Wacker Innsbruck Rakousko - Wacker Innsbruck - Expres Zprávy

31.03.201322:23

Innsbrucku se zranili dva hráči

Wacker Innsbruck včera prohrál 2:3 s Wolfsbergem a navíc se mu zranila dvojice hráčů. Dario Daković si poranil kolenní vazy, Szabolcs Sáfár má zase otřes mozku.

30.03.201320:27

Abrahámův gól porážce nezabránil

Tomáš Abrahám si na své konto připsal druhou branku v letošní sezoně, velkou radost z ní ale neměl - český záložník ve službách rakouského Innsbrucku v 65. minutě utkání s Wolfsbergerem jenom snižoval na konečných 2:3.

19.11.201222:02

Wallner s distancem na tři zápasy

Roman Wallner bude Wackeru Innsbruck chybět ve třech následujících kolech. Třicetiletý útočník byl potrestán za vyloučení v zápase se Salzburgem, během nějž trefil do břicha soupeřova záložníka Kevina Kampla.

17.11.201220:56

Zemřel Branko Elsner

Slovinský a rakouský fotbal truchlí, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřel bývalý trenér Branko Elsner. Rodák z Lublaně v roce 1975 a mezi lety 1985 až 1987 koučoval rakouskou reprezentaci, s níž například porazil 4:1 rivala Německo, na klubové úrovni předtím úspěšně působil v Innsbrucku.

16.10.201217:38

Kirchler novým trenérem Innsbrucku

Wacker Innsbruck již našel náhradu za odvolaného Waltera Koglera. Novým trenérem posledního celku rakouské bundesligy se stal dvaačtyřicetiletý Roland Kirchler, který v tyrolském klubu podepsal smlouvu na dva roky.

10.10.201214:21

Innsbruck propustil trenéra

Walter Kogler už není trenérem Wackeru Innsbruck. Rakouský klub čtyřiačtyřicetiletého trenéra propustil kvůli bilanci tří bodů z jedenácti utkání.

25.08.201219:52

Jun zvyšoval vedení Austrie

V režii českých hráčů se zatím nese utkání rakouské ligy mezi Austrií Vídeň a Innsbruckem. Smutným hrdinou je hostující obránce Martin Švejnoha, který si v 17. minutě dal vlastní branku, pozitivně na sebe naopak v 58. minutě upozornil gólem na 2:0 Tomáš Jun.

27.05.201209:44

Bergmann přestoupil do Innsbrucku

Thomas Bergmann se do vídeňského Rapidu již vracet nebude, Wacker Innsbruck proměnil hostování dvaadvacetiletého křídelníka v trvalý přestup a podepsal s ním dvouletý kontrakt.

19.04.201217:07

Švejnoha prodloužil smlouvu

Obránce Martin Švejnoha bude i v příští sezoně oblékat dres Innsbrucku. Se sedmým týmem rakouské ligy prodloužil smlouvu do června 2013. "Známe jeho sportovní a lidské kvality. Od svého příchodu se ukazuje jako důležitá opora," řekl sportovní ředitel Innsbrucku Oliver Prudlo na klubovém webu.

17.10.201120:46

Švejnoha si třikrát nezahraje

Obránce Martin Švejnoha z Innsbrucku dostal v rakouské lize zákaz startu ve třech zápasech za vyloučení v sobotním utkání proti Salcburku. Český hráč viděl červenou kartu ve 49. minutě zápasu za ostrý faul na bývalého slávistu Slováka Dušana Šventa.

18.09.201116:48

Abrahám poslal Innsbruck do vedení

Tomáš Abrahám otevřel skóre dnešního utkání rakouské ligy mezi Sturmem a Innsbruckem, záložník hostujícího týmu se trefil ve 24. minutě.

29.04.201120:11

Innsbrucku a Linzu odebrána licence

Vedení rakouské bundesligy odebralo Wackeru Innsbruck a LASKu Linz licenci na příští sezónu, protože oba zmiňované kluby neposkytly dostatečné finanční garanci. To samé platí i pro druholigovou Admiru, slavnější vídeňský celek Austria dostala licenci jen podmínečně. Všechny celky se mohou do 9. května proti rozhodnutím odvolat.

