecas čekali na gól marně

Večerní utkání mezi domácím Vallecanem a Athleticem gól nepřineslo. Diváci příliš atraktivní zápas neviděli, přestože se však šancí urodilo pomálu, téměř každá z nich byla stoprocentně gólová. Ani jeden ze střelců si ale svá mířidla neseřídil a utkání tak skončilo 0:0.

Rayo hostí Athletic, který z celků prolomí pokles formy a přiblíží se pohárovým pozicím?

Rayo Vallecano a Athletic Club se o víkendu střetnou na Estadio Vallecas v důležitém utkání a zabojují o pozice zaručující evropské poháry. Každý z týmů cítí příležitost výsledkově se zvednout a vydobýt si pro příští sezónu místo minimálně v Konferenční lize, oba ale budou potřebovat lepší výsledky, než jakých dosahují v poslední době.

Osasuna má do finále Copa del Rey blíže, výhru nad Athletic Clubem zařídil Ezzalzouli

V letošním ročníku Copa del Rey si Osasuna vzala na paškál oba prvoligové sevillské kluby, do semifinále této soutěže přitom též vstoupila úspěšně, a tentokráte se před ní muselo sklonit nedaleké mužstvo z Bilbaa. Hosté každopádně nemusejí házet flintu předčasně do žita, vždyť reagovat v domácí odvetě na jeden inkasovaný gól rozhodně nepředstavuje nesplnitelný úkol.

Osasuna čelí druhému nejúspěšnějšímu klubu v historii Copy

První semifinálový duel nás zavede do Pamplony, kde se domácí Osasuna střetne s návštěvou z Bilbaa. A hned na úvod by se mohlo urodit překvapení, protože Osasuna je ve formě a navíc má mnohem početnější kádr než zraněními decimovaný Athletic.

San Mamés vidělo pětigólovou přestřelku, Bilbao těsně padlo s Gironou

Athletic Club se v třiadvacátém kole představil na domácím hřišti proti Gironě a přestože se Kataláncům v této sezóně venku příliš nedaří, dokázali zvítězit v poměru 3:2. Tomu výrazně dopomohli i hráči domácích, kteří si dva ze tří gólů vstřelili sami. Po úvodní trefě Aleixe Garcíi si vlastenec dal De Marcos, následně sice na 1:2 snížil Yuri, další gól do vlastní sítě si ale dal Vesga. Ve druhém poločase dokázal skóre korigovat Raúl García, na bodový zisk pro domácí to už ale nestačilo.

Tvrz jménem San Mamés. Athletic se proti Gironě opírá o silnou domácí formu

Nedělní odpoledne představuje ideální šanci pro Athletic, aby se znovu pokusil přiblížit pohárovým příčkám. Na domácí půdě totiž prohrává jen zřídka a Girona, která ho přijede navštívit, naopak neumí moc vyhrávat na hřištích soupeřů.

Atlético spasil v souboji s Bilbaem až Griezmann

Wanda Metropolitano, tedy domácí stadion Atlética Madrid hostil v neděli v podvečer šlágr dvaadvacátého kola, ve kterém proti Colchoneros nastoupil sedmý Athletic. Utkání příliš atraktivní podívanou nenabídlo, ujala se pouze jediná střela Antoina Griezmanna z třiasedmdesáté minuty, jež rozhodla o hubeném vítězství domácích 1:0.

Atlético hostí ve šlágru kola Athletic Club

Přímý pohárový souboj uvidí stadion Wanda Metropolitano v Madridu. Atlético bude hájit čtvrté místo proti sedmému Athletic Clubu, který se vidiny evropských pohárů rozhodně nevzdává. Baskové na Atlético umí, i když první letošní zápas s ním těsně prohráli.