Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Pietní dohrávka v Granadě vyústila v remízu. Roli střelců obou týmů obstarali hráči Bilbaa

Athletic Bilbao remizovalo v 16. kole LaLigy 1:1 na hřišti Granady. V utkání, které se kvůli smrti fanouška dohrávalo více jak 24 hodin od původního výkopu, vedli hosté od šesté minuty díky Iňaki Williamsovi. Po změně stran se však smutným hrdinou stal jeho spoluhráč Iňigo Ruiz de Galarreta, který vlastním gólem srovnal skóre. Bilbao se tak bodově dotáhlo na svého baskického rivala Real Sociedad, před kterým v tabulce zásluhou lepšího skóre drží pátou příčku. Domácí jsou nadále předposlední.

Bilbao bude hájit roli favorita v utkání v Granadě

Granada, jakožto nováček mezi španělskou elitou zatím v nové sezóně tápe. Nazaríes se ne a ne chytit, a to ani proti papírově slabším soupeřům. Ruce nad hlavu po vítězném zápase zatím zvedali v sezóně pouze jednou, po triumfu na Mallorcou, od té doby však napříč soutěžemi nedokázali vyhrát už dlouhých třináct utkání v řadě. Teď se pokusí tuto nelichotivou sérii prolomit proti Bilbau.

Když je klub více než peníze. O Williamse byl zájem v Premier League, on však zůstal věrný Athleticu

Patří k odchovancům Athleticu. Navíc je jedním z nejblyštivějších diamantů slavné baskické akademie, není proto divu, že měly o Nica Williamse (21) zájem i ty největší evropské kluby. Velkým lákadlem pro ně bezesporu bylo i to, že mladý rychlík mohl být po sezoně k mání zadarmo. Nyní je ale vše jinak.

V Bilbau se zkraje prosince připomněli bratři Williamsové. Athletic své fanoušky opět nezklamal

Athletic vyhrál v 15. kole LaLigy nad Rayem jednoznačně 4:0, a zůstalo tak v tabulce na dostřel gigantům. Vysoké vítězství odstartoval ve 23. minutě rozhodující brankou Gorka Guruzeta, jenž se neuznaným zásahem chvíli předtím nenechal odradit. Domácí si kromě pohodlného tříbodového zisku nadělili také pojistku nadějného odchovance Nica Williamse, jenž se zkraje prosince upsal Baskům až do roku 2027. Ten se navíc stejně jako jeho bratr Iňaki Williams zapsal do kolonky úspěšných střelců. Athletic zároveň potěšil vlastní fanoušky již sedmou domácí neprohrou v řadě, v nichž navíc udržel průměr přes tři vstřelené góly na utkání.

Rayo chce po Barceloně přibrzdit i Athletic Bilbao

Už pět soutěžních duelů po sobě nenašel Athletic přemožitele a tuhle sérii bude chtít protáhnout i v sobotu odpoledne. Tehdy se totiž na San Mamés ukáže Rayo Vallecano, které patří k průměru španělské ligy. Má za sebou ale nečekaně dobrý výsledek.

Cyhankovův gól namlsal fanoušky Girony. O návrat do čela ligy ji připravila baskická stálice

Hráči Girony remizovali ve 14. kole LaLigy na domácí půdě s Bilbaem 1:1. Atraktivní duel nabídl už v prvním poločase několik slibných příležitostí na obou stranách. Na gól si však diváci v Katalánsku museli počkat do 55. minuty, kdy byl na konci povedeného protiútoku přesně zakončující Viktor Cyhankov. Hostující Baskové na jeho zásah našli odpověď o necelou čtvrthodinu později zásluhou utažené střely k pravé tyči v podání Iňakiho Williamse. Gironistes se tak nedokázali vrátit do čela soutěže, kde je nyní díky lepšímu skóre Real Madrid.

Vrátí se Girona do čela LaLigy? Proti bude Athletic

Reagovat na nedělní výsledek Realu Madrid bude překvapení letošní sezony, čili katalánská Girona. Usilovat bude nejen o skalp Athletic Clubu, šestou výhru v řadě, ale také o návrat do čela LaLigy. V dobré formě jsou i Baskové a stadion Municipal de Montilivi čeká bezesporu zajímavý večer.

