RKC Waalwijk Nizozemsko - RKC Waalwijk - Zprávy

Další články

Waalwijk přivítá přímého souseda z tabulky, Nijmegen je jen o bod pozadu

Waalwijk a Nijmegen jsou letos ve velké pohodě. Ani jeden z nich určitě není blízko pásmu sestupu, ba naopak oba celky usilují o play-off o evropské poháry. V tabulce je před sobotním programem dělil jeden bod, nutno však podotknout, že domácí mají ještě jeden mač k dobru. Vzájemný souboj by mohl hodně napovědět, jak moc si mohou věřit na pohárovou Evropu.

Go Ahead by rádo zapomnělo na porážku s Cambuurem proti sebevědomému Waalwijku

Go Ahead v současnosti nezažívá úplně ty nejlepší časy, i přesto se nachází v blízkosti poklidného středu tabulky a v tuto chvíli nemusí řešit starosti spojené se záchranou. V dosavadním průběhu posbíralo šestadvacet bodů a nachází se na přijatelném dvanáctém místě, za devátým Heerenveenem zaostává o bodů pět. Teď přivítá ambiciózní Waalwijk, který je na tom ještě o něco lépe a patří mu solidní osmá příčka s jednatřiceti body.

PSV zlomilo kouzlo Waalwijku a upevnilo si čtvrté místo tabulky

PSV se po horším období opět dostává do dobré formy, na ligové scéně totiž dokázalo zvládnout i třetí zápas v řadě, když si přivezlo všechny tři body z půdy rozjetého Waalwijku. Po vypadnutí z play-off o osmifinále Evropské ligy se může plně koncentrovat na domácí scénu a to mu evidentně prospívá, jelikož ve čtvrtek navíc postoupilo do semifinále národního poháru po výhře 3:1 nad druholigovým Den Haagem.

PSV se pokusí přiblížit k nejlepšímu triu na stadionu rozjetého Waalwijku

PSV bylo nedávno vyřazeno z play-off o osmifinále Evropské ligy a nyní se tak může plně koncentrovat na domácí scénu. V tuto chvíli se ještě vyrovnává s velmi náročným programem, neboť ve čtvrtek sehrálo čtvrtfinále národního poháru s druholigovým Den Haagem a po výhře 3:1 postoupilo do semifinále. V ligové tabulce mu patří čtvrté místo se šestačtyřiceti body a za vedoucím Feyenoordem zaostává o bodů šest.

Heerenveen prohlubuje krizi, další blamáž zaznamenal s rozjetým Waalwijkem

Heerenveenu se poslední dobou vůbec nedaří, jelikož z předchozích šesti zápasů získal jen šest bodů, a nyní i přes nadějný začátek utrpěl potupnou porážku 1:4 s podceňovaným Waalwijkem. Přitom ještě krátce po hodině hry vedl, jenže poté během pouhé půlhodiny inkasoval hned čtyřikrát a tabulkou se propadl na desáté místo s třiceti body. Naopak RKC potvrdilo výbornou formu a svého sobotního rivala předskočilo, s dvaatřiceti body je momentálně osmé.

Heerenveen míní navázat na výhru z derby, doma přivítá těžko porazitelný Waalwijk

Před týdnem Heerenveen konečně utnul svou šňůru čtyř porážek v řadě. A učinil tak v možná tom nejdůležitějším klání, tedy co se týče fanouškovského pohledu, vůbec. Tři body totiž na své konto zapsal ve Fríském derby na půdě Cambuuru, a zase se tak přiblížil první sedmičce v tabulce, jež zajišťuje posezónní play-off o evropské poháry. Teď změří síly s Waalwijkem.

Waalwijk díky skvělému závěru zlomil kouzlo Fortuny a posunul se do horní poloviny Eredivisie

Celek ze Sittardu nedokázal navázat na skvělou aktuální formu a po deseti získaných bodech ve čtyřech předchozích střetnutích prohrál, když v páteční předehrávce 22. kola neudržel vedení ve Waalwijku, a kvůli třem inkasovaným trefám v závěrečných dvaceti minutách musel skousnout porážku 1:3. V tabulce tedy klesl na desáté místo se šestadvaceti body, naopak RKC má na kontě o tři body více. A vyhouplo se na velmi solidní osmou pozici.

