Toulouse FC Francie - Toulouse FC - Zprávy

Toulouse to po výprasku na Anfieldu schytalo i v lize. Montpellieru tentokrát výhru fanoušci nevzali

Fotbalisté Montpellieru dokázali poprvé v sezoně urvat na domácí půdě tři body, když zvítězili v utkání 10. kola Ligue 1 nad Toulouse 3:0. La Paillade o svém úspěchu rozhodli už ve 13. minutě, kdy se prosadil Akor Adams. Letní posila z norské ligy pak společně s Khalilem Fayadem přidala ve druhé půli ještě po jednom zásahu a zasloužila se o nápravu po nepěkném závěru posledního domácího zápasu s Clermontem. Hosté tak po nevydařeném duelu na evropské scéně proti Liverpoolu prohráli i ve francouzské soutěži, v jejíž tabulce zůstali ve spodní polovině.

Po výprasku od Liverpoolu se Toulouse pokusí přehrát Montpellier

TFC aktuálně svádí boje na dvou frontách, přičemž v Ligue 1 na začátku sezony rozhodně pomýšleli na víc, než na jedenáct bodů po devíti utkáních. V táboře MHSC naopak věří, že konec října 2023 bude stejně radostný, jako jeho začátek.

Produktivní poločas Reds stačil na porážku Les Violets, poprvé slavila japonská posila

Liverpool zvítězil ve třetím kole skupiny E Evropské ligy nad Toulouse 5:1. Reds nakročili k dalšímu tříbodovému zisku již v prvním poločase, kdy se dokázali prosadit hned třikrát. Rozhodující trefu zaznamenal ve 30. minutě Wataru Endó, který se po letním přestupu ze Stuttgartu zapsal do listiny střelců vůbec poprvé. Dalšímu utkání týmu z Anfield Road na evropské scéně přihlížel z lavičky již poměrně tradičně český brankář Vítězslav Jaroš.

Liverpool zakončí první polovinu základních skupin doma proti Toulouse

Po dlouhých šestnácti letech se v evropských pohárech znovu potkává Liverpool FC s francouzským Toulouse. Zatímco první setkání obou týmů proběhlo v předkole Ligy mistrů, nyní se oba celky setkávají v základní skupině tehdy ještě neexistující Evropské ligy.

Toulouse před svými fanoušky stále nepadlo, remízu s Reims zajistila výživná čtyřminutovka

Utkání devátého kola Ligue 1 mezi fotbalisty Toulouse a Reims skončilo remízou 1:1. Le Tef tahali po většinu zápasu za kratší konec a ve 48. minutě zaslouženě inkasovali po ráně Amira Richardsona, pro kterého šlo o druhý přesný zásah v nejvyšší francouzské soutěži. Hosté se však z vedení neradovali dlouho, když téměř okamžitě odpověděl Thijs Dallinga. Nizozemský útočník tím zároveň udržel při životě dosavadní domácí neporazitelnost svého celku.

Toulouse a Remeš od sebe před vzájemným zápasem dělí pouhé tři body

V součtu s Evropskou ligou, kterou hrají díky vítězství v Coupe de France, neprohrálo TFC už tři zápasy. Naopak Remeš si před reprezentační pauzou připsala třetí porážku, přesto drží kontakt s čelem tabulky.

Toulouse v závěru přišlo o těsný náskok. Diváky Brestu naladil na správnou notu Satriano

Hráči Toulouse remizovali v osmém kole Ligue 1 na hřišti Brestu 1:1. Vyrovnaný duel, který mnoho fotbalové krásy nepřinesl, gólově otevřel v první půlhodině Frank Magri. Diváci domácího celku už se pomalu smiřovali s prohrou, v samotném závěru ovšem udeřil střídající Martín Satriano. Les Pirates tak na poslední chvíli odvrátili druhou porážku v ročníku a nadále se drží mezi nejlepšími.

Brest chce v utkání s Toulouse potvrdit skvělou formu

Brest vstoupí do utkání s Toulouse v roli favorita, a to i přesto, že TFC zatím prožívá velmi dobrý říjen. Nicméně Les Pirates nebudou chtít ztratit druhou příčku v tabulce.

