Wydad AC Maroko - Wydad AC - Expres Zprávy

02.03.202419:15

Wydad Casablanca v krizi

Marocký gigant Wydad Casablanca držel rekord v nepřetržitých postupech do vyřazovací fáze africké Ligy mistrů, tato šňůra se však dneškem přetrhla po osmi úspěších v řadě. Wydad navíc v domácí konkurenci nestačí natolik, že pro příští ročník LM by se ani nemusel kvalifikovat. Momentálně na potřebnou druhou příčku ztrácí 14 bodů (byť se dvěma zápasy k dobru). V minulém ročníku byl ve finále.

x.com/MVN_EN
14.02.202319:46

Benlamri bude nastupovat za Al-Wasl

Wydad Casablanca po pouhých dvou týdnech opouští Djamel Eddine Benlamri, jenž se stěhuje do Spojených arabských emirátů. Třiatřicetiletý alžírský reprezentant podepsal smlouvu do konce sezony s Al-Wasl Sports Club.

transfermarkt.de
12.01.202310:25

Lamkel Zé by mohl přestoupit do Maroka

Didier Lamkel Zé byl umístěný na přestupový trh prostřednictvím svého zaměstnavatele z Kortrijku už před vánočními svátky, klub s jeho službami dále nepočítá, a podle vlámského listu Het Nieuwsblad se již ozval první zájemce. Na jeho případný příchod se měl poptávat Wyad Casablanca, marocký gigant. Už v listopadu se mimochodem Lamkel Zé vyjádřil, že míní celek belgické nejvyšší soutěže opustit. Do něj přitom přišel z Antverp teprve v srpnu loňského roku.

getfootballnewsbene.com
29.07.202219:44

Dari novou akvizicí Brestu

Stade Brest dotáhl příchod Achrafa Dariho. Dvojnásobný reprezentant Maroka dosud nastupoval za Wydad AC a ve svém novém působišti uzavřel tříletý kontrakt.

24.07.202220:13

Brest brzy dokončí příchod Dariho

Marocký reprezentant Achraf Dari brzy opustí Wydad Casablanca a vyzkouší si Lugie 1. Třiadvacetiletý obránce by měl posílit Stade Brestois, který by za něj měl zaplatit částku 2,7 milionů liber.

getfootballnewsfrance.com
31.05.202208:16

Africkou Ligu mistrů vyhrál Wydad

Výsledek finále Ligy mistrů CAF: Al Ahly - Wydad AC 0:2 (15. a 48. El Moutaraji).

05.03.202222:15

Bruggy se zajímají o Msuvu

Tanzanský útočník Simon Happygod Msuva by se mohl ve 28 letech poprvé podívat do Evropy. O útočníka Wydadu Casablanca, který v posledních týdnech už za marocký klub nenastupuje, se zajímá Club Bruggy a konkurenci přitom má ve Sportingu CP a Lille.

africanfootball.com
05.06.201920:59

Finále africké Ligy mistrů se bude opakovat

Hráči Esperance Tunis musejí vrátit trofej a zlaté medaile za vítězství v africké Lize mistrů. Nejprve sice byli vyhlášeni za vítěze poté, co jejich soupeř marocký Wydad Casablanca odmítl dohrát odvetný zápas, když mu nebyl uznán regulérní gól a kontrola nebyla možná kvůli výpadku videa. Africká fotbalová konfederace ale dnes rozhodla, že odvetný finálový zápas se bude opakovat na neutrální půdě, přičemž výsledek 1:1 z prvního utkání zůstává v platnosti.

bbc.co.uk
01.06.201910:13

Espérance ovládlo Ligu mistrů CAF

Výsledek finále Ligy mistrů CAF: Espérance - Wydad 1:0 (41. Belaili), první zápas 1:1, vyhrálo Espérance.

23.11.201818:10

Girard skončil ve Wydadu Casablanca

Wydad Casablanca již nevede René Girard. Zkušený lodivod na lavičce marockého celku skončil vinou neuspokojivých výsledků.

lequipe.fr
13.11.201822:56

Wydad má opustit trenér Girard

René Girard zřejmě skončí na lavičce Wydadu Casablanca. Marocký celek tím chce reagovat na špatné výsledky.

lequipe.fr
24.02.201819:44

Wydad vyhrál africký Superpohár

Wydad Casablanca konečně ukončil své čekání na trofej pro vítěze afrického Superpoháru, když dnes marocký klub porazil TP Mazembe 1:0. Vítěz kontinentální Ligy mistrů dříve v Superpoháru nepochodil v letech 1993 a 2003.

african-football.com
12.01.201811:34

Wydad propustil ověnčeného kouče

Marocký Wydad Casablanca už netrénuje Hussein Amotta. Ten přitom ještě v listopadu 2017 slavil triumf v africké Lize mistrů, teď ovšem dostal padáka kvůli špatným průběžným výsledkům týmu (Wydad je v lize až dvanáctý).

04.11.201723:04

Africkou LM opanoval Wydad

Výsledek odvetného finále africké Ligy mistrů: Wydad Casablanca - Al Ahly 1:0 (69. El Karti), první zápas 1:1. Marocký šampion vyhrál Ligu mistrů podruhé v klubové historii a poprvé od roku 1992.

31.10.201720:57

Al-Ahly muselo nuceně zrušit trénink

Zrušit trénink muselo Al-Ahly, které se chystá na sobotní finále africké Ligy mistrů s Wydad Casablanca. Důvodem byly tisíce fanoušků egyptského klubu, kteří se dostali na stadion.

lequipe.fr
05.07.201312:08

Málaga koupila Bobleyho Andersona

Novou posilou Málagy se stal Bobley Anderson, který se španělským klubem podepsal smlouvu na pět let. 21letý africký záložník přichází za jeden milion eur z marockého kubu Wydad Athletic Club Casablanca.

02.01.201112:51

Garzitto v Maroku skončil

Francouzský kouč Diego Garzitto na lavičce marockého mistra Wydad Casablanca příliš dlouho nevydržel. Vedení klubu ho po pouhých třech měsících propustilo. Wydad je aktuálně na šestém místě marocké ligy, na vedoucí tým ztrácí šest bodů a má zápas k dobru.