Sága Aspase se sudími dostala další kapitolu. Celta nespoutanou přestřelku v Bilbau nezvládla

Athletic Club porazil ve 13. kole LaLigy Celtu Vigo 4:3. Zápas odstartoval ve velkém stylu, když už v první půli nabídl dvě branky na obou stranách. V týmu hostů byl vidět zejména Iago Aspas, jenž úvodní gól vstřelil a následně měl podíl i na obou následujících trefách svého celku. Zároveň ale těžce nesl rozhodnutí sudích a kvůli nesportovnímu chování byl téměř vyloučen.

Athletic bojuje o poháry proti matné Celtě. Benítezův tým se mimořádně trápí

Ve Španělsku začne třinácté kolo a už v pátek večer se dočkáme prvního duelu. Ten se odehraje na stadionu San Mamés v Bilbau, kde své domácí duely hrává Athletic. A teď cítí šanci vylepšit svou domácí formu, až se večer utká s návštěvou z Viga.

Bilbao se nechalo ukolébat tříbrankovým náskokem, zběsilý finiš Villarrealu však přišel pozdě

Athletic porazil ve 12. kole LaLigy domácí Villarreal 3:2. Po dlouhou dobu jednoznačné utkání rozhodl atraktivní první poločas, ve kterém se prosadili oba bratři Williamsové, pro mladšího Nica Williamse šlo navíc o první gól v sezoně. Jednu z branek si připsal i Iňigo Ruiz de Galarreta, který dokonce vsítil premiérovou trefu v dresu Los Leones. Baskové tak odčinili předchozí ztráty, domácí naopak po dvou soutěžních triumfech ztratili i přesto, že se v závěrečných minutách duelu dokázali ještě dvakrát střelecky prosadit.

Bilbao chce proti Villarrealu odčinit půl roku starý debakl

V neděli večer se na Estádio de la Ceramica odehraje jeden z nejzajímavějších zápasů dvanáctého kola, Villarreal přivítá Athletic Bilbao. Oba tyto týmy se v týdnu odehrály utkání v rámci Copa del Rey; Villarreal v prvním kole soutěže porazil Chiclanu 5:0 a Athletic rovněž postoupil do druhého kola díky výhře 2:1 nad Rubi.

Splněný úkol jedničkáře de Marcose pomohl Bilbau k bodu. Obrana Valencie na konci propadla

Hráči Bilbaa remizovali v 11. kole LaLigy s Valencií 2:2, čímž si udrželi pozici na příčkách zajišťující účast v pohárech. Domácí na tom však mohli být ještě lépe, jelikož šli v první půli do vedení zásluhou Óscara de Marcose, jenž dorovnal své střelecké maximum z posledních devíti let, když s výjimkou sezony 2019/2020 vsítil v ročníku vždy jen jednu ligovou branku. Po pauze však dvojice Fran Pérez a Hugo Duro zařídila obrat Netopýrů, na který dokázal odpovědět už pouze Álex Berenguer.

Athletic Club bude hájit roli favorita v duelu s Valencií

Athletic se v neděli večer pokusí vrátit na vítěznou vlnu španělské nejvyšší soutěže, když na San Mames přivítá Valencii. Baskové nastoupí do zápasu po porážce 0:1 s úřadujícím mistrem Barcelonou, zatímco Valencia naposledy porazila Cádiz 2:0 a ukončila tak čtyřzápasovou sérii bez vítězství v lize.

Athletic Club na Xaviho kouzla opět nevyzrál. Výhru Barceloně zařídil debutující mladík

Barcelona porazila v 10. kole LaLigy Athletic 1:0 a popáté za sebou před vlastními fanoušky nad Basky oslavila vítězství. Zápas ve prospěch Katalánců rozhodl až v 80. minutě teprve 17letý odchovanec Marc Guiu. Rojiblancos tak nejenže prodloužili svou sérii nezdarů proti Blaugranas, zároveň prohloubili ofenzivní krizi proti svěřencům trenéra Xaviho. Athletic totiž Barce pod jeho vedením ještě nevstřelil jediný gól.

Xaviho družina přivítá Athletic Club

Nedělní program desátého kola uzavře večerní šlágr mezi Barcelonou, která bude plnit roli mírného favorita a Athleticem Bilbao. Rozdíl mezi oběma soupeři je před nadcházejícím utkáním čtyřbodový, Bilbao v současnosti okupuje šestou příčku a bude chtít rozhodně vylepšit umístění z loňské sezóny, kdy se nakonec na poslední chvíli vůbec nekvalifikovala do pohárové Evropy.