SL Benfica Portugalsko - SL Benfica - Zprávy

Benfica bude v Portimãu napravovat zaváhání z Ligy mistrů

Obhájce mistrovského titulu SL Benfica zatím hledá dominantní formu ze začátku minulé sezóny a po nečekané domácí prohře v úvodním zápase Ligy mistrů, musí napravit svou reputaci. Šanci na to má na půdě Portimonense, které už úvod sezóny klasicky odkázal do spodní části tabulky.

Benfica proti týmu „juniorů“ překvapivě selhala. Výhra Salzburgu nesla podpis exslávisty

O úvodní nezdar velkého favorita se v novém ročníku Ligy mistrů postarala Benfica, která prohrála v prvním kole skupiny D se Salzburgem 0:2. Rakouský celek, jehož základní sestava s věkovým průměrem 21 let a 183 dní byla nejmladší v historii soutěže, rozhodl o výhře už v 15. minutě, kdy se prosadil Roko Šimić z druhé penalty v utkání. Tu po mizerné malé domů Alexandera Baha způsobil rukou na brankové čáře zasahující a červenou kartou potrestaný António Silva. Jiný bývalý hráč sešívaných David Jurásek se po zranění ukázal pouze na lavičce náhradníků.

Benfica vykročí za obhajobou čtvrtfinále proti nebezpečnému Salzburgu

Úřadující portugalský mistr chce i v letošním ročníku Ligy mistrů zanechat dobrý dojem a je jasné, že obhájit čtvrtfinálovou účast z předešlé sezóny bude nesmírně obtížně. Základní skupinu D zahájí v domácím prostředí proti největšímu outsiderovi Salzburgu, a jestliže chce myslet na postup do osmifinále, v Lisabonu musí zvítězit. Dlouholetý rakouský lídr totiž má své kvality a již několikrát ukázal, že umí zaskočit prakticky kohokoli.

Benfica generálku na Ligu mistrů zvládla, Vizelu totiž udolala těsně 2:1

Benficu již ve středu čeká vstup do Ligy mistrů s rakouským Salzburgem a teď dokázala naplnit papírové předpoklady v portugalské nejvyšší soutěži, jelikož díky dvěma trefám v prvním poločase porazila houževnatou Vizelu nejtěsnějším poměrem 2:1. Obhájce mistrovského titulu tak po úvodní překvapivé porážce s vedoucí Boavistou (2:3) vyhrál v Primeira Lize počtvrté za sebou a v tabulce je čtvrtý.

Vizela po první výhře v sezóně přivítá Benficu

FC Vizela i po reprezentační pauze pokračuje v boji s nemilosrdným ligovým losem a v 5. kole Ligy Portugal nastupuje proti dalšímu silnému soupeři. Tentokrát to je obhájce titulu Benfica, která se po nešťastném úvodu sezóny rozstřílela.

Benfica nedala šanci oslabené Vitórii a díky skvělému prvnímu poločasu ji přehrála jasně 4:0

Obhájce mistrovského titulu z Lisabonu sice vstoupil do portugalské nejvyšší soutěže porážkou v Portu s místní Boavistou (2:3), od té doby ale zaznamenal dvě výhry a nyní nedal šanci ani doposud stoprocentnímu vyzyvateli z Guimarãese. Všechny čtyři své góly stihl nasázet během úvodních šestačtyřiceti minut, k dalšímu tříbodovému zisku mu výrazně pomohlo brzké vyloučení Joãa Mendese.

Benfica hostí zatím bezchybného lídra Vitórii

Na závěr sobotní programu 4. kola Ligy Portugal přivítá obhájce titulu Benfica momentálního lídra ligy Vitórii Guimarães. Zatímco domácí odešli hned v prvním kole ze hřiště bez bodů, hostující celek je v lize stoprocentní a vyhřívá se na čele tabulky.