Fortuna se pokusí zopakovat skvělou formu proti nevyzpytatelnému Waalwijku

Celek ze Sittardu měl letos velmi špatný vstup do nového ročníku a poté se dlouhou dobu nacházel v sestupovém pásmu, ovšem v předchozích čtyřech zápasech vybojoval velmi solidních deset bodů a rázem se vyhoupl do klidného středu tabulky na desáté místo se ziskem šestadvaceti bodů. Teď bude hájit dobré rozpoložení ve Waalwijku, kterému se taktéž celkem daří a se stejným počtem šestadvaceti bodů je devátý díky lepšímu skóre.

Heitingův domácí debut dopadl dobře: Waalwijk slušně vzdoroval, ale s Ajaxem padl

Vůbec poprvé se před vlastními fanoušky ukázal trenér John Heitinga, jenž se teprve nedávno ujal kormidla po Alfredovi Schreuderovi napevno. Jeho mužstvo každopádně nepodstoupilo vůbec jednoduchý mač, byť se radovalo z očekávaného zisku tří bodů. Waalwijk dokonce po prvním poločase svého rivala porazil, druhé dějství již ovšem poté daleko lépe vyšlo Ajaxu.

Heitingova domácí premiéra: Ajax vyzve slušně se prezentující Waalwijk

Ajaxu zatím příchod kouče Johna Heitingy prospívá. Někdo by sice mohl namítnout, že jaksi nebylo nijak složité porazit v Eredivisie výběry Excelsioru a Cambuuru, usilující především o záchranu. Avšak de Godenzonen naposledy dokázali skolit v Nizozemském poháru podstatně těžšího soupeře. A na těsnou výhru na půdě Twente budou chtít teď navázat proti Waalwijku.

Excelsior s Waalwijkem své šance neproměnili a body si tedy rozdělili

Excelsior po dvou předchozích porážkách na ligové scéně potřeboval zabrat proti konkurenčnímu Waalwijku, ovšem gólově se prosadit nedokázal a získal tak pouze bod za bezbrankovou remízu. Rotterdamský celek se v tabulce momentálně nachází na třináctém místě s dvaceti body. RKC naopak nenavázalo na předchozí dvě výhry, v Eredivisii však neprohrálo už čtyřikrát v řadě a patří mu solidní devátá pozice se šestadvaceti body.

Tápající Excelsior by rád zastavil dobře naladěný Waalwijk

Rotterdamský Excelsior se vrátil do nejvyšší nizozemské soutěže po třech letech strávených ve druhé lize, a jeho hlavním úkolem je tedy záchrana. Momentálně na tom není úplně zle, na druhou stranu rozhodně nemá žádnou jistotu. V dosavadních devatenácti zápasech získal devatenáct bodů a patří mu čtrnácté místo, před šestnáctou barážovou příčkou Emmenu drží nicotný čtyřbodový náskok. Nyní přivítá rozjetý Waalwijk.

Dohrávku 17. kola zvládl Waalwijk, rázem se vyhoupl do horní poloviny tabulky

Waalwijk v dohrávce 17. kola Eredivisie potvrdil lepšící se formu a díky dvěma trefám v závěrečné dvacetiminutovce přehrál konkurenční Go Ahead po výsledku 3:1. Z posledních tří ligových duelů tak vybojoval solidních sedm bodů a posunul se na deváté místo s devětadvaceti body. Naopak celek z Deventeru prohrál již potřetí za sebou a zůstává dvanáctý s devatenácti body.

Waalwijk se v odloženém duelu 17. kola utká s konkurenčním Go Ahead Eagles

Nizozemská liga na konci své první poloviny sezóny musela odložit jeden duel kvůli hustému sněžení a nezpůsobilé hrací ploše ve Waalwijku, dohrávka 17. kola tak bude na programu první únorový den roku 2023. Waalwijk si v tuto chvíli nevede úplně špatně a patří mu desáté místo s dvaadvaceti body. Nyní se pokusí vyzrát na Go Ahead, které prohrálo v nizozemské nejvyšší soutěži dvakrát za sebou a nachází se na dvanácté příčce s devatenácti body.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele