Hon na Emile Mpenzu nakonec vyhrál Hamburk. Německý klub podepsal s útočníkem Standardu Lutych čtyřletý kontrakt.
Naohiro Takahara musel být převezen do nemocnice. Japonský fotbalista ve službách Hamburku si totiž stěžoval na bolesti v oblasti hrudníku.
Obránce Milan Fukal přestoupil z Hamburku do Mönchengladbachu, kde podepsal tříletý kontrakt.
Novým zaměstnavatelem Emila Mpenzy se od léta zřejmě stane Hamburk. Německý klub nabízí za fotbalistu Standardu Lutych 2,5 milionů eur a podle informací je dohoda mezi oběma kluby na spadnutí.
Petr Ruman vzbudil svými letními výkony v dresu druholigového německého Greutheru Fürth zájem několika bundesligových klubů. Někdejšího útočníka Baníku Ostrava údajně lákají do svých řad zástupci Herthy Berlín, Hamburku a Kaiserslauternu.
Obránce Hamburku Nico-Jan Hoogma ukončí v létě svou německou anabázi a vrátí se do vlasti. Pětatřicetiletý fotbalista bude v příští sezoně oblékat dres druholigového nizozemského Heracles Almelo.
Hned dva německé kluby se zajímají o Peruánce Jeffersona Farfana. Po tomto útočníkovi "pošilhávají" Hamburk a Werder Brémy.
Bayer Leverkusen zapůjčil svého brankáře Toma Starkeho na hostování do Hamburku. Dvaadvacetiletý gólman zůstane ve svém novém působišti do konce sezony.
Hamburk bude muset vyplatit bývalému trenérovi Kurtu Jarovi jako odškodné jeden milion eur. Třiapadesátiletý rakouský kouč byl odvolán v říjnu pro neuspokojivé výsledky mužstva. U kormidla ho následně nahradil Klaus Toppmöller.
Hamburk vyhrál závod o služby mladého brankáře Essenu Saschi Kirchsteina a uzavřel s ním tříletý kontrakt. O třiadvacetiletého gólmana usilovali i Stuttgart, Wolfsburg, Hannover či Hertha Berlín.
Německý Hamburk posílí pro příští sezonu devatenáctiletý slovinský fotbalista Miso Brecko, který nyní působí ve Šmartnu. Vedení klubu rovněž oznámilo, že asistentem trenéra Klause Toppmöllera se od ledna stane bývalý brankář Bochumi a Ghany Ralf Zumdick.
V zimní přestávce se poprvé v historii zúčastní Sparta Praha turnaje hraného na Kanárských ostrovech, který se uskuteční v Maspalomas. Vedle českého mistra se na něm zahrají i Anderlecht, Hamburk a Hertha, s níž se Sparta střetne v semifinále.
Nový trenér Hamburku SV Klaus Topmoller si už vyhlédl první možnou posilu. Stát by se jí měl německý reprezentační brankář do 21 let Tom Starke, který působí v roli náhradníka Jorga Butta v Leverkusenu. Dosavadní brankářská jednička Hamburku Martin Pieckenhagen se v minulém týdnu zranil a mimo hru bude zhruba půl roku.
Špatný start německého Hamburku do nové sezony dnes odnesl vyhazovem jeho trenér Kurt Jara. Hamburk má na svém kontě po devíti odehraných kolech pouhých osm bodů, krčí se až na třinácté příčce bundesligové tabulky a navíc vypadl s ukrajinským Dněpropetrovskem z Poháru UEFA. Jarovo místo na lavičce zaujme bývalý kouč Leverkusenu Klaus Toppmöller.
20letého záložníka Hamburku Alexe Meiera čeká operace kotníku a po ní asi dvouměsíční odpočinek. Na marodku s etak přidá k českému obránci Milanu Fukalovi, který je do konce roku mimo hru s poraněným kolenem.
Obránce Hamburku Milana Fukala, který se úspěšně zotavoval z letní operace kotníku a měl se vrátit zpět na hřiště, potkalo další zranění. 28letý Fukal si stěžoval na bolest v koleni a testy odhalily poškozený meniskus - to znamená další operaci a asi dva měsíce klid.
Český záložník David Jarolím (24) bude i v této sezóně hrát první Bundesligu, z Norimberka, který loni sestoupil, jej za sumu okolo jednoho miliónu eur získal Hamburk.
Český obránce Hamburgu Milan Fukal si nezahraje přibližně šest týdnů, čeká jej totiž operace kotníku, který jej trápil již v přípravě. Zřejmě nestihne ani první kolo Poháru UEFA, jehož se jeho klub zúčastní.
Vítězem německého ligového poháru se stal Hamburg, když ve finále v Mainzu porazil Borussii Dortmund 4:2. Za poražené se jednou trefil i Jan Koller.
Marek Heinz se po třech letech strávených v Německu vrací do Česka, na dva roky se upsal Baníku Ostrava. 25letý útočník se v Hamburku, kam přestoupil z Olomouce, neprosadil a chtěl odejít. Jarní část sezóny strávil v Bielefeldu, ani tam se mu ale příliš nedařilo a klub sestoupil. S Hamburkem se pak dohodl na předčasném ukončení smlouvy.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele