Rapid Vídeň Rakousko - Rapid Vídeň - Zprávy

Plzeň prohrála na hřišti Rapidu a zkomplikovala si boj o postup

Viktoria Plzeň jako jediná z českých klubů dnes v Evropské lize prohrála. V klíčovém utkání na stadionu Ernsta Happela nestačila na Rapid Vídeň, třikrát inkasovala a postup do vyřazovací fáze se jí vzdaluje. Viktoriánům na body nestačil ani brzká branka Michal Ďuriše, stejně jako chytrá trefa Patrika Hrošovského.

Plzeň je hodně nebezpečný a zkušenější soupeř, říká trenér Rapidu

Ačkoli Plzeňští nejsou v Rakousku tak známým týmem jako pražská Sparta, trenér Rapidu Vídeň Zoran Barišič si je vědom síly čtvrtečního soupeře v Evropské lize. Plzeň považuje za velmi nebezpečný a také zkušenější tým, věří ale, že jeho svěřenci navážou na dvě předchozí výhry a přiblíží se postupu.

Plzeň sehraje ve Vídni proti Rapidu zřejmě klíčové utkání

Plzeňské hráče čeká ve čtvrtek v Evropské lize na hřišti Rapidu Vídeň možná klíčový zápas v boji o postup ze skupiny E. Rakouský tým vyhrál oba dosavadní souboje a pokud by doma porazil i českého mistra, měl by již k účasti ve vyřazovací části hodně blízko. Západočeši proto potřebují bodovat, aby se nedostali do složité situace.

Dinamo Minsk - Rapid Vídeň 0:1

Špatná zpráva pro Plzeň. Rapid Vídeň potvrdil v Borisově dobrou formu, po vítězství nad Villarealem opět naplno bodoval a usadil se na čele tabulky skupiny E. Dinamo Minsk stále čeká na vítězství od srpna a s jeho šancemi na postup do další fáze to vypadá bledě. O jediný gól utkání se postaral ve druhé půli Maximilian Hofmann.

Preview: Dinamo Minsk - Rapid Vídeň

Dinamo Minsk si po poslední porážce od Plzně hodlá napravit reputaci, Rapid je naopak pořádně povzbuzený o trošku nečekaný skalp Villarealu. Domácí aktuálně nepožívají příliš povedené období, nutně by už potřebovali nějakou vzpruhu. Hosté si na poslední týdny rozhodně nestěžují a v Borisově si věří.

Rapid Vídeň - Villarreal CF 2:1

Rapid Vídeň si možná trochu překvapivě poradil s hosty z Villarrealu a na domácí půdě si připsal první tři body do tabulky základní skupiny Evropské ligy. Villarreal se sice díky Baptistaovi dostal do vedení, ale během pěti minut ve druhé půli o něj přišel. Prosadili se Schwab a Hofmann.

Preview: Rapid Vídeň - Villarreal CF

Rapid Vídeň nemá španělské celky příliš v lásce. Když se proti španělskému týmu dočkal výhry naposledy, psal se rok 1968. Teď se tým trenéra Zorana Barišiće musí postavit celku, který plánuje minimálně postup ze skupiny.

Brankář Novota vytvořil rekord rakouské ligy

I když v nedělním utkání s Grödigem inkasoval, jednu věc mu už nikdo nevezme. Slovenský brankář Ján Novota v dresu Rapidu Vídeň překonal sérii bez inkasovaného gólu Herberta Feurera a natáhl svoji neprůstřelnost na 623 minut.

Dynamo Kyjev - Rapid Vídeň 3:1

Dynamo Kyjev ustálo krátkodobý šok a zajistilo si pohodlnou výhrou 3:1 nad Rapidem Vídeň místo v jarní vyřazovací fázi Evropské ligy. Po šesti minutách totiž skóroval hostující Boyd a ukrajinský celek v tu chvíli virtuálně ztrácel postup z rukou, ovšem ještě do poločasu skóre otočil a po změně stran i přidal pojistku.

Preview: Dynamo Kyjev - Rapid Vídeň

Domácí Dynamo Kyjev čeká ve čtvrtek večer klíčový souboj s Rapidem Vídeň. Oba celky se za dlouhou existenci evropských pohárů velmi dobře znají, přesto to bude utkání velmi emotivní a motivované. Matematika je jasná - Dynamu stačí bod, Rapidu nikoli.

Rapid Vídeň - FC Thun 2:1

Fotbalisté Rapidu Vídeň dokázali v pátém kole vybojovat svou první výhru v základní skupině Evropské ligy a ještě si tak uchovali naději na postup do jarní části Evropské ligy. V duelu se švýcarským Thunem byli vzhledem k posledním výsledkům mírnými favority a nakonec dokázali soupeře udolat v poměru 2:1. Švýcarský celek tak definitivně přišel o naději na postup a prohrál v této skupině počtvrté v řadě.

Preview: Rapid Vídeň - FC Thun

Oba čtvrteční protivníci budou bojovat ve své skupině o naději a pomůže jim pouze výhra. Rapid Vídeň doposud získal pouhé tři body a na třetím místě ztrácí na ukrajinský Kyjev už čtyři body, stejně je na tom také švýcarský Thun. Prohra vyřadí jednoho protivníka definitivně ze hry, remíza při případném bodovém zisku Kyjeva v Genku také zavře oběma čtvrtečním soupeřům dveře do jarní části Evropské ligy.

Rapid Vídeň - KRC Genk 2:2

I druhý vzájemný zápas Rapidu Vídeň a Genku skončil dělbou bodů. Domácí si na své konto připsali svou třetí remízu ve skupině, hosté zůstali na čele tabulky a udrželi pětibodový odstup na svého soupeře. Terrance Boyd během sedmi minut zařídil rakouskému celku vedení po poločase, po obrátce nakonec srovnal Thomas Buffel.

Preview: Rapid Vídeň - KRC Genk

Byť je Rapid Vídeň na posledním místě tabulky skupiny G, prokazuje, že se nikdy nevzdává. Ve druhém kole doma urval bod proti Dynamo Kyjev v samém závěru, před dvěma týdny dokázal vyrovnat v Genku osm minut před koncem. Spoléhat na bojovnost a získat své první tři body bude chtít v odvetě právě s belgickým celkem.

KRC Genk - Rapid Vídeň 1:1

Fotbalisté Genku poprvé v základní skupině ztratili body a tentokráte jeden darovali rakouskému Rapidu. Domácí sice byli v průběhu utkání mírně lepším týmem a dostali se velmi brzy do vedení, ovšem soupeř nakonec dokázal srovnat osm minut před koncem a vybojoval velmi cenný bod. Genk i tak zůstává suverénně na prvním místě se sedmi body a má náskok tří bodů na druhý Kyjev, hosté jsou na poslední čtvrté pozici se ziskem dvou bodů.