Gil Vicente bojovalo, ale tři body si z jeho hřiště odnáší Benfica

Fotbalisté Benficy nedopustili další venkovní zaváhání a po dramatickém průběhu si odváží z půdy Gil Vicente tři body za vítězství 3:2. Hosté šli do vedení v prvním poločase po Di Maríově penaltě, v druhém poločase pak oba týmy vstřelily po dvou gólech, přičemž Musova trefa v první minutě nastaveného času byla rozhodující.

Benfica se po úvodní ligové výhře představí na půdě Gil Vicente

Na sever Portugalska vycestují v rámci 3. kola Ligy Portugal obhájci titulu z Benficy, kteří se představí v Barcelos proti tamnímu Gil Vicente. Benfica po prohře v úvodním kole ovládla další zápas a bude na něj chtít navázat i proti Gil Vicente, které naopak po úvodní výhře okusilo také první porážku v nové sezóně.

Benfica si doma poradila s nováčkem a napravila zaváhání z prvního kola

Fotbalisté Benficy dali zapomenout na nevydařené první kolo, ve kterém nebodovali, a v prvním utkání na domácím stadiónu udolali nováčka Estrela Amadora 2:0. Favorit utkání se ale dlouho trápil a o svém vítězství rozhodl až v poslední desetiminutovce góly Tengstedta a Silvy.

Jurásek laboruje s kotníkem, vynechá zářijový reprezentační sraz

Česká reprezentace se musí v zářijových zápasech obejít bez obránce Davida Juráska. Třiadvacetiletý hráč si před týdnem při debutu v portugalské lize v dresu Benfiky Lisabon poranil kotník a bude mimo hru tři až čtyři týdny. Trenér Benfiky Roger Schmidt to řekl novinářům před dnešním zápasem 2. kola proti Amadoře.

Benfica bude proti nováčkovi napravovat blamáž z prvního kola

Už druhé lisabonské derby v tomto kole nabídne duel mezi domácím mistrem ligy Benficou a hostujícím nováčkem Estrela da Amadora. Oba soupeři v úvodním kole nebodovali a chtějí si před svými fanoušky napravit reputaci. Jednoznačným favoritem je však domácí tým.

Benfica hned na úvod zaváhala a z Porta senzačně odjíždí s prázdnou

Benfica jako obhájce mistrovského titulu sehrála velmi divoký duel v Portu s místní Boavistou a vstup do nového ročníku nakonec nezvládla, protože utrpěla porážku v poměru 2:3. V nedělní dohrávce 1. kola sice hned dvakrát vedla o jednu branku, jenže v dlouhém sedmnáctiminutovém nastavení dvakrát inkasovala a zaznamenala tedy první nečekanou ztrátu. Duel navíc okořenily dvě červené karty po jedné na každé straně. V dresu lisabonského giganta si odbyl svou ligovou premiéru český obránce David Jurásek.

Benfica po úspěchu v Superpoháru bude chtít zvládnout i vstup do ligové sezóny na půdě Boavisty

Benfica v loňském ročníku usedla po čtyřech letech na portugalský trůn a letos určitě hodlá mistrovský titul obhájit. Do tohoto ročníku vstoupila lukrativním duelem v Superpoháru s největším konkurentem z Porta a nakonec ho ovládla po výsledku 2:0, do sbírky přidala tuto trofej taktéž po čtyřech letech. Nyní jí čeká ligová premiéra na půdě jiného týmu z Porta Boavisty a nic jednoduchého ji čekat nemusí.

Ještě jedna posila pro Benficu, Arthur Cabral má být náhradou za Ramose

Goncalo Ramos patřil loni ke klíčovým prvkům ofenzívy Benficy, přestěhoval se ovšem do PSG. Do této chvíle neměl lisabonský celek žádnou náhradu, věří však, že jí našel v podobě Arthura Cabrala. A jen krátce poté, co klub oznámil příchod brankáře Anatolije Trubina, se hlásil v portugalské metropoli brazilský útočník. Fiorentina má inkasovat 20 miliónů eur.