Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Real Betis si z Bilbaa odvezl tři body za těsnou výhru

Realu Betis se povedlo porazit Athletic Bilbao na jeho půdě, stačila mu k tomu jediná branka. Tu měl už po šesti odehraných minutách na svědomí útočník Willian José a nikdo další se k němu na střelecké listině nepřidal.

Přímý boj o evropské poháry: Athletic versus Real Betis

O evropské poháry se bude ve čtvrtek večer bojovat v Bilbau. Domácí Athletic i hostující Real Betis chtějí obsadit pohárové příčky, avšak v zápase se může z vítězství radovat jen jeden. Prosincový zápas v Andalusii skončil nezáživnou remízou 0:0.

Mallorca dlouho trápila Athletic Club, nakonec bere pouze bod

Pondělní utkání mezi Mallorcou a Athletic Clubem se neslo ve znamení dvou rozdílných poločasů. Zatímco v první půli hra upadala, druhých pětačtyřicet minut nabídlo poměrně atraktivní podívanou. Nejprve se prosadil Kang-In Lee, na nějž ve čtvrté minutě nastavení navázal Iñaki Williams.

Athletic se může na Mallorce přiblížit pohárům

Baskický Athletic Club čeká na Mallorce těžké utkání, ale pokud ho zvládne, dotáhne se bodově na šesté místo, které znamená vstupenku do evropských pohárů příští rok. Svěřenci trenéra Ernesta Valverdeho sice naposledy nezvládl šlágr se Sevillou, ale jinak se honosili více než slušnou formou.

Bilbau nebyl v duelu se Sevillou úspěch souzen. Ocampos v nastavení proměnil penaltu

Sevilla v 31. kole španělské La Ligy zaskočila domácí Athletic Bilbao, které zdolala 1:0. Domácí měli přitom ke gólovému úspěchu blíže, jelikož se jim povedlo hned dvakrát dostat balon za brankovou čáru, nicméně koncovkám Nica Williamse a posléze Gorky Guruzuety předcházela ofsajdová postavení. Vítěznou trefu však v nastaveném čase druhé půle vsítili z penalty hosté, když pevné nervy v rozhodujícím okamžiku zachoval Lucas Ocampos. Baskové tak nevyužili příležitosti bodově se dotáhnout na šestý Betis a zůstali mimo příčky zajišťující evropské poháry.

Athletic útočí na poháry, Sevilla zase chytá formu

K zajímavému utkání se schyluje na San Mamés v Bilbau. Domácí Athletic válí a je v těsném kontaktu s evropskými poháry. Ve hře přitom zůstává i Liga mistrů a to je před zápasem se Sevillou velká výzva. Andalusané sice neprožívají dobrou sezonu, ale aktuálně mají formu, což například v Evropské lize odskákal Manchester United či v LaLize Villarreal.

Athletic vyhrál v Almeríi 2:1

Athletic Club veze z Almeríe všechny body a zároveň po třetí výhře v řadě zůstává v kontaktu s evropskými poháry i Ligou mistrů. Baskové vstřelili rychlý gól a ve druhém poločase navýšili vedení. Almería stihla v nastavení jen korigovat, ale na body nedosáhla.

Almería čeká nepříjemno návštěvu z Bilbaa

Almería si moc dobře pamatuje, co se stalo, když se naposledy utkala s Athleticem, a jak tohle utkání bolelo. V sobotu odpoledne má šanci baskickému klubu drtivou porážku vrátit. Potíž je, že ona sama se dobrou formou rozhodně nepyšní.

Baskické derby ovládl Athletic, Real nedokázal skórovat

Athletic si až překvapivě snadno poradil s Realem Sociedad a vyhrál v pořadí už 189. baskické derby. Velkou zásluhu na tom má kanonýr Iñaki Williams, který se do sítě svého soka trefil dvakrát. La Real dnes prakticky nic nepředvedl a zaslouženě se do San Sebastiánu vrací poražen.

Tahákem sobotního programu bude slavné baskické derby

Sobotní program 29. kola španělské LaLigy okoření legendární souboj regionálních nepřátel. Baskické derby se tentokrát odehraje na stadionu San Mamés a domácí Athletic by si jistě moc přál aspoň trochu stáhnout ztrátu na konkurenční Real Sociedad. V opačném případě by se mu totiž sen o pohárové Evropě ještě víc vzdálil.

Espanyol zůstává po porážce s Athleticem v sestupovém pásmu

Ani po 28. kole se Espanyol nevymaní ze sestupového pásma, protože doma prohrál s Athletic Clubem 1:2. Tři body Baskům vystříleli bratři Williamsové. Iňaki se prosadil v prvním poločase, Nico zase čtvrthodinu před koncem. V nastaveném čase stihl Espanyol už jen korigovat.

Luis García v premiéře coby kouč Espanyolu přivítá Athletic

Athletic musí rychle nabrat síly a především zahojit vlastní zklamání z nepovedeného pohárového duelu. Pro vylepšení statistik nadělil los baskickému klubu skvělého soupeře - barcelonský Espanyol, který už čtyři poslední duely prohrál.

Osasuna senzačně dokráčela do finále, v Bilbau udeřila v prodloužení

Prvním finalistou Copa del Rey se překvapivě stala Osasuna, která v odvetě na baskické půdě sice prohrála 0:1, ale v prodloužení vstřelila vyrovnávací gól, a to jí v součtu obou utkání stačilo. Hrdinou hostujícího celku se stal ve 117. minutě Pablo Ibáňez.

Athletic musí doma otočit utkání s Osasunou, ta vede o jednu branku

Baskický Athletic má s Copa del Rey zkušeností jako málokdo, což bychom měli brát na zřetel. Jenže jeho forma a nevyrovnanost mohou být důkazem, že ani Osasuna není bez šance. A to tím spíš, když si do Bilbaa přiveze jednogólovou výhodu.

Ztráta pro Athletic, s Getafe remizoval 0:0

Bezgólovou remízu viděli diváci na San Mamés v Bilbau. Domácí Athletic nenašel recept na pozornou obranu Getafe a remíza 0:0 je pro něj jednoznačně ztrátou v boji o evropské poháry. Getafe zůstane ve druhé polovině tabulky a rozhodně nemůže být v klidu.