US Lecce Itálie - US Lecce - Zprávy

Jediný tým bez výhry se v Cremoně pokusí porazit Lecce

Cremonese má za sebou fantastické utkání v poháru a na úspěch proti AS Řím bude chtít navázat i v dalším kole Serie A. Tentokrát má mnohem hratelnějšího soupeře, protože do Cremony se v sobotu odpoledne dostaví Lecce.

První vítězství pro staronového kouče. Bitvu na jihu Itálie ovládla Salernitana

Fotbalisté Lecce podlehli na domácí půdě ve 20. kole Serie A Salernitaně 1:2. V historicky druhém střetnutí obou celků mezi italskou elitou otevřel skóre již v páté minutě dalekonosnou ranou bývalý hráč Villarrealu Boulaye Dia, jenž si připsal i asistenci na rozhodující druhou branku, kterou vsítil Tonny Vilhena. Trenér hostí Davide Nicola, za kterého nenašlo vedení týmu ze Salerna náhradu, tak při své premiéře ve městě nacházejícím se na podpatku italské boty dokázal svůj tým dovést k prvnímu vítězství od konce října, kdy celek z Kampánie obral o tři body Lazio.

Lecce uvidí souboj loňského a letošního překvapení

Kouč Davide Nicola potřebuje znovu uspět, aby se neopakoval nedávný scénář končící jeho vyhazovem. Velkou šanci cítí zejména před páteční předehrávkou 20. kola, v níž jeho hráči cestují do Lecce. Budou ale muset vylepšit hlavně obranu.

Hellas doma opět zvítězil a ožívá jeho šance na záchranu

Fotbalisté Hellasu dokázali po druhé v řadě zvítězit na domácím stadionu a i když zůstávají v sestupovém pásmu, jejich optimismus roste. Výhra nad US Lecce je zhlediska výsledků obou celků překvapivá, nutno však podotknout, že zasloužená. Brankáře Falconeho postupně překonali Fabio Depaoli a Darko Lazović.

Hellas se chytá stébla, Lecce má skvělou formu

Hellasu se stále nedaří dostat se z pásma sestupu a pořád má na kontě jen devět bodů. To by se mohlo změnit již v sobotu, protože do Verony se podívá Lecce. A to umí překvapit stejně snadno jako naprosto selhat.

Šance AC na obhajobu titulu se hroutí. Výsledkový propad potvrdila vydřená remíza v Lecce

Lecce v 18. kole Serie A nedovedlo skvěle rozehraný zápas proti AC Milán do tříbodového konce a pouze s ním remizovalo 2:2 poté, co ztratilo dvoubrankový náskok. Giallorossi šli do vedení už ve třetí minutě po vlastním gólu Thea Hernándeze. Ještě v první půli domácí přidali také druhou branku. Po změně stran ovšem Milánští udeřili taktéž dvakrát. Alespoň jednobodový zisk úřadujícímu mistrovi ligy přiřkl v 71. minutě Davide Calabria.

Lecce chce využít horšího rozpoložení Milána

Pět kol neporažené US Lecce hostí mistrovský AC Milán, proti němuž se pokusí zvítězit. Rossoneri mají za sebou dva špatné výsledky a potřebují zabrat, aby jim na prvním místě neodskočila Neapol. Navíc se musejí ohlížet za sebe, kde se dotahují Inter popřípadě římské celky a Atalanta.

Spezia i Lecce podpořily záchranářský boj ziskem bodu

Diváci na stadionu Alberta Picca v La Spezii se branky nedočkali. Devadesát minut plus nastavení bylo jednoduše oběma týmům málo.

Spezia musí doma zastavit skvěle hrající Lecce

Nedělní odpoledne poskytne fanouškům na stadionu Alberto Picco zajímavý duel dvou týmů, kterým se poslední dobou daří nad očekávání. Spezia minule remizovala s Atalantou, zatímco návštěva z Lecce obrala o všechny tři body římské Lazio.

Fanoušci Lazia rasisticky uráželi Umtitiho, klub má částečně uzavřený stadion

Středeční zápas Serie A mezi Lecce a Laziem byl na několik minut přerušen kvůli rasistickým projevům příznivců hostujícího římského klubu. Urážky byly namířeny na domácí hráče Samuela Umtitiho a Lamecka Bandu. Rozhodčí zápas, který domácí tým vyhrál 2:1, v jednu chvíli ve druhém poločase zastavil a hlasatel vyzval fanoušky, aby se skandováním přestali.

Lazio padlo v Lecce, nováček vyhrál 2:1

Z favoritů nepochodilo ve čtvrtečním kole Lazio, přestože na Via del Mare brzy vedlo. Římský celek se uchlácholil jednobrankovým vedením a Lecce, které ve druhém poločase výrazně přidalo, dokonalo obrat. Pro nováčka letošní Serie A to jsou cenné tři body v boji o konečnou záchranu. Zároveň jde o třetí výhru Lecce v řadě.

Lazio bojující o Ligu mistrů přijede na půdu oblíbeného Lecce

Lazio se uchytilo na předních příčkách a v tuto chvíli by se radovalo z kvalifikace do Ligy mistrů. Vysněnou soutěž si chce za každou cenu zahrát a další krůček na dlouhé cestě k ní udělá po restartu ligy v Lecce.

Sampdoria si zkomplikovala záchranu porážkou s Lecce

V sestupovém pásmu zůstává i nadále Sampdoria. Klub z Janova znovu neuspěl a tentokrát si z jeho půdy odváží všechny body nováček US Lecce. Tlak na nového trenéra Dejana Stankoviće roste a problémy tradičního celku se prohlubují.

Sampdoria hledá útočnou sílu, Lecce se ale veze na vlně euforie

Ani medicína trenérem Dejanem Stankovićem zatím nezabírá a Doria se pořád potácí dost hluboko u dna tabulky. Dolů ji táhne zejména neproduktivní a téměř mrtvý útok. Na ten se nyní těší obrana Lecce, která už zastavila jinačí ptáčky.

US Lecce překvapilo Atalantu a doma získalo všechny body

Vložené kolo italské nejvyšší soutěže přineslo další překvapení a po včerejším zaváhání AC Milán ztratila i Atalanta. Hosté dokonce prohráli, když na Via del Mare inkasovali během úvodní půlhodiny dva góly. Na lavičce Bergamaschi se objevil i teprve dvacetiletý český záložník Lukáš Vorlický, do hry se však nedostal.