VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Schwäbe v bráně Kolína čaroval. Bochum se po zahození tutovek musela spokojit s bodem

Kolín nad Rýnem urval v 11. kole Bundesligy po výsledku 1:1 na půdě Bochumi remízu a bodově se dotáhl na předposlední Union Berlín. Na gólovou trefu Lukase Daschnera z první půle odpověděl někdejší juniorský reprezentant Německa Davie Selke. Modrobílí mohli ztráty litovat o to víc, protože byli aktivnějším celkem a zahodili několik dobrých příležitostí, které skvělými zákroky vychytal Marvin Schwäbe. Bochum však i přes zaváhání natáhla sérii bez prohry proti Kozlům již na čtyři zápasy.

Bochum hodlá zadělat Kölnu na další nesnáze

Domácí získali z posledních dvou duelů čtyři body, díky čemuž se vyhoupli nad sestupové pásmo. Prodloužit sérii neporazitelnosti můžou s prozatím posledním Kölnem, který bude chtít odvrátit osmou porážku v sezoně.

Japonská zarputilost postrčila Bochum k první výhře. Darmstadt srazila rozhodnutí brankáře

Fotbalisté Bochumi v 10. kole Bundesligy vyhráli na hřišti Darmstadtu 2:1 a oslavili premiérový tříbodový zisk v ročníku. Úvodní zásah vstřelil útočník Takuma Asano, jenž nevzdal souboj o zdánlivě ztracený míč, předskočil chybně vyběhnutého brankáře a zamířil do odkryté sítě. Nejednalo se pro něj ale o jediný zásah, v 54. minutě totiž gólman Marcel Schuhen špatně rozehrál a následnou rychlou akci hostů zakončil Japonec na vzdálenější tyč. Snahy o vyrovnání pak v prvním střetnutí těchto týmů v nejvyšší soutěži od roku 1982 zkomplikoval domácím kapitán Fabian Holland, který se nechal vyloučit.

Další páteční záchranářská bitva. Jak dopadne souboj mezi Darmstadtem a Bochumí?

Po týdnu bude páteční předehrávka Bundesligy opět patřit týmům hrajícím o záchranu. Na stadionu Am Böllenfalltor budou obě mužstva napravovat zklamání z předešlého kola. Darmstadt chce odčinit debakl z Mnichova, Bochum zase hodlá zapomenout na promrhání vedení proti Mainzu.

Souboj ligových otloukánků vítěze nepoznal. Schlotterbeck se vyplatil z vlastního gólu

Fotbalisté Bochumi remizovali v devátém kole Bundesligy na vlastním stadionu s poslední Mohučí 2:2. Převahu domácích ze začátku zápasu přetavil v úvodní zásah z penaltového puntíku Kevin Stöger, jenž ještě před dvěma lety oblékal dres soupeře. Před hodinou hry ovšem Die Nullfünfter po nešťastném vlastním gólu Kevena Schlotterbecka srovnali. Německý stoper však své zaváhání stihl napravit v 82. minutě přesnou hlavičkou. V závěru ale domácí fanoušky rozesmutněl Tom Krauss, jenž na poslední chvíli zařídil dělbu bodů, a modrobílí se tak první výhry v sezoně ani tentokrát nedočkali.

Bochum a Mainz se tváří v tvář poperou o první vítězství

Tři body, to je oč tu běží. Bochum a Mainz zůstávají jedinými mužstvy, která v probíhající bundesligové sezóně ještě nezvítězila. Ukončí některá ze stran čekání v pátek večer na Castopher Straße?

Bochum brzké vedení nezužitkovala, vítěznou radost na domácí tribuny vyslal kapitán Grifo

Freiburg zvítězil v utkání osmého kola Bundesligy před vlastními fanoušky s Bochumí 2:1. Bádenský celek musel skóre zápasu otáčet poté, co se na sklonku úvodní čtvrthodiny prezentoval nechytatelným projektilem Goncalo Paciencia. Jako správný kapitán však následně zaúřadoval Vincenzo Grifo, jenž asistencí a proměněnou penaltou ještě před pauzou vývoj duelu obrátil.

Přichystá Bochum domácímu Freiburgu třetí porážku v řadě?

