SL Benfica Portugalsko - SL Benfica - Zprávy

Benfica zažila v Baskicku hororový úvod a ve skupině končí, tah se stopery se jí nevyplatil

Real Sociedad zvítězil ve čtvrtém kole skupiny D Ligy mistrů nad Benfikou 3:1. K první domácí výhře mezi evropskou elitou od roku 2003 modrobílí rázně nakročili již v úvodní půlhodině, během níž se třikrát gólově prosadili. Dokonale tak využili nesehranosti hostující defenzivy, která nastoupila netypicky se třemi stopery v základní sestavě. Krátce po tomto nepovedeném úseku se na hřiště v dresu "Orlů" dostal český reprezentant David Jurásek, ani on však definitivu jejich vyřazení z milionářské soutěže neodvrátil.

Benfica by ráda poprvé bodovala na půdě rozjetého Realu Sociedad

Skupina D letošního ročníku hlavní fáze Ligy mistrů se zatím nevyvíjí podle papírových předpokladů, vzhledem k jejímu průběhu teď bude považován za mírného favorita španělský celek. Ten totiž ve třech duelech vybojoval solidních sedm bodů a nachází se v čele o skóre před druhým Interem, naopak lisabonský tým překvapivě prohrál všechny tří zápasy a bude mít velké problémy s tím, aby vůbec zůstal v evropských pohárech i pro jarní část.

Benfica potvrdila roli favorita a z Chavesu si odváží tři body

Zlepšený výkon v druhém poločase zajistil Benfice výhru na půdě GD Chaves. Tým Rogera Schmidta se v obměněné sestavě i nové formaci v úvodní půli trápil, po změně stran ale díky gólu Aursnese a Mária z penalty vybojoval povinnou výhru.

Benfica budě na půdě Chavesu napravovat zaváhání z minulého kola

Lisabonská Benfica v letošním ročníku Ligy Portugal zatím kouká na záda svého městského rivala Sportingu. Po nečekané remíze v minulém kole potřebuje naplno bodovat. Úkol by to měl zdánlivě jednoduchý, neboť jede na půdu trápícího se Chavesu.

Benfica po výbuchu v Lize mistrů nezvládla ani ligový zápas s Casa Pia

Obhájce mistrovského titulu z Lisabonu se v tuto chvíli poměrně trápí, jelikož po úterním neúspěchu v Lize mistrů se španělským Realem Sociedad (0:1) nezískal ve skupině D jediný bod a k tomu ani jednou neskóroval, teď navíc selhal i na ligové scéně. S podceňovaným Casa Pia totiž neudržel těsný náskok a remíza 1:1 je pro něj velkým zklamáním - v tabulce se sice dostal do vedení s dvaadvaceti body, ale jeho městský rival Sporting má na kontě stejný počet bodů a disponuje jedním duelem k dobru.

Benfica si po dalším neúspěchu v Lize mistrů potřebuje napravit proti Casa Pia reputaci

Krásně se vyvíjející pohádka úspěšné Benficy pod německým trenérem Rogerem Schmidtem došla k prvním zvratům a fanoušci nespokojení s výkony týmu v Lize mistrů, očekávají zlepšení. To by se mělo dostavit už v domácím utkání s dalším lisabonským týmem Casa Pia, ve kterém je domácí Benfica jasným favoritem.

Real Sociedad se činil i v Lisabonu. Trojice exslávistů Orlům k rozletu nepomohla

Real Sociedad zvítězil na půdě Benfiky Lisabon ve třetím kole Ligy mistrů 1:0, a dotáhl se tak se sedmi body na Inter na čelo skupiny D. Zápas, který dlouho trpěl na střeleckou nemohoucnost, rozhodl po bezbrankové první půli v 63. minutě Brais Méndez. Jeho trefa přikovala Orly, v jejichž základní sestavě nastoupil po boku dvou bývalých slávistů i český reprezentant David Jurásek, na dno tabulky.

Benfica proti Realu Sociedad touží po první výhře ve skupině

Lisabonská Benfica po dvou prohrách v úvodních zápasech základní skupiny Ligy mistrů potřebuje naplno bodovat. Šanci nyní má na domácím stadiónu proti Realu Sociedad, který má za sebou výrazně lepší vstup do soutěže, kterou hraje po dlouhých deseti letech.

Stoper Silva vystřelil v nastaveném čase výhru Benficy v Estorilu

Benfica po další ztrátě v Lize mistrů byla velmi blízko k špatnému výsledku i na ligové scéně. Dlouhotrvající bezbrankový stav v zápase v Estorilu ale protrhl vetřetí minutě nastaveného času stoper Antonio Silva. A nakonec zajistil svému týmu tříbodový zisk.

Benficu po dvou těžkých zápasech čeká rutina v Estorilu

Obhájce titulu Benfica od zaváhání v prvním kole pokračuje v ligovém putování vítězně a rád by tento trend udržel i v následujícím kole. Na první pohled by to neměl být složitý úkol, neboť hraje na půdě předposledního Estorilu.

Staří známí si gólové hody nezopakovali. Obrana Benfiky na San Siru propustila jediný gól

Fotbalisté Interu porazili ve druhém kole skupiny D Ligy mistrů na domácí půdě Benfiku 1:0. Duel dvou týmů, jejichž loňské čtvrtfinále nabídlo ve dvou zápasech hned osm branek, byl tentokrát na góly chudší. Jedinou přesnou trefu zápasu obstaral v 62. minutě Marcus Thuram, jemuž míč naservíroval Denzel Dumfries, jenž po celý zápas podporoval místy skomírající útok Nerazzurri. Prohru portugalského celku neodvrátil ani David Jurásek, který nastoupil na plac v 80. minutě.

Benfica přijede do Milána srovnat s Interem účty za minulý rok

Jen po pár měsících se do sebe týmy Interu a Benfiky pustí znovu, tentokrát v rámci základní skupiny D. Portugalská strana bude mít domácímu týmu za loňskou sezonu co vracet, ale Inter letos podává ještě stabilnější výkony. Doma se mu navíc tradičně daří, na což bude chtít navázat i v úterý večer.

Benfica v nezáživném Clássicu využila početní výhody a jde do čela soutěže

Benfica v nezáživném utkání ovlivněném brzkou červenou kartou udolala svého úhlavního rivala FC Porto 1:0 a jde do čela ligové tabulky. O jediný gól zápasu se postaral v druhém poločase největší ofenzivní tahoun domácího celku Ángel Di María.

První ligové Clássico je tady: Benfica hostí Porto

Nejsledovanější souboj nejvyšší portugalské soutěže přichází na program v jejím 7. kole. Obhájce titulu SL Benfica přivítá svého odvěkého rivala FC Porto ve svém stánku Estádio da Luz a fanoušci na beznadějně vyprodaném stadiónu budou očekávat výhru domácího celku.

Benfica po skvělém začátku přehrála Portimonense a připsala si tak na konto pátou ligovou výhru v sezóně

Obhájce portugalského titulu má za sebou neúspěšný vstup do základní skupiny Ligy mistrů, jelikož doma senzačně nestačil na rakouského vyzyvatele Red Bull Salzburg (0:2), ovšem nyní si spravil chuť na půdě podceňovaného Portimonense a hlavně díky dvěma trefám během úvodních sedmnácti minut zvítězil po výsledku 3:1. V tabulce mu tak prozatím patří druhé místo se ziskem patnácti bodů, za vedoucím Portem znovu zaostává o jediný bod.