Toulouse po 14 letech okusilo chuť evropského vítězství. Sváteční moment obstaral bek z Chile

Toulouse doma porazilo ve druhém kole skupiny E Evropské ligy LASK 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase reprezentant Chile Gabriel Suazo, jenž se od lednového příchodu z Jižní Ameriky trefil teprve podruhé. Les Violets díky němu zvítězili v utkání některého z evropských pohárů poprvé od prosince 2009, kdy v hlavní fázi téže soutěže zdolali srbský Partizan.

Toulouse chce poprvé vyhrát v EL proti houževnatému LASKu

O favoritovi skupiny E není pochyb, jelikož anglický Liverpool by se klidně mohl prát i o celkové vítězství v prestižní Lize mistrů, nicméně o druhou pozici zajišťující play-off osmifinále Evropské ligy by se měl strhnout pořádný boj. Francouzské Toulouse se vrátilo do evropských pohárů po dlouhých šestnácti letech, kdy se dostalo do základní skupiny ještě tehdejšího Poháru UEFA, a v žádném případě v něm nechce hrát druhé housle.

Toulouse odmítlo další ztrátu bodů. K první domácí výhře v sezoně mu pomohly letní posily

Toulouse porazilo v sedmém kole Ligue 1 na vlastním hřišti Méty 3:0. O osudu utkání rozhodl dobrý první poločas Les Violets, kteří sice dopřáli hostům několik šancí, nakonec však šli ještě před přestávkou do dvougólového vedení. O jednu z branek se postaral Niklas Schmidt, jenž se ve fialovo-bílém dresu radoval po letním příchodu z Brém poprvé. Náskok domácích pak ještě v závěru navýšil další novic Frank Magri, a loňský vítěz francouzského poháru tak rezolutně přerušil sérii pěti ligových zápasů bez výhry.

Toulouse nemá čas řešit absenci Aboukhlala, proti Métám zkusí opustit spodní patra pořadí

Toulouse se zatím ne úplně dobře pere s novým ročníkem, v němž si nejenom že zvyká na pořádky nového kouče Carlese Martíneze Novella, ale zároveň také na náročnější program, způsobený účastí v evropských pohárech. V utkání proti Métám se především pokusí vymanit z aktuální nevalné šestnácté příčky, která je zkrátka nebezpečně blízko sestupovým vodám.

Trápící se Lens vydřelo proti Toulouse cennou výhru. Domácí dav dostal do varu Guilavogui

Lens vyhrálo v šestém kole Ligue 1 na svém hřišti nad Toulouse 2:1. Začátek duelu však znovu nabyl tradičního letošního scénáře pro Racing Club. Ten byl opět na place aktivnějším týmem, avšak ve 33. minutě mu uštědřil lekci z produktivity soupeř, jehož poslal do vedení César Gelabert. Domácí se ovšem tentokrát vybičovali k obratu, k němuž zavelel ještě před pauzou Wesley Saïd. Tradičně skvělá atmosféra na severu Francie se ukázala jako klíčová pro povzbuzení hráčů ve žluto-červených dresech i ve druhé půli, kdy jim první tříbodový zisk v sezoně zajistil Morgan Guilavogui.

Odlepí se Lens po zápase s Toulouse ode dna tabulky?

Obhájce druhého místa snad ani nemohl začít ročník hůř. TFC se však tváří býti vhodným soupeřem k nastartování dobré série. I proto, že ze vzájemného klání vyšel klub ze Stadium Municipal vítězně naposledy v roce 2011.

Toulouse oslavilo návrat na evropskou scénu remízou, loňská kometa soutěže nepřesvědčila

Hráči Royale Union SG remizovali v úvodním kole skupiny E Evropské ligy s Toulouse 1:1. Stadion Belgičanů nesplňoval podmínky evropských pohárů, a tak útočiště nalezli u sousedního Anderlechtu, kde se ovšem jako doma rozhodně necítili. Lépe tam totiž začali hosté, kteří v první půli svého soupeře jednoznačně přehráli a zásluhou Thijse Dallingy, jenž se prosadil z penalty, vedli. Tým z Bruselu ale ve druhé půli zabral a v 69. minutě se dočkal vyrovnání. Šťastnou trefu zaznamenal Mohamed Amoura, a francouzský celek si tak po 14 letech čekání na evropský fotbal připsal remízu.