FC Nantes Francie - FC Nantes - Zprávy

Bretaňský souboj: Nantes vyzve o aktuálně trochu úspěšnější Lorient

Soubojem dvou bretaňských rivalů bude pokračovat program 6. kola francouzské nejvyšší soutěže. Nantes v posledních třech zápasech neprohrálo, i tak se ovšem rozhodně nesmiřuje nejlépe se skutečností, že se nachází jen těsně nad červenými příčkami. Lorient je na každý pád v tabulce jenom o bod a pár míst vepředu, čili by ve finále mělo jít o vyrovnanou partii.

Kanárci z Nantes slaví první výhru v sezoně, Clermont stála body chyba brankáře

Fotbalisté Nantes zvítězili v pátém kole Ligue 1 na hřišti Clermontu 1:0, a připsali si tak první plný bodový zisk. Jedinou branku loňského účastníka Evropské ligy vstřelil ve 49. minutě Moses Simon, který využil hrubky v rozehrávce v podání domácího gólmana. Clermont měl sice v nastaveném čase exkluzivní šanci na vyrovnání, Muhammed Cham ale nařízenou penaltu neproměnil. Les Lanciers tak stále vyhlížejí jak premiérovou výhru nad Kanárky od roku 2013, tak vůbec první vítězství v rámci letošního ročníku francouzské nejvyšší soutěže.

Nantes a Clermont dosud čekají na výhru. Dočká se jeden z týmů ve vzájemném utkání?

Oba kluby si nepochybně představovaly lepší vstup do soutěže. Kromě nich mají nulu v kolonce výher už jenom Lens a Lyon. Stade Gabriel Montpied by tentokrát neměl být svědkem bezbrankové remízy, jako tomu bylo v lednu.

Klukovina teenagera z Nantes domácí nerozhodila. Marseille proti oslabenému soupeři ztratila

Fotbalisté Marseille si ve čtvrtém kole Ligue 1 nedokázali poradit s oslabeným Nantes a po remíze 1:1 si připsali pouze bod. Hosté měli utkání fantasticky rozjeté, jelikož se už ve čtvrté minutě prosadil Ismaïla Sarr. Jen o pět minut později navíc viděl červenou kartu teprve 17letý Bastien Meupiyou, pro kterého to byl vůbec první zápas v dospělém fotbale. I přesto, že Olympionici hráli téměř celý duel v přesile, se nakonec ze tří bodů neradovali, jelikož před koncem první půle vyrovnal svým již čtvrtým gólem z pěti klání Mostafa Mohamed.

Correa může v dresu Marseille debutovat. Zvládne francouzský obr duel v Nantes?

Marseille vstup do nového ročníku určitě nemůže hodnotit negativně. Ano, možná že plichta z půdy Mét byla poněkud překvapivá, obecně však není zisk sedmi bodů z úvodních třech kol žádným dehonestujícím číslem. Pokud se OM zdaří v páteční předehrávce uhrát aspoň bod v Nantes, dostane se dočasně do čela. Oproti prvnímu Monacu je aktuálně horší jen kvůli skóre.

Rodiště slavného spisovatele svědkem gólového scénáře, remízovou tečku obstaral Boadu

Nantes remizovalo ve třetím kole Ligue 1 s Monakem 3:3. Dlouho to vypadalo, že by ze zápasu mohli Kanárci vytěžit všechny body. Už v páté minutě totiž nasměroval k úspěchu tým z rodiště spisovatele Julese Verna útočník Mostafa Mohamed, jenž po změně stran vybudoval domácím přesným zakončením už dvoubrankový náskok. Monako ale tak dlouho klepalo na dveře defenzivy Kanárků, až nakonec střídající Nizozemec Myron Boadu po minutě na trávníku zařídil Knížatům alespoň bod.

Vyhraje Monaco i potřetí v řadě? Cestuje na půdu bezbodového Nantes

Společně s Brestem zůstalo Monaco v Ligue 1 po dvou kolech bodově stoprocentní. O prodloužení své bilance se teď pokusí na půdě Nantes, které naopak po dvou prohrách nutně potřebuje nějakou vzpruhu. Zrovna proti ASM a aktuálnímu lídrovi francouzské nejvyšší soutěže bude nicméně hodně složité hledat cestu za dobrým výsledkem. Knížatům se zkrátka pod koučem Adim Hütterem daří.

Lille se v nové sezoně stále hledá. Výhru nad Kanárky trefil jejich tradiční lovec David

Fotbalisté Lille zvítězili ve druhém kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Nantes 2:0 a poprvé v sezoně se mohli radovat ze zisku tří bodů. Dlouho to ale pro fanoušky pátého týmu uplynulého ročníku francouzské nejvyšší soutěže nebyla příliš radostná podívaná, neboť navzdory vyvíjenému tlaku se na úvodní gól skutečně nadřeli. Vysvobození přišlo až v 66. minutě a postaral se o něj obvyklý střelec Jonathan David, který se proti klubu vyznávajícímu žlutozelené barvy prosadil při sedmém startu již popáté. Radost domácím nezkazil ani Alexsandro, kvůli jehož vyloučení museli dohrávat v oslabení.

Nantes se pokusí obrat o body Lille

Ani jeden z celků v prvním kole nevyhrál, takže o motivaci mají postaráno. Větší šance se určitě dávají "Dogám", protože Les Canaris na ně nedokázali vyzrát od září 2015.

Objevení nového exekutora penalt Nantes k bodům nevedlo. Obrat Toulouse rozjel marocký šikula

Toulouse předvedlo na půdě Nantes v prvním kole Ligue 1 znamenitý obrat a vyhrálo 2:1. O úvodní trefu domácích se postaral již ve 13. minutě proměněným pokutovým kopem Mostafa Mohamed, jenž převzal roli penaltového exekutora po přestupu letité opory domácích Ludovica Blase do Rennes. Jeho gól však Kanárkům k bodům nestačil. Po hodině hry totiž dokázal vyrovnat mladý Maročan Zakaria Aboukhlal, který byl v uplynulém ročníku s bilancí 10 branek a pěti asistencí nejproduktivnějším hráčem svého celku, a v závěru pak rozhodl Rasmus Nicolaisen.

První kolo nové sezony Ligue 1 přinese i reprízu posledního finále Coupe de France

Proti sobě se tudíž postaví Nantes a Toulouse, které v pohárovém finále soupeře rozstřílelo v poměru 5:1, a zmařilo mu tak plány na obhajobu prvenství. Oba kluby především doufají, že se jich nebudou týkat boje o udržení.

FIFA nařídila Cardiffu zaplatit zbytek částky za zesnulého útočníka Salu

Cardiff musí zaplatit Nantes zbytek přestupové částky za útočníka Emiliana Salu, který v roce 2019 krátce po oznámení transferu zahynul při letecké nehodě. Informovala o tom světová fotbalová federace FIFA.

Nantes bylo v duelu s Angers o gól lepší, takže zachránilo Ligue 1 i pro příští sezonu

Velké poděkování Kanárků míří do Lens, neboť tamní Racing pomohl tím, že přehrál Auxerre. Celek ze Stade de la Beaujoire má hodně důvodů k přemýšlení o tom, co změnit, aby se jej za rok záchrannářské starosti netýkaly. SCO rovněž budou mít, co dělat, aby se zase navrátili mezi elitu.

Zachraňující se Nantes čeká proti Angers bitva o všechno. Ani výhra stačit nemusí

Vyhrát a čekat na zaváhání Auxerre. Jedině takový scénář zachrání Nantes v Ligue 1. Nutno říci, že na závěr sezóny proti sobě nemá papírově těžkého protivníka, ba co více, dokonce na domácí půdě narazí na toho nejslabšího vůbec, tedy již sestupující, poslední Angers. Tři body jsou jedinou hlavní ambicí Kanárků, vlastní osud pak musejí svěřit hráčům Lens do Auxerre.

Lille díky dvěma penaltám otočilo výsledek v zápase s Nantes

Les Canaris se kvůli šestnácté porážce dostali do nezáviděníhodné situace, kdy v posledním zápase sezony musí bezpodmínečně porazit dvacáté Angers. A zároveň musí doufat, že Lens splní v duelu s Auxerre úlohu favorita. Oproti tomu LOSC má nejlepší výchozí pozici k tomu, aby obsadilo pátou příčku.