AFC Ajax Nizozemsko - AFC Ajax - Zprávy

Ajax cestuje do Deventeru. Potvrdí hráči Go Ahead Eagles stabilitu v domácím prostředí?

Těžké chvíle prožíval Ajax na podzim. A když se zdálo, že slavný nizozemský velikán bude stoupat tabulkou Eredivisie směle kupředu od té doby, co trenérské kormidlo převzal John van 't Schip, přišla na řadu tvrdá rána v Nizozemském poháru. Vánoční svátky přišly hostům jistě vhod. Na půdě Go Ahead Eagles se teď ukáže, jak dobře si de Godenzonen odpočinuli.

Ajax po potupném vyřazení umlčel své sítě. V kantýně amatérů z Herculesu se slavilo

Ajax zakončil bídný rok 2023 blamáží. Ve čtvrtek večer podlehl amatérskému týmu Hercules Utrecht 2:3 v domácí pohárové soutěži. Po ostudné prohře navíc nepřišla vůči fanouškům ze strany týmu žádná reakce. Sociální sítě slavného klubu se kromě oznámení výsledku rozhodly mlčet.

Ajax prohospodařil se Zwolle dvoubrankový náskok a získal tak pouze bod

Amsterdamský gigant po pohárovém úspěchu s řeckým týmem AEK nakonec nezakončil úspěšně derniéru tohoto kalendářního roku, jelikož i přes dvě úvodní trefy kanonýra Briana Brobbeyho nenaplnil papírové předpoklady proti nováčkovi ze Zwolle a kvůli dvěma inkasovaným gólům z kopačky německého forvarda Lennarta Thye se s ním rozešel smírně v poměru 2:2. Nepříliš povedenou podzimní část Eredivisie tedy zakončil až na pátém místě s pětadvaceti body.

Ajax si musí proti Zwolle poradit bez van 't Schipa. Je na svatbě syna v Austrálii

Ajax čekají poslední dvě představení tohoto kalendářního roku. Nejprve završí své působení v Eredisivie proti Zwolle, pak ještě bude potvrzovat roli jasného favorita v KNVB Bekeru. A pochopitelně že hlavním cílem je potvrdit lepšící se formu. V obou duelech každopádně na lavičce nebude přítomný jeden z důležitých strůjců dosavadního progresu John van 't Schip.

Ajax se zuby nehty udržel v pohárech. AEK o finále hrané na jeho stadionu nezabojuje

Závěrečné utkání skupiny B Evropské ligy zvládl lépe Ajax, který v domácím prostředí porazil AEK 3:1. Nizozemci nakročili k vítězství už v páté minutě, kdy se hlavou trefil celkově dvougólový Chuba Akpom. Hosté se sice zanedlouho dočkali vyrovnání, už ve 20. minutě však překlopil skóre zpět na stranu týmu z Amsterdamu Kenneth Taylor, jehož vítězná trefa znamenala posun de Godenzonen na třetí příčku tabulky právě na úkor řeckého celku. Ten klíčový zápas nezvládl, a nezahraje si tak ani Konferenční ligu, jejíž finále se koná právě na stadionu mužstva z jihoevropské metropole.

Ajax je nad propastí, k udržení se v evropských pohárech potřebuje zdolat AEK

Věhlasný Ajax prožil jeden z nejhorších vstupů do nové sezony v historii, ovšem po odchodu nepříliš úspěšného trenéra Mauriceho Steijna a příchodu "dočasného" kouče Johna van 't Schipa přeci jen stabilizoval výkonnost alespoň v Eredivisii a nyní se pokusí zachránit situaci i na evropské scéně. Amsterdamský klub totiž v dosavadních pěti zápasech ani jednou nevyhrál a s pouhými dvěma body je úplně poslední čtvrtý.

Ajax těsně udolal i konkurenční Spartu a v Eredivisii poskočil už na páté místo

Ajax před klíčovým střetnutím v Evropské lize zvládl díky skvělému prvnímu poločasu duel 15. kola nejvyšší nizozemské soutěže s rotterdamskou Spartou a po vítězství 2:1 aktuálně poskočil na pátou pozici ligové tabulky se čtyřiadvaceti body, přičemž se čtvrtým Twente i třetím AZ zaostává o bodů devět. Hostující celek naopak nenavázal na minulý úspěch s Heraclesem (1:0) a stále mu tedy náleží sedmá příčka s jednadvaceti body.

