ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Fiorentina zahájila nový rok neslavně. Sassuolo nezastavily ani přísné verdikty rozhodčích

Sassuolo zvládlo nad očekávání dobře duel 19. kola Serie A, v němž porazilo Fiorentinu 1:0. Hosté, v jejichž dresu se na konci střetnutí představil i Antonín Barák, usilovali o dotažení třetího AC Milán, na hřišti ovšem jejich ambice nebyly vůbec znát. Neroverdi poslal do vedení už v deváté minutě Andrea Pinamonti, na což nedokázali hosté v první půli odpovědět ani jednou střelou na branku. Po změně stran navíc rozhodčí odhalil sporný ofsajd po trefě Kristiana Thorstvedta a následně odpískal přísnou penaltu ve prospěch hostů. První výhru pro domácí celek od 26. listopadu však vychytal gólman Andrea Consigli.

Sassuolo má s Fiorentinou problém, teď ho čeká další kolo

Sobotní program italské Serie A završí duel mezi Sassuolem a Fiorentinou. Zápas, ve kterém tradičně padá větší množství branek a v němž nebývá nouze o dramata. Sassuolo jedno takové drama právě prožívá a nutně potřebuje zabrat, aby nespadlo do zóny sestupu.

Fiorentina zakončila rok sérií těsných výher. Terracciano oslavil 100. zápas čistým kontem

Turín FC prohrál v 18. kole Serie A na půdě Fiorentiny 0:1. Ve Florencii úřadoval především domácí brankář Pietro Terracciano, jenž ve svém 100. vystoupení v nejvyšší italské soutěži předvedl umění hned několikrát, jednou z toho i proti kanonýrovi Duvánu Zapatovi. Ten se důraznou hlavičkou neprosadil a gólově si nevzpomněl na dva a půl roku staré utkání, v němž dvěma zásahy "Fialky" sestřelil ještě v dresu Atalanty. Kolumbijského útočníka navíc neproměněná šance mrzela dvojnásob v 83. minutě, kdy o třetí nejtěsnější možné výhře domácích v řadě rozhodl Luca Ranieri. Antonín Barák zůstal pouze na lavičce náhradníků, David Zima se neobjevil ani v zápasové nominaci "Býků".

Fiorentina cílí na Ligu mistrů, Turín se nevzdává pohárů

"Fialky" letos překvapují velmi solidní kampaní a ambiciózní tým z Toskánska aspiruje na Ligu mistrů. K ní mu chybí ještě pár kroků, nicméně jeho konkurenti neoplývají zrovna jistou formou, takže před Fiorentinou se otevírá cesta k pohárům i díky duelu s Turínem.

"Fialky" potvrdily formu a vyhouply se mezi smetánku. Di Gregorio zabrzdil Monzu fatální chybou

Hráči Fiorentiny porazili v 17. kole Serie A domácí Monzu 1:0, a prodloužili tak sérii neporazitelnosti již na sedm soutěžních střetnutí v řadě. Už v sedmé minutě se dostali hosté do vedení po velké chybě v rozehrávce Michela Di Gregoria, kterou nekompromisně potrestal Lucas Beltrán. Lombarďané tak museli skousnout teprve druhou domácí porážku v aktuálním ročníku italské nejvyšší soutěže, hosté se naopak triumfem posunuli alespoň prozatím do top čtyřky. Český záložník Antonín Barák odehrál za Fialky 56 minut, poté se odebral ke střídání.

Monza chce napravit poslední týdny, Fialky jsou ale ve formě

Fiorentina cílí na příčky, které znamenají Ligu mistrů. Přiblížit ji k tomuto snu může další kolo, v němž se někteří její konkurenti utkají mezi sebou. Viola samotná začne svůj souboj už v pátek večer, když se podívá do Monzy.

Fialky našly recept na oblíbeného soupeře až v závěru. Veronu mrzela zahozená penalta

Fiorentina zvládla v 16. kole Serie A porazit na domácím hřišti Veronu 1:0, čímž využila šanci posunout se v tabulce na pohárové příčky. Svěřenci trenéra Vincenza Italiana si i přes herní převahu příliš šancí nevytvořili, výrazně nebezpečnější byli o udržení bojující hosté, kteří ve třetí minutě utkání zahodili penaltu. Rozhodující zásah obstaral až v 79. minutě Lucas Beltrán. Antonín Barák začal duel svého předešlého zaměstnavatele s tím aktuálním na lavičce a odehrál celou druhou půli.

