FC Lorient Francie - FC Lorient - Zprávy

Lorient vynuloval po šampionovi také vicemistra. Snaha napodobit Schicka skončila na břevně

Fotbalisté Lorientu remizovali v 11. kole Ligue 1 na domácím stadionu s Lens 0:0. Ve vyrovnaném duelu měl nejblíže ke vstřelení vítězného gólu zkraje druhé půle hostující Florian Sotoca, který svou dalekonosnou ranou málem napodobil památný gól Patrika Schicka, jeho projektil však zastavilo břevno. Ačkoliv favorit nedosáhl na tříbodový zisk, alespoň prodloužil sérii bez ligové porážky táhnoucí se od druhé poloviny září. Spokojený mohl být i celek z Bretaně, neboť udržel teprve druhé čisté konto v sezoně. Dosud se mu to paradoxně povedlo jen proti mistrovskému PSG.

Lorient bouře Ciarán nezlomila. Les Merlus doma uvítají Lens

Kvůli bouři Ciarán, která zasáhla prakticky celou západní Evropu, se uvažovalo, že by se tenhle sobotní duel mohl odložit. Alespoň si to přál Fabrice Loher, starosta města Lorient. Nakonec by se však střetnutí proti Lens mělo konat dle původních plánů, jakkoli byl právě Bretaňský poloostrov nepříjemnými vlivy počasí v posledních dnech nepříjemně zasažený.

Reims nenápadně dotírá na pařížského velikána. Lorient potrestal hráč z akademie Citizens

Reims zvítězilo v 10. kole Ligue 1 před vlastním publikem nad Lorientem 1:0 a dotáhlo se na rozdíl jediného bodu na aktuálně třetí PSG. Klub z Remeše v prvním poločase dominoval, přičemž strůjcem aktivity domácích byl především japonský útočník Junja Ito. Les Merlus ve druhé půli sice tempo duelu vyrovnali, porážce se však nakonec neubránili. V závěrečné desetiminutovce totiž rozhodl svou premiérovou trefou v dospělém fotbale anglický obránce Josh Wilson-Esbrand, jenž do Francie před touto sezonou zamířil na hostování z Manchesteru City.

Remeš chce zase vyhrávat, doma narazí na povzbuzený Lorient

Lorient se už pomalu a jistě sunul po sérii pěti utkání bez vítězství nebezpečně blízko k těm příčkám, které znamenají sestup do Ligue 2, nicméně propad zastavil v pravý čas. Rozhodně je přitom ještě více povzbudivé, že tři body urval v lokálním bretaňském derby proti Rennes. Aby se však opravdu šoupnul do klidnějších vod středu pořadí, musí mít zápal i v Remeši.

Lorient v derby postavil statistiky na hlavu. Zkázu Rennes odstartoval komický vlastenec

Lorient porazil v devátém kole Ligue 1 na domácí půdě Rennes 2:1. Úvodní zásah vstřelil už ve čtvrté minutě Warmed Omari, jenž nadvakrát nešťastně dopravil míč do vlastní sítě. Na tuto trefu ještě hosté dokázali zareagovat, před změnou stran však vsítil vítěznou branku 206 centimetrů vysoký obránce Isaak Touré. Domácí tak souboj celků z Bretaně opanovali potřetí v řadě, čímž zároveň ukončili téměř dvouměsíční čekání na výhru. To vše navzdory obrovské převaze favorita v počtu střel.

Zpověď Bakayoka před bretaňským derby. Naváže Lorient na minulé úspěchy nad Rennes?

Ne že by to od začátku sezóny byla pro Rennes idylka, přece totiž v úvodních osmi zápasech, včetně toho v Evropské lize, urvalo jen tři vítězství. Na druhou stranu si drželo solidní šňůru neporazitelnosti, která naznačovala, že především pravidelné sbírání bodů je pro něj klíčem k úspěchu. Jenže v posledních dvou utkáních nezářilo. A sjednat nápravu chce nyní v Lorientu.

Nový Mbappé na obzoru? Ve Francii září sedmnáctiletý Kroupi, zaujal i Real Madrid

Novým objevem ve francouzské Ligue 1 se stal mladý útočník Eli Junior Kroupi (17). Od začátku sezony nastupuje za Lorient a pravidelně zaměstnává obrany soupeřů.

Zásahy Kroupiho zanechaly na Lyonu další šrámy. Olympique po bídné druhé půli opět selhal

Fotbalisté Lyonu v osmém kole Ligue 1 dlouho sahali po první výhře v ročníku, nakonec ovšem na vlastním hřišti jen remizovali s Lorientem 3:3. V dramatickém duelu zazářili především teprve 17letý Eli Junior Kroupi a zkušený kanonýr Alexandre Lacazette, kteří shodně zaznamenali dva přesné zásahy. Olympique tak v tomto utkání vstřelil stejný počet branek jako ve všech předchozích duelech sezony dohromady, ale pozice nejhorší ofenzivy soutěže mu zůstala i nadále.

Kdy utne Lyon sérii bez výhry? Doma narazí na aktuálně také tápající Lorient

Tak mizerný vstup do sezóny si Lyon rozhodně nenaplánoval. Na svém kontě nemá jediné vítězství, má jen dva body na kontě a nachází se na samotném dně tabulky. Změnit situaci k lepšímu se pokusí jeden z francouzských velikánů proti Lorientu, který je pouze o dvě příčky vepředu. Oba celky by tak pozitivní výsledek ze vzájemného duelu vážně nutně potřebovaly.

Matador z Montpellieru oblíbenou disciplínou jistil výhru. Adams dotírá na Mbappého

Montpellier vyhrál v sedmém kole Ligue 1 na hřišti Lorientu 3:0. Teprve druhé letošní vítězství jihofrancouzského celku zařídil po půlhodině hry celkově dvougólový Akor Adams, který se v tabulce střelců dotáhl na druhé místo za Kyliana Mbappého. Pojistku přidal ve druhé půli z pokutového kopu zkušený Téji Savanier, jenž proměnil už 30. penaltu ve své kariéře. Hosté si tak v poklidném tempu dokráčeli již pro čtvrtý po sobě jdoucí triumf na hřišti Les Merlus a zároveň protáhli sérii ligové neporazitelnosti na půdě tohoto protivníka, jejíž začátek se datuje do roku 2012.

Vzájemný zápas Lorientu s Montpellierem slibuje zajímavou podívanou

Oba celky se sice krčí s jedinou výhrou a třemi remízami v dolní polovině tabulky, nicméně co se počtu vstřelených branek týče, vedou si skvěle. Vzájemné klání tedy slibuje další góly. I proto, že bez jediného zásahu se mezi MHSC a Les Merlus hrálo naposledy v lednu 2015.

Lorient při přestřelce v Nantes na body nedosáhl. Kanárci roztáhli gólová křídla na přelomu poločasů

Nantes v utkání šestého kola Ligue 1 porazilo Lorient na vlastním hřišti 5:3. Již v šesté minutě odskočili hosté po trefě 17letého talentu Eli Juniora Kroupiho do vedení, na jeho první zásah v A-týmu Les Merlus ale domácí ještě do pauzy odpověděli. Krátce po změně stran navíc Kanárci vstřelili další dvě branky, vítězným se však ukázal být až zásah Florenta Molleta z 83. minuty.

Bretaňský souboj: Nantes vyzve o aktuálně trochu úspěšnější Lorient

Soubojem dvou bretaňských rivalů bude pokračovat program 6. kola francouzské nejvyšší soutěže. Nantes v posledních třech zápasech neprohrálo, i tak se ovšem rozhodně nesmiřuje nejlépe se skutečností, že se nachází jen těsně nad červenými příčkami. Lorient je na každý pád v tabulce jenom o bod a pár míst vepředu, čili by ve finále mělo jít o vyrovnanou partii.

Knížata z Monaka si nedokázala upevnit pozici na trůnu. Lorient udeřil v dlouhém nastavení

Fotbalisté Monaka výjezd do Lorientu nezvládli a v pátém kole Ligue 1 s ním remizovali 2:2. Po brzké hrubce v obraně favorita se sice domácí dostali do bleskurychlého vedení, avšak v něm se udrželi pouze čtvrt hodiny, jelikož vzrůstající aktivitu hostů proměnil ve vyrovnávací branku Aleksandr Golovin. Stejný hráč pak po změně stran asistoval u trefy Folarina Baloguna. Ten se po letním příchodu z Arsenalu, který za něj zinkasoval 30 milionů euro, prosadil v novém klubu poprvé. V sedmé minutě nastavení ale dokázal srovnat Romain Faivre, a červenobílé tak může na čele tabulky bodově dorovnat ještě ve zbytku nedělního programu Marseille.

Lorient bude chtít napravit porážku s Le Havrem, v cestě mu ale stojí ligový lídr z Monaka

Svěřenci Régise Le Brise věru neočekávali, že jim první ztrátu tří bodů přichystá zrovna úřadující šampion Ligue 2, když předtím dokázali bodovat s Lille, Nice i Lorientem. Naopak AS začalo sezonu výborně a věří, že o vedoucí příčku nepřijde ani po pěti odehraných kolech.