Bayern Mnichov Německo - Bayern Mnichov - Zprávy

Když sedmička není šťastným číslem: Bayern před reprezentační pauzou čeká Freiburg

O dva body pozadu byl Bayern za první pozicí po šesti odehraných střetech. A jestli tak bude chtít před reprezentační přestávkou poskočit do čela, musí nejenže zvítězit nad Freiburgem, avšak zároveň také doufat v zaváhání Leverkusenu, který se představí v ten samý den proti Kolínu nad Rýnem. Domácí mimochodem může strašit fakt, že se teď jedná o sedmé kolo.

Neuer by se mohl vrátit k zápasům po reprezentační pauze

Po reprezentační pauze za dva a půl týdne by se mohl brankář Manuel Neuer vrátit po vážném zranění nohy k zápasům. Kapitán Bayernu Mnichov a německého nároďáku po prosincové zlomenině s týmem už několikrát trénoval a je na nejlepší cestě, znovu se brzy zapojit. Řekl to sportovní ředitel Christoph Freund novinářům po zápase Ligy mistrů v Kodani (2:1).

Bayern si dovezl z Oktoberfestu bujarou náladu i do Kodaně. Kocovinu Bavorů prolomil Tel

Úřadující němečtí mistři nezaváhali ani ve druhém kole základní skupiny A Ligy mistrů, když na hřišti Kodaně zvítězili 2:1, a prodloužili tak šňůru výher v této fázi soutěže na úctyhodných 15 utkání. Seveřané útočným nájezdům Bavorů dlouho odolávali a v 56. minutě navíc dokázali otevřít gólový účet duelu zásluhou Lukase Leragera. Mnichovští ovšem prokázali pevné nervy, když nejprve po parádní individuální akci srovnal Jamal Musiala a následně obrat v 83. minutě dokonal Mathys Tel.

Zůstaly kodaňské hradby pevné? Na dánskou tvrz jako první zaútočí Bayern

Bayern i Kodaň ukázaly v prvních zápasech skupinové fáze Ligy mistrů svou sílu, ale také limity, na nichž potřebují zapracovat. Naladil se na další evropské zápolení lépe bavorský gigant, nebo úřadující dánský vicemistr?

Skvělý nástup Býků na porážku mistra nestačil. Bayern dotáhl stíhací jízdu k bodu

Fotbalisté Lipska neudrželi v šestém kole Bundesligy dvougólový náskok a s Bayernem nakonec remizovali 2:2. Velmi povedenou první půli načal již ve 20. minutě gólem po samostatném úniku Loïs Openda, jenž o chvíli později přihrál i na druhou trefu jeho mužstva. Po změně stran ale snížil z bílého puntíku Harry Kane, na kterého posléze ještě navázal Leroy Sané. Tým z bavorského velkoměsta tak přišel o možnost zakončit kolo na špici tabulky, zároveň už počtvrté v řadě se soupeřem z Red Bull Areny nevyhrál.

Repete z Německého superpoháru: Bayern se pokusí oplatit Lipsku nedávný neúspěch

Když se oba celky potkaly naposledy, dopadlo utkání hodně špatně pro Bayern. Hrdý klub, a to navíc s podporou domácích fanoušků, utrpěl v Allianz Aréně jednu z nejtěžších porážek za posledních několik let a potupně sledoval, jak Lipsko oslavuje zisk Německého superpoháru. Teď bude prahnout bavorský gigant po odplatě, hájit bude v Sasku též první příčku v tabulce.

Neuer je blízko návratu do branky Bayernu, po 10 měsících si zatrénoval se spoluhráči

Kapitán Bayernu Mnichov Manuel Neuer (37) se ve čtvrtek opět vrátil k týmovému tréninku. Stalo se tak deset měsíců poté, co si při nehodě na lyžích zlomil nohu.

Gnabry si v poháru zlomil ruku a bude Bayernu několik týdnů chybět

Německý reprezentační záložník Serge Gnabry si v pohárovém zápase zlomil ruku a bude Bayernu několik týdnů chybět. Trenér Thomas Tuchel po výhře 4:0 na hřišti třetiligového Münsteru řekl televizní stanici Sky, že se Gnabry dnes podrobí operaci.

