SBV Excelsior Nizozemsko - SBV Excelsior - Zprávy

Preview: SBV Excelsior - SBV Vitesse

Excelsior se letos v Eredivisii hodně trápí, v šesti duelech získal pouze jeden bod a vypadá to, že v žádném případě nebude hrát v horní polovině tabulky. Loni se díky skvělému závěru málem vyhnul baráži, nakonec o skóre zaostal právě za nedělním soupeřem a proto musel o svou prvoligovou příslušnost bojovat. A nakonec se mu to povedlo, letos se tak opět pokouší zachránit. Nyní to ale vypadá, že to bude o mnohem těžší.

FC Groningen - SBV Excelsior 2:0

Fotbalistům Groningenu se sice letos nedaří zrovna podle představ, ovšem nyní dokázali podruhé v sezóně vyhrát proti Excelsioru, který se letos vskutku trápí. V tuto chvíli má po šesti kolech na kontě pouhý jediný bod a nachází se suverénně na poslední pozici, na sedmnácté Venlo ztrácí dva body. Nyní inkasoval krátce před poločasem a hned po přestávce, opět nedokázal skórovat, a proto odjíždí s prázdnou.

Preview: FC Groningen - SBV Excelsior

Groningen má nyní po řadě nepřesvědčivých výkonů obrovskou šanci napravit si alespoň částečně svou reputaci. Do zápasu s Excelsiorem vstoupí jako velký favorit a půjde si pro povinné tři body.

SBV Excelsior - FC Utrecht 2:3

Fotbalisté Utrechtu dokázali v pátém kole svého soupeře přestřílet a i když se na třech bodech hodně nadřeli, nakonec jim pohodlně spadly do kapsy.

Preview: SBV Excelsior - FC Utrecht

Zajímavý duel bude k vidění na půdě domácího Excelsioru. Ten přivítá Utrecht.

PSV Eindhoven - SBV Excelsior 6:1

PSV Eindhoven si s chutí zastřílel také v Eredivisii, už ve čtvrtečním klání Evropské Ligy nadělil protivníkovi slušný nášup. Po úvodní remíze na půdě rakouského Riedu v domácím prostředí na Philips Stadium zazářil a přidělil protivníkovi hned pět branek. Pětibrankový rozdíl byl k vidění i v klání s Excelsiorem, ovšem tentokrát dal ještě o jednu trefu navíc. Tím tak stanovil své skóre v minulých dvou duelech na neuvěřitelných 11:1!

Preview: PSV Eindhoven - SBV Excelsior

Fotbalisté PSV zatím plní to, co se od nich očekává a po rozpačitějším začátku válí na plné čáře. Kromě úvodní prohry s Alkmaarem (1:3), dokázali s přehledem ovládnou další duely a proto v tuto chvíli slaví úspěchy. Po třech kolech mají na kontě šest bodů a na čelo tabulky nemají téměř žádnou ztrátu. Navíc ve čtvrtek oslavili postup do základních skupin Evropské Ligy a s chutí si k tomu zastříleli.

SBV Excelsior - BV De Graafschap 1:1

Fotbalisté Excelsioru dokázali konečně vsítit první branku a také získat úvodní bod celé sezóny. V souboji s loňským nováčkem z De Graafschapu to ale dlouho vypadalo, že se bude opakovat stejný scénář jako z předchozích dvou duelů. Domácí totiž dlouhou dobu nemohli vstřelit branku a od prvního poločasu prohrávali, tentokráte však zbraně nesložili a dokázali sedm minut před koncem vybojovat v novém ročníku důležitý bod.

Preview: SBV Excelsior - BV De Graafschap

Sobotní večer bude mít velký náboj pro oba celky, loňští nováčci totiž letos opět budou bojovat o záchranu a v žádném případě je nečeká lehká úloha. Excelsior loni skončil na šestnáctém místě a mohl být rád, že mu fantasticky vyšla baráž, ve které se naprosto s přehledem udržel. Nicméně letos Excelsior zatím nevsítil ani gól a tudíž nevybojoval jediný bod, De Graafschapu se to naopak v Utrechtu povedlo.

NEC Nijmegen - SBV Excelsior 2:0

Nijmegen potvrdil roli favorita a na domácí půdě nedovolil Excelsioru takřka nic a po konečném výsledku 2:0 se mohl radovat z prvního vítězství v letošní sezoně.

Preview: NEC Nijmegen - SBV Excelsior

Zachráněný Excelsior nezvládl vstup do nového ročníku a je po prvním kole bez bodu. Napravit to bude chtít ve druhém kole, ve kterém cestuje SBV na půdu ambiciózního Nijmegenu.

SBV Excelsior - Feyenoord Rotterdam 0:2

Fotbalisté Feyenoordu vstoupili do nového ročníku Eredivisie úspěšně a ukázali, že letos pod vedením nového kouče Ronalda Koemana to myslí s postupem do evropských pohárů opravdu vážně. O něco zkušenější celek než v loňském roce přidal po obrátce a v derby na stánku Excelsioru dokázal vsítit dvě branky. Nejprve skóroval po deseti minutách ve druhé půli, následně dvacet minut před závěrečným hvizdem mu pomohl vlastní gól.

Preview: SBV Excelsior - Feyenoord Rotterdam

Holandská Eredivisie je tady a hned úvodní předehrávka bude mít velký náboj. Loňský nováček z Excelsioru totiž před vlastními fanoušky přivítá konkurenční Feyenoord Rotterdam, kterému v minulém roce uštědřil porážku 3:2.

SBV Excelsior - Helmond Sport 4:2

Fotbalisté Excelsioru si s chutí zastříleli i v domácí odvetě a obhájili tak prvoligovou účast, zahrají si v nejvyšší soutěži podruhé za sebou. Po výprasku 5:1, který uštědřili třetímu celku druhé ligy Helmondu na jeho půdě, si s chutí zastříleli také před vlastními fanoušky a svého soka porazili podruhé.

Preview: SBV Excelsior - Helmond Sport

Asi málokdo ještě věří, že třetí celek tabulky z Helmondu dokáže něco udělat s dvouduelem o nejvyšší soutěž a zřejmě se tak bude dohrávat v poklidu bez větších emocí. Helmond navíc přišel o jeden důležitý článek a na stánku favorita to rozhodně nebude mít lehké. Všechno stojí proti outsiderovi, který si zřejmě bude muset ještě minimálně počkat rok na návrat mezi elitu po více jak pětadvaceti letech strávených v nižší soutěži.