Fiorentina může na pohárové příčky, stačí zdolat Hellas

Posunout se na pohárové pozice může Fiorentina, která na Stadio Artemio Franchi přivítá předposlední Hellas. I když je to pro domácí velká příležitost, před Veronou se musí mít na pozoru. Jakkoliv se Baroniho výběru nedaří, poslední tři zápasy v řadě totiž dokázal zremizovat.

Ferencvárosi remizoval s Fiorentinou a postupuje z druhého místa

Ferencvárosi potřeboval bodovat a svou roli zvládl. Na gól Zachariassena sice Fiorentina dokázala reagovat, ale pouze srovnala, což maďarskému týmu stačilo k postupu z druhého místa.

Ferencvárosi hraje doma s Fiorentinou o konečné první místo

V Maďarsku se do sebe pustí první dva týmy skupiny F, přičemž domácí Ferencvárosi doufá, že mu zaplněné ochozy Groupama Areny pomohou ke třem bodům. V opačném případě totiž postupuje z prvního místa Fiorentina, které k tomu stačí neprohrát.

Nadvláda Římanů ve Věčném městě dostala trhliny. Fialkám pomohlo k remíze zranění Dybaly

Fotbalisté AS Řím ukončili v 15. kole Serie A pětizápasovou sérii domácích triumfů, když jen remizovali s Fiorentinou 1:1. Žlutočervení přitom začali nejlepším možným způsobem, neboť se i díky přihrávce Paula Dybaly dostali už po pěti minutách do vedení. Ještě v průběhu úvodního dějství se ale argentinský klenot zranil a s jeho odchodem se vytratila i ofenzivní jiskra celku z hlavního města. Po změně stran navíc Vlci obdrželi dvě červené karty, z toho jednu uviděl střelec úvodní trefy Romelu Lukaku. Hosté poté díky vyrovnávací brance Lucase Martíneze Quarty dosáhli na bod. Záložník Violy Antonín Barák strávil celé utkání na lavičce náhradníků.

"Fialky" touží po Lize mistrů, musí ale porazit AS Řím

Jeden z taháků 15. kola Serie A se odehraje v římské aréně Olimpico, kde se domácí "Vlci" už těší na trhání "Fialek". Jenže jednak se jim proti toskánskému soupeři dlouhodobě zas tak moc nedaří a jednak se hosté v tabulce tentokrát drží velmi blízko svému hostiteli.

Salernitana dalšímu favoritovi nezavařila. Fiorentina vytěžila maximum ze skvělého startu

Fiorentina ve 14. kole Serie A nezaváhala a na vlastní půdě porazila Salernitanu 3:0. "Fialky" měly skvělý vstup do utkání, když v 18. minutě vedly o dvě branky. Pro oba střelce to byly premiérové trefy. Lucas Beltrán totiž zaznamenal vůbec první gól v nejvyšší italské soutěži, Riccardo Sottil, jenž pojišťoval výhru domácích, se zase prosadil poprvé v letošním ročníku. Tým ze Salerna tak nenavázal na skalp Lazia z minulého kola a i nadále zůstává přilepen u dna tabulky. Český záložník Antonín Barák strávil celý duel na lavičce náhradníků.

Fiorentina umí Salernitaně dát hodně branek, hosty navíc tlačí bota v obraně

V neděli odpoledne se do dění 14. kola Serie A zapojí další pohárový účastník, neboť Fiorentina otevře brány stadionu Artemia Franchiho pro utkání se Salernitanou. A my bychom se opět mohli dočkat většího množství branek, jak bývá v souboji těchto dvou týmů častým zvykem.

Fiorentina otočila duel s Genkem a přiblížila se k přímému postupu do osmifinále KL

Fiorentina nakonec zvládla svůj předposlední zápas ve skupině F proti houževnatému belgickému Genku a díky těsnému vítězství 2:1 se udržela na vedoucí příčce. Se ziskem jedenácti bodů je první o dva body před maďarským Ferencvárosem a právě na maďarské půdě se představí za čtrnáct dní, v Budapešti potřebuje k postupu do osmifinále alespoň remizovat. Hosté prohráli vůbec poprvé a jejich šance se naopak výrazně ztenčily.