ES Troyes Francie - ES Troyes - Zprávy

Vitinha pomohl Marseille dvěma góly k vítězství nad Troyes

Portugalský forvard se poprvé prosadil už v samotném úvodu, čímž vnesl na kopačky svého týmu potřebný klid. Když necelých dvacet minut po startu druhé půle zvýšil na 3:0, zřejmě se v ochozech Stade Vélodrome nenašel už nikdo, kdo by věřil, že by osmnáctý tým tabulky dokázal tomu druhému sebrat devatenáctou výhru.

Marseille bojuje o Ligu mistrů i druhé místo, Troyes o záchranu

Jasného favorita bude mít večerní duel na Stade Vélodrome v Marseille. Domácí Olympique hostí ES Troyes a podle předpokladů by měl získat tři body. Jak už to ve fotbale bývá, o překvapení není nouze a Troyes se chce na jihu Francie pokusit o senzaci.

Clermont přehrál Troyes zásluhou dvou slepených gólů

Estac bojuje o záchranu, jenže hráči si evidentně nevzpomněli na povedený výkon, jaký proti Clermontu předvedli v září minulého roku. Tehdy mu dokázali vstřelit tři branky, přičemž o dvě z nich se postaral tentokrát prakticky neviditelný Mama Baldé. Klub tedy nadále tlí na osmnácté příčce, kdežto jedenáctí Les Lanciers pokořili čtyřicetibodovou hranici, která většinou znamená jistotu setrvání v Ligue 1. Kór v této sezoně, kdy sestupují hned čtyři mančafty.

Troyes se pokusí oživit naději na záchranu proti sebevědomě hrajícímu Clermontu

Ligue 1 se postupně přehoupla do své závěrečné čtvrtiny a Troyes bude mít velké problémy, aby vůbec udrželo prvoligovou licenci i pro nadcházející sezónu. V dosavadních devětadvaceti zápasech totiž získalo pouhých jednadvacet bodů a je až osmnácté, za šestnáctým Štrasburkem teď zaostává o bodů pět. V tomto nedělním utkání přivítá Clermont, jenž naopak předvádí konstantní výkony a může být relativně v klidu.

Auxerre doma vydřelo vítězství nad Troyes

Nejtěsnější výhru 1:0 vybojovalo na vlastním stadionu Auxerre. Proti Troyes se jako jediný prosadil čtvrthodinu před koncem Mbaye Niang.

Vymaní se z pásma sestupu? Auxerre doma přivítá Troyes

Veledůležitý souboj o záchranu spolu svedou Auxerre a Troyes, tedy dva celky, které se před reprezentační přestávkou ocitaly na sestupových pozicích. V lepším rozpoložení jsou určitě domácí, je ovšem otázkou, jak moc jim narušila nucená pauza potřebný lauf. Hostující tým v posledních třech kolech přece vykázal jakési zlepšení, jenže pořád je to z jeho strany málo.

Troyes a Brest ve vzájemném klání pouze remizovali

Na Stade de l’Aube začalo být rušno po půl hodině hry, kdy v rozmezí osmi minut padli tři branky. Hostům k vyrovnání musela po změně stran pomoct proměněná penalta. Díky získanému bodu mají právě takový náskok na sestupové pásmo, ve kterém Estac tlí i po osmadvaceti kolech.

Přímou rvanici o záchranu svedou Troyes s Brestem

Jeden z klíčových soubojů v boji o záchranu podstoupí Troyes a Brest. Oba celky se ocitaly po sedmadvaceti odehraných kolech blízko sebe, akorát hosté těsně nad sestupovým pásmem a domácí na předposlední příčce. Sumárně obě ekipy oddělovaly jen tři body, měla by se tak konat vyrovnaná bitva, která může být důležitou psychologickou složkou před repre pauzou.

Lorient díky brzkému a pozdnímu gólu vyzrál nad Troyes

Les Merlus se v průběhu sezony nevyhnuli slabší formě, nicméně post zaručující start v evropských pohárech pro ně stále není nereálný, zvlášť když budou budovat s celky bojujícími o udržení, mezi které se Estac nadále řadí.

Lorient chce podpořit plichtu na Lyonu domácí výhrou nad ES Troyes

Hráči Lorientu se sice propadají tabulkou, ale v minulém kole plichtili na Lyonu, a to dává fanouškům naději na další zlepšení. "Les Merlus" budou proti ES Troyes cílit na tři body, které by je udrželi v kontaktu s pohárovými pozicemi. Co se týče Troyes, to bojuje o holé přežití.

AS Monaco samotném závěru přišlo o výhru nad Troyes

Když na úvod finální desetiminutovky zařídil Wissam Ben Yedder dvěma slepenými góly vedení, o celkově šestnáctém vítězství knížecího klubu zřejmě málokdo pochyboval. Jenže nakonec z toho byla pouze remíza, navzdory které si knížecí celek v tabulce o jednu příčku polepší. Estac zůstává v sestupovém pásmu, nicméně šance na udržení v soutěži je pořád velká.

Troyes míní utnout sérii porážek, proti bude favorit z Monaca

Monaco se v únoru dostalo do moc dobré pohody. Obecně po skončení světového šampionátu v Kataru prožívalo jen málo nezdarů, jak se však prostě říká, není to kapela, aby musela stále vyhrávat. Po šňůře pěti vítězství v řadě, včetně toho proti PSG nebo v Evropské lize na půdě Leverkusenu, přišly na řadu dvě nepříjemné porážky. A ty se pokusí zapomenout v Troyes.

Ajaccio po třech zápasech znovu vyhrálo, tentokrát nad Troyes

Pro Korsičany je to vskutku cenná výhra, jelikož porazili přímého konkurenta v boji o udržení, který navíc dohrával o deseti. Oba celky nadále zůstávají v sestupovém pásmu, avšak to už v příštím kole nemusí platit. Tedy pravděpodobnější je to pro L’our, neboť hrají s Remeší, zatímco Estac vyzve AS Monaco.

Úspěch nutný pro oba: Ajaccio přivítá přímého soupeře v boji o záchranu z Troyes

Ajaccio zkraje února porazilo v zásadním měření sil o záchranu venku Angers, jenže tenhle úspěch ho příliš nenakopl. Následně se totiž hned třikrát muselo před svými soky sklonit, a i nadále se tak nachází v sestupovém pásmu. V nynějším případě by byl bodový zápis určitě potřeba, protože Troyes je opět právě tím protivníkem, s nímž usiluje napřímo o holé přežití.

Montpellier rozhodl o vítězství nad Troyes až v poslední minutě

MHSC má za sebou poměrně rozpačité týdny, takže toto střetnutí nemělo jasného favorita, přestože Estac zatím marně hledá formu, kterou se prezentoval před mistrovstvím světa. Kvůli dvanácté porážce zůstane na první sestupové pozici, na níž mají La Paillade jenom čtyřbodový náskok.