Sparta Rotterdam Nizozemsko - Sparta Rotterdam - Zprávy

Preview: Sparta Rotterdam - SBV Vitesse

Hráči Sparty mají před sebou po minulém víkendu opět velmi obtížnou zkoušku, v domácím prostředí totiž přivítají favorizovaný Arnhem. Minule se utkali v rotterdamském derby s mnohem slavnějším Feyenoordem a nakonec utrpěli obrovský debakl 1:6. Naopak hosté dokázali přerušit nelichotivou bilanci šesti utkání bez vítězství, když si v domácím prostředí poradili se Zwolle po výsledku 3:1.

Feyenoord Rotterdam - Sparta Rotterdam 6:1

Rotterdamské derby naprosto ovládl domácí favorit, který svého protivníka deklasoval po výsledku 6:1 a se šestatřiceti body se udržel na vedoucí pozici o skóre před dotírajícím Ajaxem. Domácí favorit byl při chuti v celém průběhu a výrazně si tak zvedl střelecké sebevědomí před důležitým čtvrtečním zápasem Evropské ligy s tureckým Fenerbahce, proti kterému potřebuje zvítězit. Sparta je po vysoké prohře na desáté pozici se sedmnácti body.

Preview: Feyenoord Rotterdam - Sparta Rotterdam

Fotbalisté Feyenoordu působí v poslední době jako vyhaslý pramínek, fantastický vstup do soutěže je pomalu zapomenut a sebevědomý výběr se musí vrátit zpět do reality. Momentálně stále vládne nizozemské nejvyšší soutěži, ovšem po předchozím zaváhání je s třiatřiceti body jen o skóre před Ajaxem. Ve čtvrtek ho čeká rozhodující duel o postup do jarní fáze EL s tureckým Fenerbahce, v neděli se bude muset připravit na pikantní rotterdamské derby.

Sparta Rotterdam - Roda JC 2:2

Hráči Sparty Rotterdam nedokázali potvrdit úlohu mírného favorita proti Rodě Kerkrade a získali pouze bod po remíze 2:2. Hosté naopak zaznamenali již svůj čtvrtý nerozhodný výsledek v řadě za sebou a celkově v sezóně remizovali poosmé, s touto bilancí suverénně vládnou celé Eredivisii. Domácí výběr je v tabulce na osmé pozici se sedmnácti body, hosté se po delší době dostali z posledního místa a jsou sedmnáctí s jedenácti body před Go Ahead.

Preview: Sparta Rotterdam - Roda JC

Fotbalisté Rody Kerkrade v dosavadních třinácti zápasech prohráli pětkrát, což rozhodně není až zase tak tristní bilance, jenomže na druhou stranu zaznamenali pouze jedno vítězství, a proto se stále nacházejí na poslední osmnácté pozici s deseti body. Pokud dokážou v nedělním poledním duelu bodovat s nováčkem soutěže ze Sparty Rotterdam, tak se po delší době dostanou ze samého dna Eredivisie. Sparta je momentálně devátá se šestnácti body.

SBV Excelsior - Sparta Rotterdam 3:2

Fotbalisté Excelsioru dokázali v rotterdamském derby zdolat nováčka ze Sparty Rotterdam a přerušili tak svou nelichotivou sérii sedmi porážek v řadě za sebou. V překvapivě ofenzivním střetnutí přehráli soupeře 3:2 a tabulkou poskočili na třináctou pozici se třinácti body. Sparta má o tři body více a je devátá. Hosté se sice dostali do vedení, ovšem domácí ještě do poločasu vývoj otočili, a nakonec se mohli radovat z velmi cenných tří bodů.

Preview: SBV Excelsior - Sparta Rotterdam

Hráči Excelsioru po slušném vstupu do nového ročníku momentálně strádají, kvůli šesti ligovým porážkám v řadě za sebou klesli v tabulce až na šestnáctou barážovou pozici s deseti body a reprezentační přestávka jim tak jistě přišla vhod. Nyní se svou mizérii pokusí napravit v domácím prostředí proti nováčkovi ze Sparty Rotterdam, která si naopak vede nad očekávání. Po dvanácti odehraných kolech je na sedmé pozici se šestnácti body.

Sparta Rotterdam - SC Heerenveen 3:1

Nováček ze Sparty Rotterdam dokázal v domácím prostředí zcela zaskočit vysoce favorizovaný Heerenveen a po výhře 3:1 uštědřil soupeři první porážku po devíti ligových kolech. Domácí sice velmi záhy prohrávali, ovšem během necelých pěti minut vývoj otočili a poté ve druhém dějství svůj náskok pojistili. V tabulce Eredivisie prozatím poskočili na sedmou příčku se šestnácti body před Vitesse.

Preview: Sparta Rotterdam - SC Heerenveen

Sparta Rotterdam si v nováčkovské sezóně vede velice slušně a se třinácti body se nachází na solidním devátém místě, nyní se v domácím prostředí pokusí překvapit rozjetý Heerenveen. Ten je v Eredivisii na čtvrté pozici s dvaadvaceti body a drží šňůru osmi ligových duelů bez porážky. Rotterdamský celek tak za favorita považován nebude, ovšem při případném úspěchu v páteční předehrávce se může posunout i o dvě příčky vzhůru.

Heracles Almelo - Sparta Rotterdam 2:2

Heracles Almelo nedokázalo ukončit svou mizernou sérii a vítězství nezaznamenalo ani proti Spartě Rotterdam, se kterou se rozešlo smírně v poměru 2:2. Na konto si připsalo již svůj šestý nerozhodný výsledek v tomto ročníku a doposud tedy vybojovalo jedinou výhru. V tabulce Eredivisie je na patnácté pozici s devíti body. Rotterdamský výběr posbíral o čtyři body více a nachází se ve středu tabulky, konkrétně na devátém místě.

Preview: Heracles Almelo - Sparta Rotterdam

Fotbalisté Heracles by se rádi pohybovali v horních patrech tabulky a bojovali o evropské poháry, nicméně realita je jiná. Almelo doposud získalo osm bodů, v deseti střetnutích pouze jednou zvítězilo a v tabulce se nachází až na patnáctém místě. Nyní bude v domácím prostředí plnit úlohu mírného favorita proti nováčkovi ze Sparty Rotterdam, který je s dvanácti body v klidném středu tabulky na deváté pozici.

PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1:0

Byla to opravdu pořádná dřina, nakonec se však PSV po čtyřech zápasech bez vítězství konečně dočkal a i nadále v Eredivisie udržuje kontakt s alespoň druhým Ajaxem. Sparta neodehrála na Philips Stadionu vyloženě špatné utkání, nakonec však o jejím neúspěchu rozhodl jedinou trefou Bart Ramselaar pouhých dvanáct minut před koncem.

Preview: PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam

Už od konce září nezaznamenal PSV napříč všemi soutěžemi žádné vítězství. A především v Eredivisie si situaci opravdu pořádně zkomplikoval. Copak o to, že před reprezentační přestávkou remizoval na půdě rozjetého Heerenveenu. Poslední nerozhodný výsledek s Heraclesem byl větší průšvih. Něco obdobného si proti Spartě Rotterdam prostě nemůže dovolit.

Sparta Rotterdam - Willem II 2:2

Fotbalisté Tilburgu nedokázali dosáhnout na své druhé vítězství v soutěži i přesto, že na půdě konkurenční Sparty Rotterdam vedli v polovině druhého poločasu už o dvě branky. Domácí výběr totiž vyrovnal na konečných 2:2 v poslední minutě zápasu a vybojoval cenný bod. V tabulce Eredivisie se nachází na osmé pozici s dvanácti body a stále může být spokojen. Hosté posbírali sedm bodů a momentálně jsou na patnáctém místě.

Preview: Sparta Rotterdam - Willem II

Fotbalisté Sparty Rotetrdam budou plnit úlohu mírného favorita, v domácím prostředí přivítají konkurenční Tilburg. Nováček soutěže v dosavadních osmi kolech posbíral velmi solidních jedenáct bodů a nachází se na osmé pozici. Willem jich naopak má hned o pět méně a patří mu až šestnáctá barážová příčka. Hosté dokázali zvítězit jen jednou a nyní určitě chtějí tuto nelichotivou bilanci vylepšit právě v Rotterdamu.