Ajax se před důležitým zápasem v Evropské lize představí proti ambiciózní Spartě

Nizozemský suverén poslední dekády Ajax zažil jeden z nejhorších vstupů do sezony ve své historii a vedení klubu se tak rozhodlo udělat změny v realizačním týmu, po příchodu "prozatímního" kouče Johna van 't Schipa se hráčům najednou začalo dařit a ti teď mají ve zbytku tohoto roku dva úkoly - vyhrát oba zbývající duely na ligové scéně a také si zajistit pokračování v evropských pohárech pro jarní část.

Dohrávaný duel změnu nepřinesl, Ajax na půdě Waalwijku udržel zářijové vedení

Byla to nepříjemná událost, jež se dotkla nejen Eredivisie. Před několika týdny se totiž klání ve Waalwijku nedohrálo, protože se Brian Brobbey srazil s brankářem Etiennem Vaessenem. A ten nakonec musel být odvezen do nemocnice. Řídící orgány soutěže následně nařídily, aby se zbývající minuty dohrály v prosinci. Skóre se přitom během krátké doby již nepohnulo.

Ajax se ve zbytku utkání s Waalwijkem pokusí udržet těsné vedení

Duel 7. kola mezi Waalwijkem a Ajaxem nebyl dohrán v původním termínu koncem září kvůli ostrému střetu hostujícího útočníka Briana Brobbeyho s domácím brankářem Etiennem Vaessenem, který ležel na trávníku v bezvědomí a nakonec musel být několik minut oživován. Rozhodčí Van Boekel tak zápas pochopitelně předčasně ukončil, a ten nyní o více jak dva měsíce později znovu začne úderem 84. minuty.

Ajax po smolné porážce v EL s Marseille vyzrál v lize na houževnatý Nijmegen

Ajax se zatím v jedné ze svých nejhorších sezon historie postupně dostává do formy, a i když v dosavadních pěti zápasech skupinové fáze Evropské ligy ještě ani jednou nevyhrál, tak v Eredivisii se přeci jen blýská na lepší časy. Teď v Nijmegenu dokázal uspět po výsledku 2:1 a v nejvyšší nizozemské soutěži vybojoval třináct bodů z posledních pěti utkání, díky nimž se rázem vyhoupl na osmé místo s osmnácti body.

Ajax chce v Eredivisie pokračovat ve zlepšených výkonech, teď zavítá do Nijmegenu

Ajax v konkurenci Brightonu a Marseille neměl v Evropské lize nárok. A v posledním klání proti AEK se popere pouze o to, zda nebude působit alespoň v jarní fázi Konferenční ligy. Je ovšem pravda, že amsterdamský gigant by svou pozornost spíše měl soustředit především na Eredivisie a na nynější mač s Nijmegenem. Tam je totiž situace daleko, daleko zbabranější.

Akrobat Aubameyang ozdobil hattrick nůžkami. Strhující přestřelku ovládla Marseille

Fotbalisté Marseille porazili v pátém kole skupiny B Evropské ligy na domácí půdě Ajax 4:3. Strhující bitva na Stade Vélodrome nabídla divákům čtyři přesné zásahy už v první půli, když dvakrát bleskově negoval náskok domácích Brian Brobbey. Rozuzlení tohoto spektáklu ale přišlo až po změně stran, kdy po akrobatickém zásahu nůžkami Pierra-Emericka Aubameyanga dokázal v 80. minutě potřetí srovnat Chuba Akpom. Gabonský útočník ovšem v nastavení z druhé proměněné penalty rozhodl o triumfu Olympioniků. Nizozemský celek bude v posledním kole bojovat o Konferenční ligu, naopak Francouzi si to rozdají s Brightonem o skupinové prvenství.

Ajax hodlá oživit naději na jarní část pohárů proti nevyzpytatelné Marseille

Nizozemský Ajax prožívá jednu z nejhorších sezon ve své historii - na ligové scéně už sice stabilizoval výkony a dere se tabulkou vzhůru, ovšem v Evropské lize se pokusí zachránit situaci ve dvou zbývajících duelech - ve čtyřech dosavadních utkáních totiž ani jednou nevyhrál a se ziskem dvou bodů je úplně poslední čtvrtý. Nyní tedy sehraje zápas naděje ve Francii s místní Marseille, která naopak náročné skupině B vévodí.

Ajax tentokráte dominoval a poslední Vitesse deklasoval 5:0

Ajax prožívá jednu z nejhorších sezon v historii, ovšem nyní po reprezentační přestávce konečné ukázal kvality a tápajícímu Vitesse nasázel hned pět branek, což je v tomto soutěžním ročníku jeho nejvyšší výhra. Amsterdamský gigant dominoval od samého začátku a všechny trefy dokázal nastřádat během sedmašedesáti minut, s patnácti získanými body se tak rázem vyhoupl na osmé místo tabulky.