Bayern při oslavě fanouškovské družby Bochum nešetřil, kanonádu řídil rekordman Kane

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v pátém kole Bundesligy nad Bochumí 7:0. Favorit šel do vedení už ve čtvrté minutě, kdy roli koncového hráče spolehlivě zastal Eric Maxim Choupo-Moting, jenž se trefil poprvé od březnového duelu Ligy mistrů proti PSG. Na něj pak navázali čtyři střelci. Hattrick vsítil Harry Kane, pro kterého se jednalo o pátý, šestý a nakonec i sedmý gól v úvodních pěti ligových zápasech. Tento počin přitom před ním nedokázal nikdo v historii bavorského klubu. Odevzdaní hosté se nezmohli v utkání ani na čestný zásah, přičemž sami lovili míč ze sítě hned sedmkrát.

Snadná záležitost? Bayern hostí Bochum

Bayern Mnichov opětovně obhajuje titul a po pátečním triumfu Stuttgartu je v tabulce na třetím místě, což může změnit v sobotu odpoledne. Bavorský celek bude velkým favoritem, doma přivítá Bochum.

Kauza Bayern Nagelsmanna posílila, myslí si Straka. Německo očekává variabilní a s Neuerem

Fotbalové Německo se v pátek ráno znovu "nadechlo". Die Mannschaft ukázal před blížícím se domácím Eurem na nového spasitele. Národní tým má z krize vyvést Julian Nagelsmann, ve 36 letech druhý nejmladší trenér tamní reprezentační historie. Téma, které hýbe nejen německým fotbalem, okomentoval pro Livesport Zprávy trenér, bývalý reprezentant a bundesligový hráč, který je v prostředí trojnásobného evropského šampiona jako doma, František Straka.

Man Utd na Bayern nevyzrál. Rekordní sérii pomohl vylepšit „anglický“ specialista Gnabry

Bayern Mnichov v ostře sledovaném úvodním duelu skupiny A Ligy mistrů zdolal Manchester United 4:3. Za Bavory se v prvním poločase prosadil Serge Gnabry, pro kterého to byla už sedmá branka z posledních šesti startů proti anglickým týmům v milionářské soutěži. Rozhodující se ovšem ukázal být až gól Mathyse Tela z nastavení. Domácí tak porážkou Rudých ďáblů vylepšili rekordní bilanci v základní fázi této pohárové soutěže, když neprohráli už 35. skupinový zápas v řadě.

Bayern v souboji klasik hostí Manchester United

Středeční program Ligy mistrů nabízí bitvu dvou tradičních evropských značek Bayernu Mnichov a Manchesteru United. Oba velikáni už v minulosti tuto soutěž opanovali a právě jejich vzájemný duel z finále z roku 1999 dodnes nahazuje husí kůži. Na vrcholné scéně se však tyto týmy devět let nepotkaly.

V předvečer Oktoberfestu se v Mnichově oslavoval fotbal. Kane při remíze napodobil legendu

Mnichovský Bayern remizoval ve čtvrtém kole Bundesligy na vlastním hřišti s rozjetým Leverkusenem 2:2. Diváci v Allianz Areně, z nichž většina se na tribuny přišla naladit na o den později startující Oktoberfest, byli už v úvodu svědky zásahu Harryho Kanea, na nějž ovšem rychle odpověděl parádní ranou z přímého kopu Alejandro Grimaldo. Anglický kanonýr čtvrtým gólem z úvodních čtyř utkání v dresu Bavorů vyrovnal počin Miroslava Kloseho, jemuž se to stejné povedlo v roce 2007. V závěru se pak oba týmy prosadily ještě jednou, přičemž hrdinou hostů byl Exequiel Palacios, jenž v nastavení proměnil penaltu. Tomu už z trávníku přihlížel i střídající Adam Hložek.

Šlágr kola v Mnichově. Bayern bude vzdorovat rozjetému Leverkusenu

Dost možná nejzajímavější podzimní duel se v pátek odehraje v Mnichově. Tamní hegemon celého německého fotbalu přivítá Leverkusen, jenž stejně jako domácí Bayern vstoupil do sezony na výbornou. Ukáže jejich vzájemné střetnutí favorita na zisk mistrovského titulu?