22.09.201022:46

Abrahám přispěl k výhře Innsbrucku

Český fotbalista Tomáš Abrahám dnes v 8. kole rakouské ligy přispěl svým prvním gólem k vítězství Innsbrucku 4:2 na hřišti Kapfenbergu. Tým z Tyrolska si tak udržel vedení v tabulce o bod před Riedem, navíc má zápas k dobru. Jednatřicetiletý záložník Abrahám, jenž přišel do Innsbrucku v létě po úspěšných záchranářských pracích ve Slovácku, se poprvé v Rakousku trefil čtvrt hodiny před koncem. Do sítě usměrnil Prokopicův trestný kop a zvýšil na 4:1 pro hosty, které už o tři body nemohl připravit ani druhý gól Kapfenbergu v poslední minutě.

23.06.201016:23

Abrahám už trénuje s Innsbruckem

O jednatřicetiletého Tomáše Abraháma přestali mít v tak tak zachráněném Slovácku zájem a zkušený středopolař se rozhodl vydat do zahraničí. V Rakousku bude hrát v týmu nováčka ligy FC Wacker Innsbruck. Na novou výzvu se velmi těší a radost má i z toho, že se po odchodu ze Slovácka dohodl v tyrolské metropoli na dvouleté smlouvě, protože nerad často mění působiště. V novém klubu už se zapojil do přípravy a v úterý nastoupil proti Spartě Praha, která je v Rakousku na soustředění.

29.05.201010:06

Innsbruck se vrací do rakouské ligy, pomohl i Švejnoha

Dva roky po sestupu se do rakouské ligy vracejí fotbalisté Innsbrucku, kterým k vítězství v druhé nejvyšší soutěži pomohl i český obránce Martin Švejnoha. Bývalý hráč Brna, Plzně a Slovácka přispěl k postupu jedním gólem, závěr sezony však zmeškal kvůli operaci přetržených křížových vazů v koleně. Wacker Innsbruck vyhrál druhou ligu po napínavém finiši díky vítězství 2:0 na hřišti rezervy mistrovského Salcburku. S dvoubodovou ztrátou unikl postup Admiře Trenkwalder, za kterou od ledna nastupuje český záložník Patrik Ježek, který se do klubu přesunul ze Salcburku a má smlouvu ještě na rok.

12.05.201012:18

Švejnoha si zranil koleno, jde na operaci

Český fotbalista Martin Švejnoha si v druhé rakouské lize přetrhl křížové vazy v koleně a čeká jej operace. Dvaatřicetiletý obránce tak přijde o závěrečné tři zápasy Wackeru Innsbruck, který má nakročeno k postupu. Po třiceti kolech je v čele tabulky s jednobodovým náskokem před Altachem. Švejnoha přišel do Innsbrucku po loňské sezoně z Brna. V české lize působil také ve Viktorii Plzeň a Slovácku. Za Wacker odehrál 27 zápasů a vstřelil jednu branku.

11.06.200913:30

Švejnoha odchází do rakouského Innsbrucku

Dalším českým fotbalistou, který okusí fotbal v Rakousku, se stane Martin Švejnoha. Krajní obránce či defenzivní záložník odchozí z Brna zadarmo do druholigového Innsbrucku, kde podepsal dvouletou smlouvu.

02.05.200812:03

Koloušek odchází z Innsbrucku

Václav Koloušek s Innsbruckem letos sestoupil z rakouské nejvyšší soutěže a příští rok bude hrát druhou ligu, ne však v dresu svého dosavadního zaměstnavatele. Český záložník přestoupí do FC Magna.

21.02.200808:08

Idrizaj propuštěn z nemocnice

Besian Idrizaj byl propuštěn z nemocnice, teprve 20letý útočník Innsbrucku byl hospitalizován poté, co zkolaboval během víkendového utkání se Sturmem Graz.

01.12.200708:40

Innsbruck již není poslední

Innsbruck se odpoutal od posledního místa v tabulce rakouské nejvyšší soutěže. Pomohla mu k tomu výhra 2:0 na půdě Klagenfurtu a právě tento celek se nyní ocitl na samotném dně.