Kladná odpověď na uvedenou otázku se nezdá příliš pravděpodobná, třebaže si Streichův výběr v uplynulých sedmi kolech neodpustil pár zaváhání. Naopak okupování pozic ve spodním patře tabulky se od VfL čekalo, ačkoli kádr na udržení Bundesligy rozhodně má.

Bochum ustála ofenzivní nájezdy Býků, žolíkem se s dvěma chycenými penaltami stal Riemann

Lipsko v sedmém kole Bundesligy překvapivě remizovalo s Bochumí 0:0. Domácí byli v průběhu hry výrazně aktivnější a vytvářeli si množství šancí včetně dvou pokutových kopů. Postupně však na fantastickém Manuelu Riemannovi ztroskotali Xavi Simons a po změně stran také Emil Forsberg. Pro zkušeného gólmana šlo již o pátou a šestou chycenou penaltu v nejvyšší německé soutěži od postupu modrobílých v roce 2021, což z něj v tomto období činilo v této činnosti jasně nejúspěšnějšího brankáře.

Třetí domácí utkání pro Lipsko v řadě. Zaskočí saský výběr Bochum?

Jednu radostnou zprávu Lipsko přineslo svým fanouškům během pátku. Dlouholetá opora Willi Orbán, který podle nejnovějších zpráv bude kvůli zranění mimo hru ještě zhruba deset týdnů, podepsal kontrakt až do roku 2027. Samozřejmě že ale saští příznivci budou ještě více zvědaví, jak si Die Roten Bullen budou počínat po dost náročném programu proti Bochumi.

Gladbach po gólové smršti v první půli poprvé naplno bodoval. Strůjcem úspěchu se stal Pléa

Mönchengladbach ovládl utkání šestého kola Bundesligy proti Bochumi, na jejímž hřišti zvítězil 3:1. Duel měl v režii francouzský útočník Alassane Pléa, který byl u všech gólu hostů. Nejprve parádní asistencí připravil gól Florianu Neuhausovi a poté se sám dvakrát prosadil. Tomáš Čvančara do utkání naskočil v 64. minutě, a byl tak součástí prvního vítězství Hříbat v letošním ročníku.

Dokáže Bochum proti Gladbachu odčinit výprask s Bayernem?

Die Unabsteigbaren si před týdnem přijeli do Allianz Areny pro sedmigólový výprask, který paradoxně jejich postavení v tabulce nezhoršil. Ještě o bod méně mají na kontě "Hříbata", jimž k lepším než patnácté příčce po pěti kolech nepomohly ani tři branky Tomáše Čvančary.

Bayern při oslavě fanouškovské družby Bochum nešetřil, kanonádu řídil rekordman Kane

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v pátém kole Bundesligy nad Bochumí 7:0. Favorit šel do vedení už ve čtvrté minutě, kdy roli koncového hráče spolehlivě zastal Eric Maxim Choupo-Moting, jenž se trefil poprvé od březnového duelu Ligy mistrů proti PSG. Na něj pak navázali čtyři střelci. Hattrick vsítil Harry Kane, pro kterého se jednalo o pátý, šestý a nakonec i sedmý gól v úvodních pěti ligových zápasech. Tento počin přitom před ním nedokázal nikdo v historii bavorského klubu. Odevzdaní hosté se nezmohli v utkání ani na čestný zásah, přičemž sami lovili míč ze sítě hned sedmkrát.

Snadná záležitost? Bayern hostí Bochum

Bayern Mnichov opětovně obhajuje titul a po pátečním triumfu Stuttgartu je v tabulce na třetím místě, což může změnit v sobotu odpoledne. Bavorský celek bude velkým favoritem, doma přivítá Bochum.

Trefu francouzského juniora zakalil neohrabaný útočník. Bochum prolomila nejlepší defenzivu

Hráči Frankfurtu remizovali ve čtvrtém kole Bundesligy na půdě Bochumi 1:1. Úvodní gól zápasu si na své konto připsal v 57. minutě 22letý Junior Dina Ebimbe, který pohotovou ranou na vzdálenější tyč dorazil střelu Omara Marmoushe, jenž celou akci dravým průnikem z levé strany načal. Právě egyptský útočník však o něco později zbytečně fauloval ve vlastním vápně a Kevin Stöger z pokutového kopu rozhodl o výsledné dělbě bodů. Pro Orly, kteří potřetí v řadě remizovali a udrželi dosavadní neporazitelnost, se jednalo o teprve třetí inkasovanou branku.