UD Leiria Portugalsko - UD Leiria - Zprávy

Další články

Sporting bude potvrzovat úlohu jasného favorita s druholigovou Leiriou

Sporting se v tomto ročníku prezentuje velmi solidními výkony, a i když se mu nepodařilo získat první trofej sezóny z Taça da Liga, tak ještě může dosáhnout na velké úspěchy. Nyní se představí ve čtvrtfinále Taça de Portugal a jeho vyřazení by se považovalo za obrovskou senzaci, neboť se představí na půdě až třináctého celku druholigové tabulky UD Leiria, jehož postup mezi osmičku nejlepších je obrovské překvapení.

Leiria v lize pokračuje. Hrát bude i s omezeným počtem hráčů

Portugalská Leiria po několika hodinách přehodnotila své rozhodnutí nedohrát kvůli hromadné výpovědi hráčů sezonu a nejvyšší soutěž předčasně opustit. Poslední tým tabulky musel k předchozímu utkání nastoupit jen v osmi lidech a vypadalo to, že sobotní zápas proti Benfice už neabsolvuje vůbec. Nakonec se však našlo řešení...

Leiria nastoupila jen s osmi hráči

Portugalská Leiria nastoupila do ligového zápasu proti Feirense jen s osmi hráči, v sobotu totiž hned 16 fotbalistů podalo kvůli opožděným výplatám kolektivně výpověď. Poslední tým tabulky utrpěl v oslabené sestavě porážku 0:4.

Leiria nemůže nastoupit k zápasu

Nedělní zápas 28. kola nejvyšší portugalské ligy mezi poslední Leiriou a předposledním Feirense se neuskuteční. Šestnáct fotbalistů domácího týmu totiž podle agentury Reuters podalo kvůli dluženým výplatám výpověď.

V Portugalsku trestali za korupci

Portugalský fotbalový svaz potrestal již jistého vítěze ligy FC Porto odečtením šesti bodů za pokus o ovlivňování zápasů ze sezony 2003/04. Ze stejného důvodu dnes ligová komise odsoudila k sestupu další tým z Porta Boavistu a Leiriu potrestala odpočtem tří bodů. Pětice rozhodčích pak má zastavenou činnost na dobu od dvou a půl až do šesti let.

FINANČNÍ SKANDÁLY V PORTUGALSKU POKRAČUJÍ?

Prezident úřadujícího portugalského mistra Sportingu Lisabon, Antonio Dias da Cunha, v interview pro jednu rozhlasovou stanici prohlásil, že portugalský fotbal je "zamořen nekalými finančními praktikami a musí být co nejdříve důkladně prošetřen..."

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele