ES Troyes Francie - ES Troyes - Zprávy

Angers SCO - ES Troyes 1:0

Souboj dvou nováčků dopadl lépe pro Angers, který získal své třetí vítězství v sezóny díky proměněné penaltě Thomase Manganiho z 57. minuty. A to Troyes navíc hrálo prakticky dvě třetiny zápasu přesilovku, neboť domácí přišli v první půli o vyloučeného Cheikha N'Doyeho. Už počtvrté se hostům nepodařilo vsítit ani jednu branku.

Preview: Angers SCO - ES Troyes

Obnovená premiéra v Ligue 1 jde zatím Angers mnohem lépe než Troyes, i když v posledním kole oba nováčci notně zaváhali. ESTAC dokonce zůstávají jedním z pouhých tří týmů, které po třech kolech stále čekají na radost z vítězství..

ES Troyes - SM Caen 1:3

Caen během reprezentační pauzy evidentně zapomnělo na debakl, který utrpělo od Lyonu, a v Troyes zaslouženě zvítězilo. Hosté ale nemůžou být na sto procent spokojeni, i když si domů odvezli tři body. Jednak se jim nepodařilo udržet čisté konto, o které přišli v nastavení, a jednak příští kolo bude stát Syam Ben Youssef, jenž byl vyloučen.

Preview: ES Troyes - SM Caen

Oba týmy už v téhle sezóně dostaly nafackováno. Zatímco Troyes ve 3. kole muselo skousnout debakl v Marseille, Caen něco podobného prožívalo o týden později s Lyonem. Výsledkově to ovšem u obou nevypadá na první pohled tak špatně. Domácí kromě jednoho velkého neúspěchu uhráli tři remízy, hosté se drží v horní polovině tabulky.

ES Troyes - Montpellier HSC 0:0

Fotbalisté Montpellieru se poprvé v sezóně dočkali bodu. Nepodařilo se jim ovšem v Troyes skórovat, a tak v jejich kolonce vstřelených branek stále svítí nula. Domácí, kteří naposledy inkasovali hned šest gólů v Marseille, se z debaklu evidentně oklepali a směrem dozadu předvedli určitě lepší výkon než minule.

Preview: ES Troyes - Montpellier HSC

Jestli si můžeme v Ligue 1 vybrat dva týmy, které na tom psychicky mohou být hodně dole, pak Troyes i Montpellier tuhle podmínku splňují. Zatímco hosté jsou se třemi porážkami na předposledním místě, domácí se možná ještě neotřepali z ostudné porážky v Marseille. Jakoukoli vzpruhu by potřebovaly určitě oba týmy.

Olympique Marseille - ES Troyes 6:0

Hráči OM si branky zjevně schovávali až na třetí zápas nové sezony. Nebohému Troyes jich nasázeli hned šest, což se v Ligue 1 rozhodně nestává každý den.

Preview: Olympique Marseille - ES Troyes

V Marseille na začátku sezony rozhodně nejdou věci podle plánu. Trenér Marcelo Bielsa to - lidově řečeno - zabalil, tým ze dvou zápasů nezískal ani bod, a co víc, nikdo z hráčů ještě nedokázal skórovat. Změní se něco z toho po duelu s dosud neporaženým Troyes?

ES Troyes - OGC Nice 3:3

Velké drama bylo k vidění v Troyes, kde domácí nováček nakonec finální trefou Thiaga Xaviera ve 3. minutě nastavení urval s Nice alespoň bod za remízu 3:3. Hostující Les Aiglons opět herně přesvědčili, na výhru to ale ani tentokrát nestačilo. A to dokonce i přesto, že Troyes dohrávalo v deseti..

Preview: ES Troyes - OGC Nice

Suverénní vítěz loňského ročníku Ligue 2 si svůj návrat do nejvyšší soutěže asi představoval jinak - remíza 0:0 s dalším nováčkem Gazélec Ajaccio, nota bene před vlastním publikem, fanoušky Troyes asi příliš nepotěšila. Nyní však mají Benjamin Nivet a spol. šanci vše nahradit proti Nice..

ES Troyes - GFCO Ajaccio 0:0

Souboj dvou nováčků skončil nakonec bezbrankovou remízou. Blíže k vítězství měli překvapivěji hosté, ovšem Mohamed Larbi v závěru prvního poločasu neproměnil pokutový kop. V celkovém kontextu je konečný výsledek spravedlivým řešením, ani Troyes, ani GFCO Ajaccio nebyli o nic lepší než jeho soupeř.

Preview: ES Troyes - GFCO Ajaccio

Ještě před dvěma lety se Troyes chlubilo prvoligovou příslušností. Tenkrát mezi dvacetičlennou smetánku postupovalo ze třetího místa druhé nejvyšší soutěže, ale záhy hned spadlo. Nyní vstupuje do nového ročníku jako vítěz Ligue 2. A proti korsickému GFCO Ajaccio, dalšímu nováčkovi, bude mírným favoritem.

Preview Ligue 1: Těžký úděl nováčků

Přesně za týden startuje nový ročník Ligue 1, což znamená jediné: je načase pustit se do rozsáhlého preview celé sezony! V následujících dnech vám na stránkách EuroFotbalu přineseme všechny důležité informace, výsledky příprav, přestupy, taktické změny a předpokládané sestavy, zkrátka vše, co je před startem nejzajímavější evropské soutěže potřeba vědět. Začínáme profily tří nováčků, tedy Troyes, Angers a GFC Ajaccio..

Lyon s Troyes nezaváhal, finále Ligového poháru si zahraje s PSG

Lyon zvládl úlohu favorita v semifinále Coupe de la Ligue a 19. dubna se popere o jednu ze čtyř cenných francouzských trofejí. OL držel po celou dobu více míč na kopačkách, jenže proti dobře bránícímu druholigistovi dlouho nemohl přidat pojišťující trefu. Nakonec mu i tak těsné vedení ve druhé půli stačilo k postupu.

Preview: Olympique Lyon - ES Troyes

Dubnové finále Coupe de la Ligue může mít hvězdné obsazení - Pařížané svůj úkol zvládli, když porazili Nantes, a dnes je může napodobit i Lyon. Musí však nejprve vyzrát na odpor druholigového Troyes.